за шоколада

  • 1 256
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 296
Здравейте, детенцето ми  е на 1 година и 2 месеца. Въпросите ми са:
1. Откога и по колко шоколад може да се дава?
2. Има ли нещо незаменимо в шоколада, заради което е добре детето да приема шоколад, в макар и ограничени количества?
3.Кой шоколад евентуално е най-подходящ-бял, млечен, натурален и защо- какво съдържат?
Благодаря предварително за отделеното внимание!

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Правилото е колкото е възможно по- късно шоколад защото алергизира.
Незаменимото е, че е много вкусен Laughing Laughing Laughing За препоръчване е натурален- съдържа магнезий.

# 2
  • Мнения: 296
А колко е подходящо да отлагаме - до 2 годинки, 3 или едва ли не когато тръгне на училище Simple Smile
Има пюрета на някои марки(Ганчев-МЛЕЧНА КАША С ГРИС И КАКАО, МЛЕЧНА КАША С НИШЕСТЕ И КАКАО),  които са с какао- те също ли са алергизиращи  ?
Кое от състава на шоколада е най вредно(най-вероятно да алергизира)?
Благодаря за отговора!
Ако има някъде по-изчерпателна литература относно ШОКОЛАДА ще се радвам да ме насочите ...

# 3
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Всичко е въпрос на търговия и за съжаление понякога и детските храни не са пощадени от комерсиализация. По принцип какаото възбужда и може да алергизира организма.
Добре е да не се приучва детето да яде сладки храни в тово число и шоколадови изделия- те са винаги доста приятно сладки.
Като средство възбуждащо нервната с-ма е добре и то след 3 год. възраст да се дава в малки количества и то не преди лягане.
Ще потърся допълнителна литература и ще Ви я изпратя.

# 4
  • Мнения: 296
Ще съм Ви много признателна, а и за това което ми обяснихте безкрайно блягодаря!

Общи условия

Активация на акаунт