Как да кажа на съседката си по-тактично да не ми "мляска" детето?

  • 1 640
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Здравейте мам4ета,
Случва ми се почти всеки ден, но днес чашата преля. Имам си една съседка. Всеки път когато ни види, се хвърля да целува дъщеря ми по лицето. Много ми е неприятно и не знам как да й кажа да не го прави. Тя има едно голямо момиченце, а малкото й дете е с 5 месеца по-голямо от нас. Тяхната кака също ни налита много. Днес оба4е към "ритуала" с целуването се присъедини и една бабка и аз направо избеснях. Явно ми е проличало защото съседката ме пита защо така съм се "скофтила". Най-тъпото в ситуацията е,че аз на сестра ми правя забележки да не я целува по лицето, а отвън като излезем направо си гълтам езика. Чувствам се тъпо че не мога да си опазя детето от разни лелки  дето я щипят по бузите с часове,  и съседки , който си пускат лигите...... А и бабката днес ми дойде в повечко.....Дъщеря ми си понася съвсем спокойно тези нашествия и още повече ме затруднява да реагирам. Та...мисълта ми е: как да се справя в тази ситуация? Не искам да бъда груба, но явно друг вариант не ми остава. Знам 4е й се радват от добри 4увства , но ако може все пак някаква дистанция да спазват. А като добавим страха ми да не лепне нещо от някой.....става страшно. Посъветвайте ме! Благодаря ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 983
Аз не си позволявам да целувам дъщеря си по лицето (само по гушката Heart Eyes) и много се дразня на такива целувачи Twisted Evil
Също така си гълтам езика да направя забележка, защото все ми идва изневиделица и ми става баш кофти Tired
Обаче веднъж майка ми ми показа как да се справям. КОгато една баба-леля налетя да целува детето, и майка ми и каза притеснено:
" Не, не  по лицето, че тъкмо и оправихме пъпките и сега пак ще трябва да лекуваме... Mr. Green" После на питащите обясняваш, че детото е с много чувствителна кожа и от целувки по бузките се изприщва (което си е самата истина).

# 2
  • Мнения: 2 657
Като ви срещне другия път-направо си и кажи,4е не ти е приятно да ти целуват детето Peace
Аз постъпих така с една колежка на майка ми PeaceНе беше правила опити никога да го целува,но явно се повлия от другите,4е той им раздава целувки и реши и тя.Навреме я видях и заявих,4е не ми е приятно PeaceДотук беше с опитите Wink

# 3
  • Мнения: 3 268
Казваш й го направо без заобиколки "Не ми е приятно да я целувате по лицето." Представих си ситуацията,аз нямаше да си замълча.Брррр

# 4
  • Мнения: 448

" Не, не  по лицето, че тъкмо и оправихме пъпките и сега пак ще трябва да лекуваме... Mr. Green" После на питащите обясняваш, че детото е с много чувствителна кожа и от целувки по бузките се изприщва (което си е самата истина).

JoyХареса ми тази идея.Опитай и ти!Успех!  bouquet

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
За мен в подобни случаи тактиката е нетактичност  Crossing Arms Щом някой си позволява своеволия с моето дете, какво ми трябва да съм тактична?! Казвам директно, че не ми е приятно чужди хора да ми целуват детето  Naughty

# 6
  • в Низината
  • Мнения: 705
Казваш й го направо без заобиколки "Не ми е приятно да я целувате по лицето." Представих си ситуацията,аз нямаше да си замълча.Брррр

Точно така! Naughty

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Познато ми е чувството, което изпитваш - притеснение, когато трябва да кажеш НЕ.
Повярвай ми само първият път ще е трудно и ще си мислиш едва ли не, че си ги засегнала, но следващите пъти няма да си толкова притеснена, а все по-уверена. Обмисляй го цял ден, ако трябва, но като излезете директно забрани на целуващия, каквото и да ти коства като усилие, след това ще ти е по-лесно.
Бъди директна, все пак детето ти е по-важно от отношенията със съседката, нали?

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не се обиждай, но не разбирам такива хора като теб!Ами как да и го кажеш................отваряш си устата и готово, думите сами излизат.Все пак това си е твоето дете и ти определяш кое и как да е.Нашата педиатърка, явно запозната с такива срамежливи майки като теб, каза ако имам проблеми да се оправдавам с нея.Тоест, че педиатърката не разрешава.Звучи тъпо, но пак е нещо.Имам приятелка която работи на един пазар.Като беше бебе моят син, всеки ден ходиме при нея.Няма да ти казвам какво ми беше учудването след като всички продавачи по сергиите искаха да му пипат ръцете, неосъзнавайки, че работят с най-мръсното нещо-парите.Директно им забранявах да го докосват, а те се сърдеха.Да се сърдят, не ме интересува!Не давам да го пипат по ръцете, нито да го мляскат по устата!

# 9
  • Мнения: 7 837
Използвай думата "моля" в края на изречението.
Пример: Би ли била така добра да не ми мляскаш детето, моля  Simple Smile

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Използвай думата "моля" в края на изречението.
Пример: Би ли била така добра да не ми мляскаш детето, моля  Simple Smile

Подкрепям. Ударението да е върху да не ми мляскаш детето, все пак.
На директното нападение отговори с директна забрана.

# 11
  • Мнения: 194
Скоро една баба разцелува дъщеря ми. Беше толкова бърза, че не можах да го предотвратя. Детето каза:"Не ми е приятно да ме целуват по бузите".

# 12
  • Мнения: 8 999
Имам ужасни спомени от моето детство - една приятелка на баба ми буквално ме глътваше и изплюваше всеки път, когато дойдеше на гости. Накрая й казах, че ми е гадно да ме целува, а баба ми за малко да ме опердаши! Наистина има много нетактични хора - аз чуждо животно не си позволявам да погаля без да попитам стопанина му дали позволява, а те лигавят деца. Наистина варианта с пъпките или, за да има тежест "контактен дерматит", е добра. Даже може да го вмъкнеш в педварителен разговор или да го разпространиш сред съседи - ох, каква беда, детето е с контактен дерматит, забраниха ми дори аз да го пипам по лицето без ръкавици.... Дано разбират от намеци!

# 13
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
Уф, и аз съм от срамежливите, дето все гледат да не обидят някого, а накрая на мен ми е гадно! Другият път като излизате ,намажи с някакво мазно(но безвредно )мазило  бузките на детето и като я нацелува, сама ще попита какво и е.Тогава и обясни,че кожата и е чувствителна и от такива целувки се обрива! Twisted Evil Пък и да не си я намазала,кажи че е намазана с лекарство!

# 14
  • Мнения: 872
Кажи и го директно , в прав текст, дано разбира от дума.

Общи условия

Активация на акаунт