ЗАЦАПВАНЕ ПРИ ИМПЛАНТИРАНЕ ?

  • 110 897
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте пак момичета.понеже знам че при някой жени по време на имплантирането се
получава зацапване,та искам да попитам тези от вас които знаят повече,какво точно
представлява това зацапване?розово или кафеникаво? newsm78  и по колко време капе-1,2,3 дни...
на мен вчера ми беше дадата за лелка,ама не ми идва а капе розово,правих си тест сутринта,но
е отрицателен. smile3515  моля ви пишете каквото знаете,дори и да не съм бременна
ми е интересно и искам да знам повече.мерси много !!!  love001

# 1
  • до морето
  • Мнения: 494
Моята приятелка и с двете бремонности е имала нещо като начало на цикъл точно в деня когато е трябвало да и дойде /слабо розово течение/, но на следващия ден нямала нищо и това я провокирало да си направи тестове и в двата случая положителни и има бебета. Може теста още да не те хваща, опитай да го направиш сутринта.

# 2
  • Мнения: 707
При първата ми бременност имах zацапване при имплантирането. Няколко дни преди редовният цикъл, получих някакво бледо кафеникаво zацапване. Помислих, че Ще ми дойде малко по-рано от нормално.  Времето минаваШе, а не ми идваШе. Кафеникавото спря след 2 дена. Дни по-късно си направих тест, положителен.

# 3
  • Мнения: 2 640
Аз също вече 2 дни имам леко зацапване и много се надявам утре да не ми дойде М.

Темата ще е интересна и за мен...

# 4
  • Мнения: 4 700
Имлантирането е най късно 10 дни след овулацията (нормално дори след 7). А моята лекарка ми обясни, че това zацапване точно когато трябва да дойде лелката го има понякога  преz първото тримесечие на бременността всеки месец. Но то нямало ни6то об6то с имплантирането. Иначе и при имплантиране е нормално да има zацапване.  Офф, това май така го написах, че само аz да си го раzбирам  newsm78  newsm78

# 5
  • Мнения: 9 063
Има ралика между имплантационно зацапване и зацапването, което понякога се наблюдава в началните месеци от бременността.
Както вече се каза, импл. зацапване може да е налице от 7 до 10 ден. Може да е розово или кафеникаво.
Виз тази темичка: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=80409.0

# 6
  • Мнения: 345
При мен също имаше зацапване - бледо розаво, а после кафеникаво. След това не ми идваше и когато си направих теста беше положителен. След това изкарах 9месеца бременност, която завърши не както бих скала, но това е друга тема. Сега след раждането пак имах такова едно зацапване по времето когато трябваше да ми дойде нормален цикъл, но този път бременност нямаше.
 Та с две думи искам да ти кажа, че "зацапването" не винаги е признак за бременност.
 Но от все сърце ти пожелавам да се сбъдне твоето желание..... Hug

# 7
  • Мнения: 30
Вместо да се чудиш и да чакаш, можеш да си пуснеш кръвен тест - ЧХГ. Така ще имаш яснота по въпроса. Успех! Praynig

# 8
  • Мнения: 2 640
Вместо да се чудиш и да чакаш, можеш да си пуснеш кръвен тест - ЧХГ. Така ще имаш яснота по въпроса. Успех! Praynig

То, хубаво ама къде да си пусна кръвен тест - ако някой знае къде в региона може да пусна, моля да каже - Шумен, Варна или дори Русе?

И на мен не ми се чака - 3-ти ден вече ми е това зацапване...много бледо бежов цвят...

# 9
  • Мнения: 547
Нивея,след инвитрото целия ми цикъл се състоя в 8 дневно бежово зацапване.Знам,че смяташе ако този месец не успеете да предприемеш инсеминация,затова не губи повече време и иди на преглед или направи кръвен тест.Ако няма бременност с твоя лекар ще трябва да решите дали ще правиш стимулация преди инсеминацията,а стимулацията се почва на 2-3 ден от цикъла.Надявам се да си бременна! Hug

# 10
  • Мнения: 2 640
Благодаря ти Джи-джо. Много Simple Smile

Нивея,след инвитрото целия ми цикъл се състоя в 8 дневно бежово зацапване.Знам,че смяташе ако този месец не успеете да предприемеш инсеминация,затова не губи повече време и иди на преглед или направи кръвен тест.Ако няма бременност с твоя лекар ще трябва да решите дали ще правиш стимулация преди инсеминацията,а стимулацията се почва на 2-3 ден от цикъла.Надявам се да си бременна! Hug

не знаех че стимулациите се правят толкова рано. Ще си купя тест и ще пробвам утре сутрин, ако е отрицателен ще се обадя на д-р Стаменов.

# 11
  • Мнения: 21
момичета на мен ми дойде току що.3 дни капеше розово и сега се преварна в кръв.много ме ядосва
тая работа.  smile3515 ама кво да се прави!трудно ставали тези бебеоци....вече 2 месеца-та   
купувам тестове за О.,та внимавам в какви пози се кексим,пък и краката вдигам,ама НЕ !!!инат работа  newsm12
ами това зацапване- предменструалното,ако може така да се нарече,то пък защо се появява?на вас става ли ви така?
на какво може да се дължи?
ПП аз пак да си питам  newsm53 че и това не знам !

# 12
lol mama mama mama mamammamamamama

# 13
Здравейте .
Зацапване при имплантиране се получава между 7 до 10 ден след като оплодената яйцеклетка достигне до матката (утробата).Средно това е времето за предвижване на оплоденатат яйцеклетка по трабите докато стигне до матката кедето се установява .Кървенето е краткотрайно обикновенно не по-дълго от няколко часа.НО всеки е различен ,може да продължи и до седмица.Зацапването   е кафяво или розово на цвят(не трябва да е тъмно червено).Количеството на кървене би трябвало да е като последните дни на редовен цикъл или след почистване да остава по салфетката -  но не по-вече от това.
Кървене при имплантиране е характерен за  много малък процент от жените.
Защо се получява ?
Получява се когато оплодената яйцеклетка достигне до матката и се загнезди там.Матката е високо кръвоснабден орган с множество малки кръвоносни съдове.При имлантирането се получява разкъсване на някой от кръвоносните съдове и няколко капки кръв достигат до нашето знание под формата за зацапване.
Този процес е нормален,не бива да носи притеснение.

Поздрави  ако си бременна!!!!

# 14
  • Мнения: 819
Имам и аз един въпрос относно това зацапване- имам го от няколко дена, получи се след АГ преглед/съвсем обикновен с цитонамазка/. Прегледът беше няколко дена след като ми свърши цикълът, така че изключвам бременност. На какво може да се дължи  newsm78
П.п.Със спирала съм, но до сега не съм имала такъв проблем.

Общи условия

Активация на акаунт