Къде може да се направи рентген с направление?

  • 6 824
  • 26
  •   2
Отговори
  • Мнения: 2 751
Много съм притеснена.
Калоян от събота поддържа Т 37-37,6. Сега вдигна 38,5.
Кашля ужасно.
В неделя ходихме във Вита, при МАсларски, понеже не знаех къде и той каза, че са му чисти гърдите, а има ларингит.
Да пие само Проспан.
Обаче каза във вторник да се направи снимка, ако пак има Т.
Обаче във Вита ми е скъпо да го водя пак, пък и за рентген да плащам.  Embarassed Confused
А в нашата поликлиника рентгенът е ужасен. (На баща ми му изкараха, че нищо му няма, а той беше с двустранна бронхит-пневмония и за малко да си отиде  Close Cry)
Та: ако ми даде направление за рентген, къде да отидем?

Лошото е, че педиатърката ми утре е втора смяна. Просто не знам какво да правя...  newsm78
ДА чакам ли нейната смяна, да бързам ли сутринта пак на частно да го водя...просто не знам  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 741
в .А з поне останах доволнаИСУЛ правят доста добри снимки,ако не ти е далеч

# 2
  • Мнения: 3 116
Вита работят с направления по някои пътеки  newsm78

Защо не звъннеш да питаш все пак дали не правят ренген с направление  Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 903
В Биочек работят със здравната каса. Рентгенът им е добър и не се чака много.

# 4
  • Мнения: 2 751
Вита работят с направления по някои пътеки  newsm78

Защо не звъннеш да питаш все пак дали не правят ренген с направление  Thinking
Там се плаща.

# 5
  • Мнения: 3 116
Ох, ами една мама тук е казала за Биочек  Thinking

Съветвам те да направиш тази ренгенова снимка. Ние си ходим при Масларски редовно, веднъж ни назначи ренгенова снимка и малката се оказа с бронхит  Tired Надявам се при вас всичко да е наред  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 2 751
Днес бяхме при личната. Каза, че не чува никакви признаци за бронхит или пневмония.
Утре пак ще ходим.
Ако има съмнения, ще отидем в Биочек  Tired

# 7
  • Мнения: 5 531
Кали понякога пневмонията не се чува на слушалка. Ако малкият кашля си настоявай за ренгенова снимка. В Трета градска работят с талон, аз съм водила баткото и в Пирогов за ренгенова снимка с талон и не ми отказаха.

# 8
  • Мнения: 3 116
Кали, при нас също нищо не се чуваше, нито Масларски чу, нито личната, но на ренген се видя бронхит  Thinking

# 9
  • Мнения: 2 751
Кали, при нас също нищо не се чуваше, нито Масларски чу, нито личната, но на ренген се видя бронхит  Thinking
А какви бяха симптомите?
защо решиха да се прави снимка?
Калоян  поддържаше 2 дена ниска Т, а от снощи взе да я вдига. Кашляше много, но днес определено кашлицата намаля.
Според д-рката гърлото е много зачервено и главно оттам идва Т.
Утре сутрин сме на изследване на кръвта.
Лекарката каза, че ако до утре е пак с Т и няма подобрение, почваме АБ.
Но за снимка беше категорична, че не се налага  newsm78

Някак не мога на своя глава да го облъчвам. 2 пъти не съм я послушала и 2та пъти после ме беше яд.  Rolling Eyes
Хайде, ще видим и утре какво ще стане.  Shocked

# 10
  • Мнения: 3 116
Температура и почти никаква кашлица (по няколко пъти дневно). Температурата я поддържаше 3 или 4 дни. Хрема и червено гърло естествено.

Масларски препоръча снимка, температурата го притесни доколкото си спомням  newsm78

Значи за Мая ренгенолога каза следното "възпаление на бронхиалното дърво", това по спомен  newsm78

# 11
  • Мнения: 2 751
Температура и почти никаква кашлица (по няколко пъти дневно). Температурата я поддържаше 3 или 4 дни. Хрема и червено гърло естествено.

Значи за Мая ренгенолога каза следното "възпаление на бронхиалното дърво), това по спомен  newsm78
Ок.
А при Калоян всичко започна  с една суха кашлица нон-стоп.
КАто започнахме сиропа, стана вътрешна и с отхрачване.
Сега понамаля.
Но и ако утре има Т, ще питам пак за рентген. Thinking

# 12
  • Мнения: 3 116
Хайде да оздравявате, дано не се налага снимка  Heart Eyes

И да кажеш как сте Simple Smile

Ако ходите при Масларски, поздрави го от "Майския бръмбар" Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 751
Хайде да оздравявате, дано не се налага снимка  Heart Eyes

И да кажеш как сте Simple Smile

Ако ходите при Масларски, поздрави го от "Майския бръмбар" Simple Smile
Ок  Grinning
Благодаря за пожеланията!

За първи път сме при Масларски, изглежда ми компетентен.

Иначе си ходим при педиатърката, доволни сме, ама все в събота или недел се разболява това дете  Rolling Eyes
Утре ще пиша как сме...

# 14
  • Мнения: 5 531
Kali , аз пак да кажа, не винаги се чува на слушалка. Понякога даже няма и температура. Непременно утре пуснете изследване на кръв и ако все пак решите направете и снимка.

Общи условия

Активация на акаунт