Прекъснах майчинството. Сега какво?

  • 495
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Здравейте мами.
Да ви питам... От 02.04 прекъснах майчинството си. До източането му остават 6 месеца. До колкото знам имам право на 50 на 100 обещетение. Какво трябва да направя? Делкарация ли да полълвам??? Къде? Обещетението еднократно ли ще е или до изтичането на платения отпуск по майчинство.
Много ще съм Ви задължена.
  bouquet предварително

# 1
  • Мнения: 14 133
Здравейте мами.
Да ви питам... От 02.04 прекъснах майчинството си. До източането му остават 6 месеца. До колкото знам имам право на 50 на 100 обещетение. Какво трябва да направя? Делкарация ли да полълвам??? Къде? Обещетението еднократно ли ще е или до изтичането на платения отпуск по майчинство.
Много ще съм Ви задължена.
  bouquet предварително
Полагат ти се 50% от него + заплата да края му. Декларацията се подава при работодателя. Обещетението за месеца се изплаща към съответната заплата, т.е. не е еднократно наведнъж.

# 2
  • в Низината
  • Мнения: 705
Да, подаваш декларация и 50-те процента от майчинството се изплащат всеки месец + заплатата ти.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И освен отговорите да добавя, че при работодателя, трябва да занесеш копие от акта за раждане на детето. Това ми искаха на мен, когато прекъснах моето. Декларациите предполагам са същите, както за болничните.

# 4
  • Мнения: 3 042
Чл. 5. Паричните обезщетения за отглеждане на малко дете по чл. 53 и 54 КСО се изплащат въз основа на молба-декларация от осигуреното лице по образец съгласно приложение № 3 и приложение № 4.

Ето и приложенията :http://www.nssi.bg/content/laws/07/Prilogenia.zip

В твоят случай трябва да попълниш приложение 4.

Общи условия

Активация на акаунт