Негърче - стъпка по стъпка + снимки

  • 4 316
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 712
Ето я моята рецепта за негърчета:
Продукти:
кисело мляко -  400 гр к. мляко
брашно - две ч.чаши
олио - половин ч. чаша (може и по-малко)
1 бакпулвер
захар - 1 ч. чаша
какао - 2 с.л.

Заливка
1 пакетче масло
3 с.л. какао (аз слагам какаото с връхче)
1 ч. чаша пудра захар
малко вода за разреждане

Пригогвяне:
В купа се сипва к. мляко и се добавя захарта.

След като се обърка хубаво, се сипва олиото и после и брашното, към което се слага бакпулвера.
Трябва да се получи сравнително гъста смес, да не е рядка. След това се прибавя какаото и отново се разбърква добре.
Сместа се сипва в намаслена тавичка и се пече около 40 минути.
Аз проверявам с клечка за зъби, дали е опечен десерта. Фурната винаги я пускам на най-силната степен, така че бих казала - 200 градуса и отгоре.

След като се опече десерта се оставя настрана да поизстине. През това време се приготвя заливката:
Маслото се разтопява в касеролка и към нея се прибавя захарта и какаото. Тъй като става гъста смес, трябва да се разреди с вода. Това малко на око на направих - важното е да се получи сос.

Преди да се залее, можете да го нарежете на парчета, за да попие по-хубаво соса вътре в десерта.

Добър апетит!


Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 20:34 от ЛУРДЕС

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Много вкусно изглежда!Поздравления!Мале как ми се преяде!  chef Още утре ще го направя!

# 2
  • Мнения: 6 712
Много вкусно изглежда!Поздравления!Мале как ми се преяде!  chef Още утре ще го направя!

Мерси! Наистина е супер вкусно. Любим десерт  Peace Peace

# 3
  • Мнения: 1 427
Същото правя и аз, но рецептата ми е с друго заглавие-Лондонски сладкиш!

# 4
  • Мнения: 159
 Направих негърчето. Много вкусно!!! Благодаря за рецептата! eat

# 5
  • Мнения: 1 202
Изглежда много лесно и вкусно !  Peace Рецептата си я записах и ще я изпробвам ! Много обичам такива лесни за изпълнение неща .  bouquet

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ми... да взема и аз да го спретна освен.....  newsm78

# 7
  • Мнения: X
Аз днес го спретнах и мога да кажа, че е много вкусно.Благодарско за рецептата! Wink

# 8
  • Мнения: 1 771
Ммммм. Вкусно.

# 9
  • София, България
  • Мнения: 5 573
и аз пробвах рецептата - стана супер! newsm10

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Поздравявам те за чистата работа...ако аз направя негърче , после ще сме негърчета и аз и детето, а кухнята кочина .... между другото какво е това расистко име ... Афро- американче се казва  Laughing

# 11
  • Мнения: 516
И аз го правя същия става супер и на един дъх се изяжда Peace

# 12
  • Мнения: 1 679
Уфффф, ама няма ли някой да даде рецепта, дето хем да е вкусна, хем да не се дебелее от нея   Rolling Eyes

Прияде ми се, ама ...

# 13
Здравейте и от мен - днес и аз ще пробвам десерта - спомням си, че майка ми ни го е проготвяла като бяхме малки с брат ми, но загубихме някъде рецептата - днес ще имам честта аз да го приготвя за своето семейство, дано да се получи...

# 14
  • Мнения: X
Благодаря за рецептата ! Стана страхотен десерт- вчера имах гости, облизаха си чиниите.

Общи условия

Активация на акаунт