За киселото мляко

  • 1 196
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 053
Здравейте момичета  Hug
Моля по опитните мами,които са дали вече кисело мляко да споделят как го разреждат за бебчетата си?  newsm78,знам че млякото трябва да е 2%  Rolling Eyes
Питам Ви понеже след 1 месец смятам да заменя АМ с кисело мляко и искам да съм наясно.

# 1
  • Мнения: 475
Защо искаш да заменяш АМ с кисело мляко?Не е ли раничко newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Въпросът за киселото мляко е много често обсъждан в този форум. Ако ти е интересно, може да прочетеш тези теми:

КИСЕЛО МЛЯКО
Сравнителен тест на български кисели млека
Интересен постинг за киселото мляко

От кога може кисело мляко?

Кисело мляко?
Кисело мляко кога???
HELP - тъщата иска да храни бебето ни с кисело мляко
Може ли да се дава на бебето квасено мляко и от кой месец?
Какво мислите за захранвaнето с кисело мляко на 3 месеца?
Моля за съвет
Въпросче за хранене с кисело мляко!
Кисело мляко
Обикновенно кисело мляко или йогурт?
За и против киселото мляко
Lactobacillus bulgaricus - Интересно!
Биволско мляко?!
Kисело мляко-от кога?
Пак за това кисело мляко!
До кога се дава 2%-тно кисело мляко?
Bъпрос към майките, които са хранили с кисело мляко децата си
Плодово кисело мляко?
Плодови млека на Нестле
Давате ли от плодовите млекца на Данон?
Киселото мляко с бисквити запича ли?
Вярно ли е,че децата ,които хапват АМ боледуват по-рядко?
Какво кисело мляко да давам? 
Кисело мляко - от кога и каква марка
6 % масленост на кисело мляко-да давам ли на юнака?
Може ли дете на 1г. и 8 м. да яде "Активия"?
Кисело мляко?Дали може вече?
Домашно квасено или купено?
Може ли кисело и адаптирано мляко едновременно?
За %-та масленост на киселото мляко
Има ли в България адаптирани кисели млекца?

Ако нямаш сериозна причина да замениш АМ с кисело (бебето категорично да отказва АМ, например, не че се сещам за друга), по-добре продължи с адаптираното. Ако ще купуваш кисело мляко-смятали сме го-разликата в цената на АМ и киселото мляко излизаше някакви стотинки на месец.
Ако все пак решиш да даваш АМ, трябва да бъде пълномаслено, не 2%. За моето дете не съм разреждала млякото, нито съм го подслаждала. Но го въведох доста по-късно.

# 3
  • Мнения: 2 019
не съм разреждала

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз не съм разреждала.Направо с лъжичката си го ядем между храненията/след 1 годинка/.

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моля по опитните мами,които са дали вече кисело мляко да споделят как го разреждат за бебчетата си?  newsm78,знам че млякото трябва да е 2%  Rolling Eyes
Питам Ви понеже след 1 месец смятам да заменя АМ с кисело мляко и искам да съм наясно.

Аз давах кисело мляко преди годината, защото дъщеря ми отказваше да пие чисто адаптирано мляко. След седмия месец го давах с малко бисквита, малко АМ(понеже освен калций друго нищо полезно няма в киселото мляко) и с лъжица. Не е необходимо да се разрежда млякото за тази възраст. Аз давах от по-висок % масленост.

Ако нямате сериозни причини, по-добре не спирай АМ.

# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 10 825
Бебето ти е много малко за кисело мляко, още повече пък да заменяш АМ с него. Когато все пак решиш да даваш мляко, то трябва да е не 2% , а пълномаслено. Децата имат нужда от мазнини за да се развива мозъкът им, който продължава да расте до 7 годишна възраст!

# 8
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
и аз знам че трябва да е 2 %  Peace и че не се разрежда

# 9
  • плевен
  • Мнения: 1 249
И аз давам Км от седмия месец.Вземам с висока масленост 3,2 или 3,6% и не разреждам с вода.На 100мл мляко се слага по 1 ч.л захар,но синът ми го пие и без нея.

# 10
  • Мнения: 1 053
Благодаря Ви за отговорите момичета  Hug
Изобщо не става въпрос за финанси,просто чувам от други мами,че редуват АМ и кисело мляко с бисквитки и затова реших да попитам тук /засега слава богу не ми отказва АМ,пие си го с удоволствие/ Laughing
Vivi прочетох линковите,които си ми пратила и ще изчакам още известно време,но все пак събрах доста информация,за което Ви благодаря  Hug Peace

# 11
  • Мнения: 5 362
и аз знам че трябва да е 2 %  Peace и че не се разрежда
И аз така.

# 12
  • Мнения: 27 524
и аз знам че трябва да е 2 %  Peace и че не се разрежда
И аз така.

Не е така, трябва да е 3,6%!
Разрежда се малко, иначе няма да мине лесно през биберона.
Определено детето ти е малко за кисело мляко и ако пие АМ е напълно ненужно и непрепоръчително да се дава кисело мляко, още повече с неустановено качество и произход.

# 13
  • Мнения: 46 434
Не е така, трябва да е 3,6%! ...
... Определено детето ти е малко за кисело мляко и ако пие АМ е напълно ненужно и непрепоръчително да се дава кисело мляко, още повече с неустановено качество и произход.

Така е Peace

Аз не разреждам, яде го с лъжица, неподсладено.

# 14
  • Мнения: 27 524
Аз не разреждам, яде го с лъжица, неподсладено.

Дъщеря ти гони 3 годинки все пак  Wink
Говорим за пиене с биберон  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт