Епизиотомията, белега, чувствителността

  • 7 178
  • 48
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 858
Притеснява ме, че след епизиотомията не мога да стистакам мускулите отдолу. При вас как беше? Възвръща ли се нормалната чувствителност на ануса и влагалището?
Белега мазахте ли с нещо?

# 1
  • Мнения: 603
Всичко се оправя до 2 месеца.  Промивах със смрадлика само.Peace

# 2
  • Мнения: 6 607
Спокойно всичко се оправя Embarassed

# 3
  • София
  • Мнения: 10 858
честно казано доста ме притеснява тази липса на контрол в/у нещата ooooh!

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хубаво е, че отсега правиш упражненията Grinning Нормално е 10 дена след раждането още да не усещаш ясно контрол над мускулите - но с всеки ден ще става по-добре.
От епизиотомията обикновено не остава белег, който да можеш да видиш или напипаш и чувствителността се възвръща - просто си дай малко време Grinning
С нищо не съм мазала - само ползвахме овлажняващо гелче (Глайтгелен) от аптеката, когато възстановихме сексуалните контакти, защото мястото е чувствително няколко седмици, а ако кърмиш, овлажняването е затруднено заради хормоните.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 858
Казваш, че не остава белег newsm78 Доста настрани е срязано, все ми се струва, че трябва да мажа  с нещо, то си е като операция.

# 6
  • Мнения: 603
Тя една операцияяя, с думи не можеш да я опишеш!
Спокойно! Hug Все още е на 10 дена, не можеш да очакваш белега да "изчезне в небитието".
Виждам, че имаш и друго дете. Не помниш ли как беше при него?!

# 7
  • София
  • Мнения: 978
И при мен няма белег. Не се притеснявай ще се оправиш. Поздравявам те за това, че от сега правиш упражнения за възстановяване

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Споко - след 2 ЕПЗ белези нямам и без мазане Mr. Green Ако държиш на мазането, трябва да попиташ лекаря дали става да мажеш Контрактубекс примерно - но наистина попитай, защото все пак това са лигавици, не е само върху кожата.

# 9
  • Мнения: 5 391
При мен вече година след раждането се напипва някаква неравност.

Но това не ме притеснява, всъщност след епизиотомията не съм имала никакви проблеми, въпреки че упражнения не съм правила за стягане на тазовото дъно.

# 10
  • Мнения: 66
При мен доктора който ме ши се поизложи и лекуващия ми гинеколог ми изписа Контратубекс - по 2 пъти на ден за белега и ми каза да си правя компреси с Риванол поне 10 дена. Не се притеснявай оправят се нещата  Peace

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Хубаво е да си вземеш Контрактубекс

# 12
  • София
  • Мнения: 10 858
Да, докторами каза, че мога да мажа с Контратубекс или Мадеказол.

Виждам, че имаш и друго дете. Не помниш ли как беше при него?!

Да, но при първото раждане родих много лесно и не са ме срязвали. Затова сега ми е първи път епизиотомия.

# 13
  • Мнения: 9 990
То зависи как са те зашили все пак.Аз след ЕПЗ с първото-нямам белег и се възстанових нормално, класически бързо-за около 2 месеца максимум.Сега с второто-имам перинеотомия.Е, гледах се даже-май добре са ме зашили/ така си мисля/ все още е пресничко/ 20-ина дена има-няма/ така че е рано да се говори.Смятам, че ще е по същият начин откъм чувствителност даже сега съм по-добре и по-бързо спрях да усещам мястото на среза.Не съм мазала с нищо, не съм промивала със смрадлика.

# 14
  • Мнения: 1 232
Да, докторами каза, че мога да мажа с Контратубекс или Мадеказол.

Виждам, че имаш и друго дете. Не помниш ли как беше при него?!

Да, но при първото раждане родих много лесно и не са ме срязвали. Затова сега ми е първи път епизиотомия.
спокойно мила ще се оправи,аз родих преди 24 дни всичко ми е ок вече.Първоначално пръсках с бивацин няколко дни сегавече с нищо не мажа и не пръскам

Общи условия

Активация на акаунт