Стерилизиране на кърма ???

  • 1 710
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 123
Чувал ли е някой за подобно нещо или аз имам още да се уча?!  #Crazy

Става дума за това, че старшата акушерка в родилното дето ще раждам, ми обясни как в случаите, когато ми се налага, мога да се изцедя в предварително стерилизираното шише, което обаче след това трябва да стерилизирам за 5 минути на водна баня (защото кърмата също трябвало да бъде стерилна, иначе нямала да издържи ...  #Crazy) и едва след това мога да я прибера в хладилника за съхранение максимум до 4 часа. След изваждането й се затопляла...

Моля някой да ме светне дали това е необходимо и правилно, че почвам да се обърквам от различните теории и налудничави нововъведения  newsm78

# 1
  • Мнения: 371
Не е необходима тази процедура. Кърмата няма нужда от стерилизация, а само съда, в който ще се съхранява.

# 2
  • Мнения: 10 982
Напоследък чета доста неща за кърменето, кърмата не се стерилизира.

# 3
  • Мнения: 390
Значи да те светна-кърмата се изварява за да се стерилизира, но основно и само в неонатологиите-заради недоносените бебчета.Тая явно много е работила в неонатология и е изперкала LaughingИначе не трябва Stopтая луда ли е-нищо полезно няма да остане в нея.

# 4
  • Мнения: 123
Благодаря много за отговорите!   bouquet
Подозирах, че ще бъдат такива.

# 5
  • Мнения: 950
Аз отдавна се цедя. Стерилизирам само помпата и съда, в който ще съхранявам кърмата. После слагам вътре и прибирам в хладилника (държа я не повече от 24 часа). След като извадя само затоплям и давам на бебка.

# 6
  • Мнения: 748
за стерилизирането вече са ти отговорили, че е налудничаво. а тук можеш да прочетеш за правилното съхранение: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0  Peace

# 7
  • Мнения: 2 616
А като я размразя от фризера трябва ли да я стерилизирам на водна баня за 10-15 минути преди да я дам на беб?

# 8
  • Мнения: 2 829
Ивелина, не, не трябва да стерилизираш замразената кърма, само да я оставиш на стайна температура да се затопли, или да я затоплиш на водна баня.

# 9
  • Мнения: 3 478
Е, ами че то ако ще се стерилизира какво ще остане в нея? Аз знам че кърма НЕ се подлага на топлинна обработка!

# 10
  • Мнения: 2 616
Добре, че ви има вас за съвети-от родилното ми обясняваха, че трябвало да се стерилизира на водна баня преди да се даде (след като е размразена), така че добре че питах и вас, че като нищо да я и затопля

# 11
  • Мнения: 689
Не е необходима тази процедура. Кърмата няма нужда от стерилизация, а само съда, в който ще се съхранява.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт