не обръща внимание на телевизията

  • 1 351
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 722
 Thinking  Почти всички деца излизат разплакани навън, защото не са си догледали детското.
А аз моя хубостник не мога да го вържа за 5 минути дори пред телевизора /не че ми е зор, обаче.../ Минава, пуска половин око на екрана и подминава.

Случва ли се това и с вашите почти три годишни хлапета?

# 1
  • Мнения: 4 965
 Shocked
Ти сега хвалиш ли се?

# 2
  • Мнения: 2 722
Не - чудя се  newsm78
На моменти може би съм малко майка параноичка, та ми се вижда чак ненормално да не залепва за телевизията - не че ще види нещо полезно там, но ми е странно пълното му безразличие към  телевизора.
Затова се опитвам да разбера дали и при други деца се случва същото. /В интерес на истината темата ми е провокирана от другата темичка - за гледането на филми/ Но сметнах че пускането на пост там ще доведе до излишно разгаряне на страсти и размяна на остри думи между майките на гледащите и негледащите телевизия деца.
 Peace

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Моето дете е по-малко, но също не се заглежда за повече от няколко минути (под 10). Но пък намерих Ну, погоди! в локалната мрежа и изгледа 7-8 епизода един след друг, като в края на всеки викаше Още, още!  Laughing
По телевизията не се сещам изобщо за някакви детски предавания, освен По-по-най и някакво Барби в събота сутрин, което чувам в просъница, сигурно затова не я влече телевизията, най-интересното е, ако дават някое животно.

# 4
  • Мнения: 416
Ами радвай се newsm35!То това си е и за хвалба coolcool!Не виждам нищо странно,че не "виси"пред телевизора.Браво на малкото дяволче newsm74 newsm10 smile3501!

# 5
  • Мнения: 583
Като беше на тази възраст не се заглеждаше в телевизора, и ми беше трудно защото не можех да свърша нищо, без той да се мотае около мен, но сега не мога да го отлепя, а да не говорим за компютъра. Другите деца гледаха детски, а моето не можех да го накарам да седне за 10 минути поне. smile3503

# 6
  • Мнения: 4 965
Ако вниманието му, вместо към телевизора (т.е. междувременно) е насочено към някоя играчка, книжка или друго занимание - не виждам проблем. Аз бих се радвала от този факт.
А и моите също не се залепват за телевизора - особено ако дават някой филм "за големи" (т.е. не-анимационен) или си имат по-добра занимавка. Като цяло, гледаха телевизия най-вече на 10-тина месечна възраст - особено "Дързост и красота" и новините Crazy (нали там им дават основно главите, лицата и постоянно говорят нещо).
Сега се залепят, когато дават "Том и Джери", но и съзнателно не си правя експерименти - пускам им основно Бумеранг, двд-та и Сити. През другото време (дори и да работи за фон) трудно може да им задържи вниманието - стига да не хванат някой кадър с Азис по Нова (затова оследните дни дори и не пускаме на нея), защото тогава започват едни чуденки "защо баткото се гримира като кака" или "защо каката има брада" - хич не могат да разберат това чудо "кака" ли е или "батко", ама и аз не знам какво е  Crazy.
А и зависи дали самите вие имате навик да гледате много телевизия.
Пак да се повторя - ако междувременно вниманието му е заето с нещо друго - характрно за възрастта му, само можеш да се радваш. Ако нищо не успява да му привлече за по-дълго вниманието, опитай с някакъв по-особен подход (да "четете" заедно, да рисувате и т.н.).

# 7
  • Мнения: 2 722
Телевизора у дома работи от сутринта до половин час след заспиване - аз самата съм фен на анимационните филми, така че ако прояви желание да гледа няма дори да се налага да ме кара да пускам телевизора. Обаче той предпочита да вилнее или да си кара колите, да рисува /драска по-скоро/ с пастели, реди кубчета, размята се с един микрофон и прави концерти, или пък /най-често/ виси като ключодържател на входната врата и иска навън.
"Постижението" ми е да му привлека вниманието към Ну Погоди първа серия за 4 минути. По едно време се притеснявах че страда от липса на концентрация, но той с голямо търпение и удоволствие сглобява, реди кули и т.н.

# 8
  • Мнения: 4 965
Пак ти казвам - радвай се. По-хубаво от това да се занимава с друго, отколкото да си губи времето пред телевизора, няма. А и от тв-то няма кой-знае какво да научи (изключвам разни предавания от типа на "Защо" и "Улица Сезам").
Браво на детето.
А може би му е писнало от телевизия - щом работи по цял ден. Вкъщи също си работи постоянно като фон и те наистина я приемат за фон, но не пускам анимации и неща, които насила да ги привличат - пускам си предавания, които аз да слушам (сигурно и затова не им е интересно да слушат за икономика и политика  Crazy).
Нека си се занимава с кубчетата и пастелите и хич да не ти пука. (Само ако имаше начин аз да се отуча да живея без телевизия  Sad.) Не го карай насила да хареса нещо, което не му допада, а и е доста безполезно (поне на този етап от живота, че и по-късно).

# 9
  • Мнения: 8 999
Ще се залепи, не се притеснявай! Просто сега детето ти е много малко, за да разбере филмчето, в момента го възприема като шарени движещи се картинки, но когато започне да вниква в сюжета и да го следи, със сигурност ще придобие интерес.

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
 azaf, спри, и аз искам да кажа нещо Crazy

Моите са ограничени  гледането на телевизор и игрите с компютър до 1 час. Не винаги си го използват. Все по-рядко си го запълват. Това може само да ме радва, за нищо на света не бих се притеснила от този факт.
Преди няколко дни ги извиках да гледат някакво филмче по RTL Super. Въпреки че беше на немски, беше опознавателно - за изкуството в Европа и за имената, които споменавах и аз им казвах по няколко думи. Но там даваха картини на Леонардо, Микеланджело, за фон звучеше Бах. Ей за такива неща бих ги викнала. Но не и да им прекъсвам игрите, които напоследък, под ръководството на каката, стават съвсем смислени.

# 11
  • Мнения: 2 722
Абсурдна ми звучи дори идеята да прекъсна играта му заради телевизия - чак толко хахава не съм със сигурност. Но на фона на цялото "споделяне" - моето виси с часове пред TV, закъсняхме за детската заради филмчето, ако не слушаш няма да гледаш телевизия - просто взех да се чудя какво не ни е наред.
Успокояващо е че не сме чак такова рядко изключение Laughing

# 12
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Ако е само към телевизията липсата на интерес, няма проблем, може само да се радваш.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 389
Моето дете обръща внимание само на някои реклами по телевизора,но от компютъра не мога да го отлепя.На 4 години е.

# 14
  • Мнения: 5 877
Ми... честито!!!
Вкъщи телевизорът окончателно се повреди. Много е приятно и спокойно.
Новините вървят по радиото, а и по нета.

Общи условия

Активация на акаунт