Мастоидит

  • 4 509
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте мамчета!Искам да споделя моята история и да питам има ли други с подобен проблем?

Преди 10 дни моето момиченце,което е на 2г. и 7м. получи мастоидит!Всичко започна с лека хрема и на третия ден вечерта почна да плаче от болка в дясното ухо,вдигна температура(38).За късмет всичко започва в петък вечер! CryВ събота преди обед отиваме на спешен детски кабинет и ни изписват само капки за уши Otipax и капки за нос Коларгол.В понеделник сутрин я водя на спец.УНГ и той ми казва имате отит по силно изразен в дясно!ще пие Аугументин и капки!ОК Simple Smile Но на другата сутрин отзад дясното ухо на детето е подуто и зачервено.Грабвам детето и отивам пак при УНГ и като ни видя ShockedСамо каза трябва да влезете в болница,защото детето има мастоидит и е необходимо венозно приемане на АБ. ShockedПРи което аз бях втрещена!Лекуващия УНГ като ни прегледа каза ,че ако до ден отока не падне след приема на АБ,ще се наложи оперативна намеса за да изтеглят тази гной!За наше щастие не се стигна до подобна операция!!!! GrinningПолежахме си 6 дни в детското отделение,набодаха ми едно хубаво детето с АБ и сега продължаваме в къщи да пием 10 дни Панцеф!
Тя ходи на ясла и незнам как ще я пусна  сега!!!!Сърцето ми се свива като си помисля ,че може отново да ни се случи!!!!Чувала съм от други майки,че веднъж ако ги удари в ушите децата,след това често повтаря!!!Дано не се случва!!!!!

Последна редакция: вт, 03 апр 2007, 22:44 от Titi_MM

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
не виждам нещо кой знае колко страшно в цялата история, стандартно по-скоро,

ако ти кажа, че дъщеря ми е с вентилационни макарички в ушите вече 4-ти месец, с пълна упойка слагани, цепване на тъпанчева мембрана за да поставят доста дълбоко, изтегляне на течност от средното ухо преди това, пак казвам под пълна упойка и т.н.....дали ще ти стане по-добре?

има доста по-страшни неща, има майки тук, които например ще се включат като ти кажат, че децата им са губели частично слух от проблеми с уши,и т.н. и т.н.

Полежали сте, това е добре, че нещата сте ги хванали навреме, взети са мерки, детето се възстановява, и дори да повтори, при положение, че имате добър УНГ и всичко е под контрол, нещата се оправят.

Но чак "злощастна история", моля те недей, като започнах да чета си помислих кой знае какво.

Общи условия

Активация на акаунт