Мога ли вече да давам млечна каша?

  • 1 267
  • 17
  •   1
Отговори
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
От месец слънчицето ми хапва на обяд зеленчуково  пюре.Мисля обаче че е време и следобедното хранене да го заместя с каша.
Но тъй като явно съм малко разсеяна купих каши на Milupa (ориз и банан) и на Humana (праскови).В последствие видях обаче,че кашите на Humana са с обезмаслено краве мляко, а прочетох че банана бил силен алерген.Аз плодово пюре "банан" съм и давала и не ми е направила никакви реакции, но незнам?
Моля за съвет!  newsm17
Мога ли да пробвам и Humana?

# 1
  • Мнения: 150
Погледни какво пише на опаковката - от кой месец се препоръчва кашата. Ако става за вашата възраст не виждам причина, защо да не захраниш. След като си давала пюре от банан и няма реакция, няма да има и от кашата. Така че, ако питаш мен - ДАВАЙ.  Peace

# 2
  • Мнения: 371
Давай спокойно, не се притеснявай.
И двете каши са много хубави, аз ги предпочитам тези марки.

# 3
  • Мнения: 941
аз кашите ги въведох малко по-късно,но не мисля,че ще имаш проблеми

# 4
  • Мнения: 2 677
Аз захраних именно с бананова на Хумана. Проблем не съм имала.

# 5
  • Мнения: 2 039
Кашата на Милупа е за след 4 месец,а на Хумана-за след 6!Бананът е един от първите плодове,които се дават на бебетата.Моят син няма 8 месеца,а от един месец си яде напълно суров смачкан банан  Peace Вижда ми се странно дете на повече от 11 месеца да не е яло млечна каша  Thinking

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Според мен си почни с тази на Милупа.И на другата ще и дойде времето.Банана е преработен и едва ли ще имате проблем.Аз суров го въведох на 6,5 м,така че не ми се вярва да има реакция.

# 7
  • Мнения: 2 039
Кашата на Милупа е за след 4 месец,а на Хумана-за след 6!Бананът е един от първите плодове,които се дават на бебетата.Моят син няма 8 месеца,а от един месец си яде напълно суров смачкан банан  Peace Вижда ми се странно дете на повече от 11 месеца да не е яло млечна каша  Thinking
Уффф,то не бебчето било на 11 месеца,а любовта на мама и тати  Embarassed Embarassed Embarassed И все пак на колко месеца е детенцето?

# 8
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
хе-хе на лентичката се вижда...започнахме 6-ия месец.
Дадох на Milupa -ориз и банан,но малко.Сега 4акам да видя за реакции,и ако всичко е наред утре пак.
Нещо и се назландисва,ама тя и на зеленчуковите в началото правеше така,а сега яде с охота feeding



И Милупа и Хумана ги дават за след 4 месеца   newsm78

Последна редакция: ср, 04 апр 2007, 10:32 от Angel^wings

# 9
  • Мнения: 2 039
Да бе,верно,аз имах предвид една на Хумана с праскова и маракуя-тя е от 6 месец!Ами,давай смело,по принцип кашите са любимата храна на повечето бебоци!  Hug  bouquet

# 10
  • Мнения: 27 524
Може, разбира се. Кашите на Хумана са с адаптирано мляко. Но и да не е, достатъчно голяма е вече. Бнанаът има хистамин, който се съдържа и в доматите, но след обработка го няма, така че нямаш никакви притеснения.

# 11
# 12
  • Мнения: 24 467
Точно с тази каша на Хумана захраних втория си син след навършени 4 месеца, както си пише на пакета и сме много, много доволни. След това сме давали и Милупа и Нестле, но Хумана си ни остана любимата. Вече ядем целия асортимент. Немците са преценили достатъчно добре, според мен, за кого е подходяща тази каша.
Между другото при нас Милупа не се възприе с възторг.

# 13
Аз захраних с банановата каша на Хумана и оризовата на Милупа.И двете са много хубави!Мисля,че няма да имате проблеми.

# 14
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
А да попитам когато отворите една кутия само от нея ли давате докато свърши или разнообразявате.Ако отворя два пакета,в какво да ги съхранявам. newsm12

Общи условия

Активация на акаунт