Ремонт в банята?

  • 1 871
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 220
Нашите хазяи се съгласиха да направим ремонт на банята, като те ще купят всичко необходимо (плочки, теракот, мивка, душ кабина, нова дограма за прозорчето). Условието е ние да платим за направата. Т.е сваляне на старите плочки и слагане на новите, с мивката същото, преместване на бойлера, защото на неговото място ще е душа. Та колко ли приблизително ще ни струва това? И като идея как е?  Rolling Eyes Млако нечестно ми се струва, защото това, което купят си остава, а парите, които ние влагаме, не се виждат от никой. Но пък според тях като се правят подобрения, следва да се увеличи и наема, а сега ще си е същия. Та това е, колко ли ще ни струва, знам, че с плочките е на квадрат, а ще бъдат около 20 (най-грубо).

# 1
  • Мнения: 448
По принцип майсторите взимат за квадрат поставяне на фаянс,толкова колкото струва квадратния метър на самия фаянс.Предполагам около 20 лв.Виждам,че си от Пловдив, а аз имам няколко познати водопроводчици и фаянсаджии от там и мога да ги попитам,но ще стане утре.

# 2
  • Мнения: 2 220
Попитай ги, моля!   bouquet Евентуално и някакви координати, ако може да ми напишеш на лични, че не се знае имаме ли човек за целта все още. Благодаря!

# 3
  • Germany
  • Мнения: 7 880
Аз мога да ти кажа колко ни взимаха на нас. За къртенето - 5лв./м2, за поставянето на фаянса - 15лв./м2, за монтаж на мивка примерно - 10лв, но за местенето на бойлера ще е повече защото там има и електричество, за душ кабината незнам дали не трябва да се направи прагче примерно и ако е така нямам идея колко ще струва. Колкото до това дали е добра идеята - ако ремонта е наложителен /в смисъл че няма как да се ползва банята / не мисля че трябва да плащате такава голяма част от разхода. Ако просто искате да се освежи и вие държите на душ кабина примерно е добре също да участвате. Въпрос на уговорка с наемодателите ви е, както и на финансови възможности от двете страни.

# 4
  • Мнения: 2 220
Може да се ползва банята, но е доста стара и неприятна. Душ-кабина ние не сме искали, явно хазяина обича да си изпипва нещата. Май ще е доста солидна сума... за нас поне, те живеят в чужбина и няколкостотин лева предполагам, че са нищо за тях. Но явно смятат, че така е нормално (в тяхната държава е така, макар че би трябвало да виждат разликата с тукашната действителност. Ако не искаме да даваме пари, означава да не правим ремонт, а искам да ми е новичко... А и той е толкова бърз, вече е поръчал материалите, и вече нищо не можем да кажем....

# 5
  • Germany
  • Мнения: 7 880
Аз пък за първи път чувам някъде в чужбина наемодателя да ти иска пари за това че си е ремонтирал имота... Ние също даваме апартамент под наем и до сега ако нещо се счупи, развали и т.н баща ми си поеме изцяло грижата, виж за ремонт на банята не би могъл да отдели средства в момента въпреки че не е в перфектно състояние и затова ти казах че много зависи от възможностите и на двете страни. Ние взимаме по нисък наем точно защото апартамента е стар и нямаме възможност да го ремонтираме сериозно, но във вашия случай те са преценили че могат и има нужда и не виждам защо трябва да ви товарят със сума, която най вероятно е колкото един наем че и нагоре.

# 6
  • Мнения: 448
Питах единия ми познат и каза,че сумите варират между 10 и 12 лв. на квадрат за майсторлък,но той лично в момента е ангажиран.А що се отнася за твоите хазяи ,не е зле да им припомниш с какви средства се живее в БГ.

# 7
  • Мнения: 2 220
Moni, то ако е един наем ще черпя направо...  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 121
Аз пък за първи път чувам някъде в чужбина наемодателя да ти иска пари за това че си е ремонтирал имота...
Зависи. Ако наемодателят ремонтира сам апартамента - иска по-висок наем. Ако наемът ти е нисък - ти сам си правиш подобренията. Не рядко се дават жилища без подова настилка, без кухня и т.н. Те са с по-нисък наем. Когато ние се нанасяхме наемодателя ни каза, че той е предвидил да сложи мокет в жилището. Ако сме искали ламинат, трябвало да доплатим разликата между двете настилки. Според мен е нормално щом наемателят се е съгласил при наемането на апартамент  да плаща определен наем за тогавашното му състояние (освен ако не е наемател за >10г. на същото жилище) трябва да посрещне разходите при желан от него ремонт или да очаква повишаване на наема.

# 9
  • Мнения: 4 700
Аз пък за първи път чувам някъде в чужбина наемодателя да ти иска пари за това че си е ремонтирал имота...
Зависи. Ако наемодателят ремонтира сам апартамента - иска по-висок наем. Ако наемът ти е нисък - ти сам си правиш подобренията. Не рядко се дават жилища без подова настилка, без кухня и т.н. Те са с по-нисък наем. Когато ние се нанасяхме наемодателя ни каза, че той е предвидил да сложи мокет в жилището. Ако сме искали ламинат, трябвало да доплатим разликата между двете настилки. Според мен е нормално щом наемателят се е съгласил при наемането на апартамент  да плаща определен наем за тогавашното му състояние (освен ако не е наемател за >10г. на същото жилище) трябва да посрещне разходите при желан от него ремонт или да очаква повишаване на наема.

Мога да кажа как е в Германия. Ако наемодателят прави ремонта има право да увеличи наема, ако наемателя прави ремонта може да се освободи от ремонта при иzнасяне. За6тото тук които се иzнася тои прави и ремонт. Смятам че е справедливо. А във ва6ия случаи си zаслужава ако не мислите да се иzнасяте скоро.   bouquet

# 10
  • Мнения: 479
Уфф, това е до болка позната история - трябва предварително да се застраховате поне 2 год . да не ви вдига наема, защото, повярвайте - 2-3 месеца,след, като си изстрадате ремонта ще ви го вдигне .  Naughty

# 11
  • Мнения: 4 700
Уфф, това е до болка позната история - трябва предварително да се застраховате поне 2 год . да не ви вдига наема, защото, повярвайте - 2-3 месеца,след, като си изстрадате ремонта ще ви го вдигне .  Naughty

 Peace Това е много добра идея.

# 12
  • Мнения: 2 220
Горе-долу се разбрахме с хазяите. Не мисля, че ще вдигнат наема, поне така обещават за година и нещо напред. Вярвам, че разбират, че ако го увеличат просто ей така, може да ни загубят като наематели, а ние сме образцови и имат интерес да ни задържат в жилището. Поне аз така бих разсъждавала, ако съм на тяхно място. Те живеят точно в Германия и казаха същото като mipetrova. Има логика, ние сме се съгласили да плащаме определен наем за вида, в койото наемаме жилището. Това, че искаме впоследствие да се обнови, си е лек каприз, макар че и те са съгласни с нас. Вярвам, че ще се разберем добре, голям ентусиазъм ни е обзел.  Grinning
Благодаря за мненията.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт