Добрият баща

  • 4 013
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 640
  Кои са измеренията на това понятие-добър баща?Как се държи;какво прави за детето/децата/ си;какви качества притежава?

# 1
  • Мнения: 3 268
Тук сега пак ще се развихри един спор,да не ти е работа.И на всички татковците ще са най-добрите,ще видиш Peace

# 2
  • Мнения: X
В една книжка, която дават на бъдещите младоженци, когато си ангажират ритуална зала прочетох нещо, което според мен е много "истинско".
Най-добрият баща е този, който обича майката!

# 3
  • Мнения: 3 268
Много добре казано.Благодаря ти хубавата мисъл.Ще я запомня. Flutter

# 4
  • Мнения: 705
същият като най-добрата майка - собственият Hug

# 5
  • Мнения: 2 700
За мен добър баща е този, който отделя подобаващо време и внимание на детето си - имам предвид игри, забавление, обучение, разговори.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 421
 Моят баща беше и е най-добрият баща! Винаги е знаел как да реагира, какво да ни каже, кога да се скара или да ни поощри. Да поиграе с нас, да се вълнува с проблемите ни, да се гордее с нас и да ни го показва. Много, много да ни обича!
Тук сега пак ще се развихри един спор,да не ти е работа.И на всички татковците ще са най-добрите,ще видиш Peace

 Защо спор? - ето аз казвам, че мъжът ми е добър баща, но не най-добрият. Много обича децата, и мен ме обича Heart Eyes, много се грижи семейството, но няма никакво време за да поиграе или да се позанимава с децата. Само го чакат да се прибере и се лепват за него.
  


# 7
  • Мнения: 1 640
Предложих ви тази тема,защото напоследък все в тази посока бягат мислите ми.Трудно ми е да си дам отговор на вече поставения въпрос.Давам си сметка,че всеки от нас има свои критерии за преценка и оценка на бащата на своите деца,както и на собствения си баща.Искам субективното ви мнение.Това е.Сигурна съм,че ще успея да си дам отговор за себе си въз основа на споделеното от вас.Който от какъвто аспект желае  да разгледа въпроса-нямам претенции.Благодаря ви.

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И на мен ми хареса това за обичащият майката баща.

Най-добрият баща не оставя мама сама да разходи децата, не я оставя сама да им чете приказката, не пропуска целувката за лека нощ. Той може да има леко груби длани, но милувката му е като пеперуда и децата копнеят да я усетят. Добрият баща има гръб колкото планина, за да носи "на конче" километри без умора. Добрият баща не носи само пари в къщи, а стабилност и опора.


ПП. И на рима съм го докарала Blush

Последна редакция: чт, 05 апр 2007, 14:15 от ДЕ ВАня

# 9
  • Мнения: 3 268
Страхотно!Реших в тази тема да не си казвам мнението,а да подкрепям мненията,които ми харесват Peace

# 10
  • Мнения: 6 315
За мен добър баща е този, който с живота си може да дава пример как трябва да живее един добър човек. Този, който се занимава с детето си и активно участва в неговото отглеждане и възпитание. Добрият баща е търпелив и грижовен и мисли за детето си повече отколкото за себе си.

Другото сте го казали.

П.П. За съжаление бащата на моят син не е такъв.....

# 11
  • Мнения: 1 134
Добрият баща е този, чийто деца един ден стават добри майки и бащи.  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 170
За мен добрия баща е спокойния , при който не рефлектира изнервеното ежедневие у дома.Баща койти обръща внимание на детето , занимава се с него ,играе си.

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
... е бащата на моите деца.

# 14
  • Мнения: 4 414
...има търпението да остави децата си да се развиват и да ги подкрепя, а не да издава  директиви
...има време за забавления...не постоянно, но пълноценно
...винаги е на линия, когато от него има нужда
другото сте го казали
п.п. моят дядо беше такъв...не знам какъв е бил като баща, но за нас внуците беше всичко това

Общи условия

Активация на акаунт