при преглед с ехограф

  • 1 440
  • 8
  •   1
Отговори
Бихте ли ми казали дали  прегледа с ехограф е абсолютно точен, защото когато отидох на преглед бях в 6 г.с., а ехографа отчете 4 г.с.. Може ли да е грешка в апарата или грешка в лекаря или нормално ли е такова забавяне в развитието??? Вече не знам кога да отида за да съм сигурна че ще се чуят сърдечни тонове...

# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
Никой не може да ти даде гаранция че ехографът е абсолютно точен - той измерва размерите на плода за да определи гестационната седмица. Не може да знае точната дата на зачеването, има вероятност и точно този цикъл да си била с късна овулация. Ти как определи че си в 6 г.с.?

# 2
ами нали г.с. се определя от първият ден на последната менструация, поне аз така съм чела

# 3
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
Така се определя на теория  Laughing Взима се стандартния 28 дневен цикъл т.е. 4 седмици. Ако обаче си с късна овулация си забременяла не на втората седмица от началото на цикъла, а по-късно. Колко дни ти е цикъла по принцип? При по-дълъг цикъл овулацията се измества назад, например при 35 дневен цикъл тя не е около 14 ден, а около 21 ден. При такова положение се получава разлика с около седмица между това, което мери ехографа и традиционното смятане на гестационните седмици.

# 4
ами аз съм след инвитро и честно да ти кажа ми е по лесно да знам със сигурност денят на оплождане от колкото да мога да си изчисля г.с.

# 5
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
Е, там се смята по друга схема - май от деня на трансфера беше.  newsm78 И на мен ми предстои ин витро, по-точно ИКСИ. Лекарят не ти ли каза кога да идеш за следващ преглед?
Честит успех! Къде прави опита?

# 6
тъй като това ми беше петият опит честно да ти кажа все още не мога да се отпусна и да бъда сигурна, за това още не се радвам. Опита направих сега във Варна. Стискам ти палци

# 7
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
Сметни колко време е минало от деня на трансфера и добави 2 седмици - така ще получиш ориентировъчно в коя гестационна седмица си.
Стискам ти палци всичко да е наред  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 3 271
Да, нормално е - на мен така ми казваха с няколко седмици разлика - бях в 10г.с, а апарата отчиташе между 6-7г.с. размер на плода. Това става така, когато забременееш не на 14 ден(когато обикновено се смята, че е овулацията, при цикъл 28 дена), а на 20-21-22 ден - какъвто е моят случай.

Общи условия

Активация на акаунт