по колко храна приемате на хранене

  • 351
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Мили майки, искам да ви попитам нещо свързано с количеството на храната, което изяждат вашите деца.
Моето бебе е на на 14 дни. Тази седмица педиатъръката каза че следва да яде между 60-70 мгр. на хранене. В първите дни на седмицата докато бяхме на адаптирано мляко, защото на мен така и кърма не ми дойде достатъчно, тези грамове й стигаха. От 3 дни взимам от банката за кърма и 70 гр. кърма са й крайно недостатъчно. След като я нахраня тя иска още и се налага да я слагам на гърдата по един два пъти за по 10-15 минути. Понякога дори връща по малко мляко и въпреки това след малко иска още.
Притесняваме това, че педиатърката постоянно ми повтаря, че ще си прехраня детето, но какво да направя като то само иска да яде повече от това, което лекарката е казала.
Освен това бебка я изписаха от болницата 2 430 гр. и може би наистина коремчето й е по-малко от на другите бебчета на тези дни, на които е тя. Но тя наистина е много лакома. Явно иска да навакса.
Моля Ви ми кажете има ли опасност да я прехраня по този начин и по колко хапваха вашите бебобци като бяха на две седмици.
Много Ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 851
Това с прехранването е един от големите хитове на докторите!!!Повярвай ми от личен опит ти го казвам с кърма бебе не можеш да прехраниш!Ама и много да искаш няма как! Просто това е най-добрата, най-природната и полезната храна за бебешоците, тя е с такова съдържание, че се усвоява напълно от бебешките стомахчета, без да предизвиква никакви странични реакции. Затлъстели бебета на кърма няма. За съжаление не съм напълно сигурна колко изяждаше моята Габриела, просто защото аз така и не направих пробно кърмене, нито се изцедих поне веднъж та да видя колко аджеба ще изпапа /да не говорим,че тя от биберон не кусва, така че и да бях, кел файда newsm78/. Но знам, че го дават да изпапква и по 80-90 грама. Хич не ги гледай тия грамажи, много правилно си се ориентирала - малко ти е бебенцето и се опитва да навакса. Освен това вероятно сега преживява криза на растежа/или период на растеж - понякога и така му казват/. Прочети в библиотеката за това. По време на този период бебешоците непрекъснато искат да папат и въпреки че го правят все изглеждат гладни. baby_neutral А ти защо толково бързо си се отказала да кърмиш? Много ти е малко бебето за да кажеш - кърма така и не ми дойде....според мен можеш ТИ да си кърмиш!Ако искаш опиши ни каква е ситуацията да ти помогнем доколкото можем. От тоя форум научих, че няма жена която няма достатъчно кърма и не може да кърми. Има жени, които бързо се предават, решават, че нямат кърма и почват с адаптираните млека, после съжаляват, че не  са се опитали да си върнат лактацията. Вярвам, че можеш да си кърмиш! Пиши какъв е случая! Успех Hug

# 2
  • Мнения: 93
Аз мисля като Дидиана! Детето не може да преяде с кърма. Така, че давай на бебчо колкото иска! И не се притеснявай!  Peace   bouquet
Не мога д акажа Вики колко е яла на 2 седмици, защото я кърмя, няма и как да разбера, но не се притеснявам, ако яде повече отколкото трябва, нали детето си е спокойно, пък другото здраве да е!   bouquet

# 3
  • Мнения: 86
Благодаря ви за отговорите.
По въпроса с кърмата нещата стоят така. В болницата ми я даваха на всеки три часа и там чак на 4-тия ден потече нещо леко от гърдите ми. Като ни изписаха все още нямах почти никакво мляко. Тъй като педиатъра ми каза да я храня ту на едната ту на другата гърда когато пожелае аз се пробвах.
Държахме се по 20 мин на едната гърда и кота я поместех веднага писваше и се налагаше пак да я слагам на гърдата и тове беше безконечно и придружено с един безконечен рев. За да се нахрани се наложи да й давам АМ. Междувременно докато то я държеше сито се цедях. Събирах на два чесе по 20-30 грама.
Сега след всяко хранене, на което й давам по 70 грама кърма от банката за кърма също я слагам на гърдите ама положението е същото-гърдите ми са меки и незнам по колко успява да се дохрани.
Между другото струва ми се че между 15 ч и 19 ч. на бебка й се засилва апетита и изобщо не й стигат тия 70 гр. които давам последвани от кърмене на гърдата. Възможно ли е в определени периоди  на деня да иска да яде повече?
 

# 4
  • Мнения: 1 691
Все едно описваш моите преживявания в началото - и на мен за първи път изобщо ми се появи нещо от гърдите на четвъртия ден. Малкият денонощно висеше на гърдата, буквално с часове и ревеше, когато кърменето спираше за малко.  Аз обаче се бях наковала със статии и никой не можеше да ме убеди, че кърмата няма да се увеличи - колко безсънни нощи с бебе на гърдата имам, само аз си знам. Колкото до цеденето - и досега рекордът ми е 50 мл, изцедени за 2 часа зор. Само че вече знам, че това изобщо не е показател за количеството, което може да изсуче бебето от същите тези гърди за същото време. И така с упорство докарахме до 3 месеца. Сега дохранвам с АМ, защото имаме и други проблеми със сукането (дано да е временно).
Всичко това ти го написах, за да ти дам кураж, доколкото е възможно - давай кърма, колкото бебка иска. Щом не отказва да суче и от теб, оставяй я на гърдата неограничено дълго време - така хем ще похапне още, хем ще стимулира лактацията, хем ще си задоволи сукателния рефлекс (всяко бебе има нужда да суче не само за да яде, а и за успокоение, за да се изпишка и т.н.).
И последно - да, напълно е нормално следобед и вечер бебка да иска да яде повече, отколкото сутрин - така се подготвя за по-дълга нощна пауза. А и бебчетата вечер са по-раздразнителни от натрупаните впечатления през деня и искат да се гушнат у мама и да се чувстват спокойни.

Общи условия

Активация на акаунт