Как да спася тази пола?

  • 1 575
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 092
Първо се извинявам, че може би съм объркала мястото на темата - не знам къде точно да я пусна, но тъй като имам въпрос за декорации - може би тук ми се стори най-удачно. Разбира се, нека Мод. прецени къде й е мястото.

Днес си купих една пола - сива на цвят, спортна, материята е тънка, някак си като рошава (ако мина с пръсти, посоката на "косъма" се сменя, съжалявам за тъпото обяснение). Уж я огледах в магазина, но наистина, ама наистина не съм видяла едни петна от едната й страна Shocked
Беше късно да я връщам, изпрах я с надеждата че ще се махнат тези петна, но не се махнаха.
Приличат на петна, оставени от мазни пръсти Sick Малки са, през малко разстояние, но се виждат (да бях гледала по-добре навреме, но и продавачката е за утрепване, сигурна съм че го е знаела).
Не знам как да процедирам - да купувам препарат за махане на петна (но си мисля, че няма да паднат) или да пробвам с някаква декорация?
В магазините за шивашки принадлежности съм виждала разни такива нещица, симпатични, някои се залепват, други се шият - но не съм ползвала досега и не съм много наясно.

Ще се радвам на всякакви предложения... Sad

Последна редакция: пн, 02 апр 2007, 21:24 от .:.Stef.:.

# 1
  • Мнения: 1 418
Пробвай с "Вениш"преди да я
декорираш.Първо сипваш върху
петната,след което я слагаш в
пералнята и там сипваш отново
от препарата.Преди това обаче
я остави около 10-15мин.с
"Вениша" да постои.

# 2
  • Мнения: 3 447
Ох, щом си я изпрала вече, Вениш няма да помогне... петното се е фиксирало  Confused

# 3
  • Мнения: 1 418
Ми да пробва с новата белина
"Аче" за цветно...Ако не я оправи,
ще я досъсипе.

# 4
  • Мнения: 505
Ако не стане с Вениш, нищо не ти пречи да направиш декорация. В магазините за платове има разни мъниста, които можеш да зашиеш на проблемния участък. А също така за по-несръчните /като мен/ има готови композиции, които само минаваш с ютия  Peace

# 5
  • Мнения: 9 092
Прилича на такова, дето си е било фиксирано отдавна Crazy...пробвах с пръст да потъркам в началото, да видя дали не е нещо като прах примерно, ама не...

Мисля си, че декорация би й отивала много, защото е спортен модел и малко ще се отвори ако й турна няколко шаренийки newsm78
Не знам...

В магазините за платове има разни мъниста, които можеш да зашиеш на проблемния участък. А също така за по-несръчните /като мен/ има готови композиции, които само минаваш с ютия  Peace
Да, точно за нещо такова си мислех, защото и аз съм малко вързана в ръцете и да не вземе да стане така, че вместо да изпиша вежди - да избода очи Blush

# 6
Ако е мазно,пробвай с ТЕСТ-гел за съдове.Аз съм махала мазни петна,понеже нямах друго под ръка,то пък взе че стана.

# 7
  • Мнения: 505
не се притеснявай, дори да зашиеш нещо погрешно винаги имаш оппция да го махнеш. Най-добре е като ходиш в магазина да вземеш и полата. Там на място най-добре ще прецениш какво би и стояло добре, а и продавачките ще те консултират кое как да закрепиш. Peace

# 8
  • Мнения: 9 092
Да, мисля че така ще е най-добре - с полата в магазина Simple Smile
Благодаря ви много.

Имам въпрос: тези неща, които се залепват като декорация - нали не се повреждат по време на пране Embarassed

# 9
  • Мнения: 6 958
Може да си я изпрала вече, но нищо не губиш ако пробваш с Вениш или тест гел както са ти казали по горе, особено тест гела спасява доста неща от съсипване колкото и елементарно да изглежда на пръв поглед  Peace

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Ох, щом си я изпрала вече, Вениш няма да помогне... петното се е фиксирало  Confused
Не задължително. Прала съм с Вениш впоследствие с положителен резултат.

# 11
  • Мнения: 1 952
Аз да кажа за Вениш, на един оранжев панталон направо си изсипах бутилката олио, майка ми без да знае го беше прала и то стана ужасно. Целият крачол мазен, но като го намазах с Вениш, нищо, че беше вече прано, го държах 1-2 дена с Вениш, изпрах го и нямаше и капчица от мазнотията.
Така че не е вярно , че Вениш на прано вече не действа.
Пробвай първо и тогава кичи полата с каквото и да било.

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
но като го намазах с Вениш, нищо, че беше вече прано, го държах 1-2 дена с Вениш
Толкова много Shocked
Аз мислех, че повече от 10-20 минути не трябва да стоят дрехите с Вениш.

# 13
  • Мнения: 1 952
но като го намазах с Вениш, нищо, че беше вече прано, го държах 1-2 дена с Вениш
Толкова много Shocked
Аз мислех, че повече от 10-20 минути не трябва да стоят дрехите с Вениш.

Така пише, ама аз наранджестите гащи ги държах близо 2 дена, щото имаха една бутилка олио отгоре им, а бяха вече прани. Не се разпаднаха в ръцете ми като ги прах и се изчистиха.

# 14
  • Мнения: 492
Пробай с обезмаслител.Вадила съм мазни петна с него от дрехи.

Общи условия

Активация на акаунт