странни навици

  • 819
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
здравейте момичета,
едното ми дете си смуче baby_neutral от как се помня/вече две години/ ръкава на дрехите, или просто някоя част от връхната си дрешка при заспиване. И по-точно с езиче си го ближе....и и така си се приспива...доста помага и на него и на нас, но почнах са се замислям до кога смята така Thinkingтова си му  е т.нар. от нас в къщи приспивен ритуал. брат му пък пее при събуждане и при заспиване....чудя се да не би да е от праха за пране "бебе"? веднъж почна да ближе блузата ми...хехе, залях се от смях...мислех, че обича само своята дрешка да го приспива....вреден навик ли е  това и въобще как ви се струва?пишете и вие за странните навици на вашите деца, вярвам че ще е от полза, защото до сега не съм чела нищо по тази тема. благодаря ви за вниманието Hug

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Освен да изчакаш да го израсте - друго като съвет не се сещам.
Моят син като малък до 2-3годишен си галеше косата на заспиване, малката без залъгалка все още не заспива. Деца различни - навици също.

# 2
  • Мнения: 6 206
Мъжът ми е бил така. Смукал е една кърпичка до деня, в който са я загубили. Плакал е много, друга не е искал да види и така се отучил.
Иначе не знам какво да те посъветвам.

# 3
здравеи скьпа мами.аз като дете сьм си чокала прьста ето сега моита дьщеря си заспива с блузата на баба си това стана когато и махнах бибероната опитвах се един пьт да  откажа и стана страшно.мисля че като пораснат сами ще спрят Thinkingно не сьм сигурна,беше ми много трудно да свикта но се налага.рожелавам ти успех селувки Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 352
Моят пък вече 3 години си смуче палеца.  Cry

# 5
  • Мнения: 326
моята дъщеря има една играчка котка, на която и лапа опашката когато заспива, а синът ми преди да заспи си говори нещо тихо и така заспива

# 6
  • Мнения: 2 757
И моят син си заспива с юрганчето - хваща го с едната ръка с всички пръсти без палеца, а палеца на същата го слага в устата и почва да цоца дишайки в юргана, който всъщност е спален чувал. Така заспива от 1 година. Не ми харесва, ама кой ме пита. Не може да спи с др юрганче и докато е на ясла пера и суша.

# 7
  • Мнения: 705
симона пък има един заек на врата с дантелена панделка. успокоява се и се преспива като си мачка панделката м/у пръстите.

павел освен беберона други мании - няма

# 8
  • Мнения: 138
значи търпение baby_neutralпък докато му омръзне, няма да му се сърдя и притеснявам вече. благодаря ви  bouquet

# 9
  • Мнения: 2 237
Моята пък ни бърка под ноктите,така се присипва.Да не ви казвам каква инквизиция е това ,ама търпим,щом така заспива....понякога направо ми се струва че ще ми отпере някой нокът.

# 10
  • Мнения: 138
леле, как да не  #Crazy човек.а ам нали са ни златата

# 11
  • Мнения: 2 082
на една приятелка синът 11г още заспива с тензухче в ръката...
моят син ,когато заспиваше и когато се пробуждаше вечер ми търси ръката и започва да я глади-имах чувството,че ще ми изтърка кожата вече... сега когато види ''голо''пак пипа,но рядко
дъщеря ми имаше плюшена дрънкалка мече.когато заспиваше,лапаше ухото на мечето или си го пипаше с пръстче по върха на ухото.скрих играчката,забрави я и сега заспива прегърнала плюшена играчка или ако съм при нея и държа ръката...

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина пък като заспива си държи одеалцето с палец и показалец, а понякога и като пие нещо си хваща панталона по същия начин...

# 13
  • Мнения: 11 607
Навиците са си навици.....

Аз ... бях студентка,  заспивах, когато я нямаше съквартирантката ми,  с катеричката ми от детските години..... Брат ми и до сега заспива като върти косата си на пръстта си, а аз като си направя по мой си начин юргана или възглавницата.

Децата ми май нямат такива навици, може би малкия има.... Трябва да хване нещо и така като си държи нещо, и заспива...

Някой се израстват, други май остават за цял живот!

# 14
  • Мнения: 487
Големият ми син си намачкваше една кърпичка в юмручето и се галеше по гушката - вече не го прави.Малкият ми син си върти буклите на пръста и понякога си прави като рог в косата Laughing,още го практикува(на почти 5 е) и си мисля,че това ще остане,защото и баща му го има този навик от дете.Дъщеря ми си има едно тигърче от онези ТСМ-ските и си му чопли възелчетата и така заспива.Дори и купих резервно,обаче тя хвърля едно око и веднага изхвърля новото.Мисля,че с времето някои навици ще отпаднат,други не.Но това да са им кусурите!

Общи условия

Активация на акаунт