Не знам какво да правя

  • 3 997
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 487
Живея в чужбина от близо 5 години. Със съпругът ми преди да се пренесем в новата държава сме имали търкания но с общи усилия нещата се поизгладиха. От както сме на новото място положението не е много розово, в бг аз работех и взимах повече пари от него но тук съм безработна (езиците са ми смърт трудно ми се отдават) и тормоза почна. Не е минал ден без скандал или подигравки колко съм тъпа, грозна и неспособна да си намеря дори и ниско платена работа. Дори ми посяга при това пред децата. Самият тои работи за малко пари и смята че проблема с парите ще се  реши ако и аз почна работа независимо каква и дали няма да се гърча по цял ден или нощ. А аз не мога да работя през ноща понеже имам здравословни проблеми. (депресия в резултат от скандали в началото на брака, резултата е че пия хапчета всяка вечер) Знам че закона е на моя страна в държавата в която живея но не съм сигурна дали тои няма да ми вземе децата използваики проблемите които имам. Накратко незнам какво да правя и как да постъпя.
Нямам близък които да ми даде съвет затова се обръщам към вас мили дами, кажете вашето мнение ще ви бъда благодарна.

Последна редакция: пн, 02 апр 2007, 18:39 от kofa

# 1
  • Мнения: 416
Хич не му се връзвай.Нали го знаеш онова клише - И след най-тъмната нощ изгрява слънце - или нещо такова.Ще си намериш работа,какво като не е веднага.
А за това,че ти посяга и то пред децата заслужава разстрел #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Лично аз не бих го търпяла такъв за нищо на света.
Успех на новото място!  bouquet

# 2
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Поговори все пак с представители на властите в държавата, където живеете. Предполагам може да не подаваш официално оплакване преди да си се ориентирала как стоят нещата законово. Или пък с психолог или адвокат - не знам дали можеш да им платеш хонорар, но е добре да опиташ. Друго, за което се сещам, е да отидеш в форум "Родители в чужбина" в темата за родители от "твоята" страна и там пак да питаш.

# 3
  • Мнения: 563
 Shocked в никакъв случай недей да търпиш това! Пусни питане в Родители в чужбина и пиши къде точно си, момичетата ще те насочат към организации които да помогнат в твоята ситуация Confused Има и закована тема, погледни я тукhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=150575.0. Не търпи тормоза от мъжа ти, явно не е от вчера, щом те е докарал дотам да пиеш хапчета. Нали не вярваш че той ще се промени? Не обричай и децата си на това.

# 4
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ами поне малко можеш да се оправяш с езика предполагам, много рисковано е ваш?то положение, има организации предполагам за защита на  жената и децата от тормоз, има и безплатни адвокати към разли4ни фондации по защита на правата! легални ли сте? къде по-то4но сте? има си на4ини за спиране на тормоза! другото е да се върнеш с децата за ваканция и да си останете там като подадеш за развод, ако това ти е идеята! но не си казала ти какво искаш?за депресията не знам като какво я третират, физиологи4еско или ментално, може би не си в такова състояние, 4е да не си способна да се грижиш за тях ? по-добре се върни, ако можеш!

# 5
  • Мнения: 4 555
Аз винаги съм била против крайните съвети по такива теми, но в случая бих си грабнала децата и бих се върнала в България.
Има неща, които човек просто не трябва да понася. Не стига, че ти е докарал проблем да пиеш хапчета, но и продължава с психическия и физически тормоз.
Той като е толкова велик, защо не изкарва повече пари, а чака на теб?
Като си грозна да се беше оженил за Анджелина Джоли, жената сигурно още вехне по него!

# 6
  • Мнения: 487
ами поне малко можеш да се оправяш с езика предполагам, много рисковано е ваш?то положение, има организации предполагам за защита на  жената и децата от тормоз, има и безплатни адвокати към разли4ни фондации по защита на правата! легални ли сте? къде по-то4но сте? има си на4ини за спиране на тормоза! другото е да се върнеш с децата за ваканция и да си останете там като подадеш за развод, ако това ти е идеята! но не си казала ти какво искаш?за депресията не знам като какво я третират, физиологи4еско или ментално, може би не си в такова състояние, 4е да не си способна да се грижиш за тях ? по-добре се върни, ако можеш!

Легални сме. Знам че има начини за спиране на тормоза но какво ще стане и каква ще ми е ползата ако примерно го приберът за няколко дни .( а дали това ще е наи добре за децата ) Имам голям син които сигурно ще се изнесе от къщи ако направя това, а тои е на 16 и по какъв път ще поеме просто не зная. А малкото ако ми го вземат просто тогава ще влезна в лудницата. Записах си час при психолога при които ходя и ще питам какви са ми шансовете детето да остане при мен при проблемите които имам.

Последна редакция: пн, 02 апр 2007, 21:09 от kofa

# 7
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Не знач къде живеете, но обърнете се към някое сдружение за защита правата на жените.По света, това е много по силно отколкото в България и със сигурност ще се отнесат сериозно към проблема, който имате.Няма смисъл да търпите физически или психически тормоз.
Ако не за себе си - помислете за децата си - те гледат и попиват всичко.Потърсете помощ,за да погнете на себе си и на тях.Животът е твърде кратък, за да си позволяваме да страдаме и да сме безпомощни!

# 8
  • France
  • Мнения: 726
От никнейма ти не разбирам защо се определяш като "Кофа"?по този начин ли се самоопределяш?Ако греша,разясни.
Пишеш,че в Бг си печелила повече.А по-добре ли си се чувствала?Ако е така,какво те задържа там?
Въобще как позволяваш подобно отношение от страна на мъжът ти?Щом печели малко дори там,значи проблемът е в него!
Ще си позволя да кажа,че за мен нископлатените мъже не заслужават внимание.Почти винаги мърморят и вечно някой друг им е виновен.Чувстват се недооценени,оттам комплекси и агресивно поведение.А зад подобни прояви се крие мързел и егоизъм.
Аз бих избягала от такъв!

# 9
  • Мнения: 594
pri uslovie che te bie ne vijdam kak shte mu dadat deteto
triabva samo da go registrirash - da podadesh oplakvane, med. belejka, svidetel... neshto ot toia rod

# 10
  • София
  • Мнения: 2 157
Единствения съвет ,които мога да ти дам е да се махнеш от него . Този тормоз никога няма да спре. Такъв тип хора са комплексирании винаги трябва да мачкат някого....Искренно те подкрепям и пожелавам да се оправи положението в най-скоро време Hug

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 88
Не оправдавам жени които траят тормоз в името на децата, това е по-скоро оправдание. Както сама казваш сина ти няма да те подкрепи, живота си е твой, децата си имат собствен. Така че решаваш ти какво искаш и го правиш.

# 12
  • Мнения: 487
 От никнейма ти не разбирам защо се определяш като "Кофа"?по този начин ли се самоопределяш?Ако греша,разясни.
Пишеш,че в Бг си печелила повече.А по-добре ли си се чувствала?Ако е така,какво те задържа там?
Въобще как позволяваш подобно отношение от страна на мъжът ти?Щом печели малко дори там,значи проблемът е в него!
 
Кофа да определям се като такава защото близо двадесет години живея с мъж които системно ме тероризира.(било психически било физически). В бг да бях по щастлива определено, но ако се върна след толкова години не знам дали ще мога да се върна на старата си работа, от друга страна ако си взема малкото дете  поне 1 год то ще има проблеми в училище (проблем с бг език). Тук то се  справя много добре и е прието да учи в престижно училище. Освен това то обича баща си и една раздяла за него ще е трудна и незнам дали имам право да му го причиня. Да прибавя че трябва да ползвам измама (екскурзия до бг) и после как ще обясна това на детето че съм го излъгала.

# 13
  • Мнения: 953
Записах си час при психолога при които ходя и ще питам какви са ми шансовете детето да остане при мен при проблемите които имам.

И на какъв език ще говориш с психолога и откъде пари за психоаналитик в чужбина  newsm78?
Нали имате финансово затруднение и мъжа ти те кара да работиш откъде пари за психолог ?

Нещо ни пързаляш Thinking

# 14
  • София
  • Мнения: 1 603
Взимвай си децата и се прибирай в България. Преди да си се съсипала съвсем или пък децата да са се нагледали на сценки от типа "татко бие мама". Колкото и да обичат таткото това оставя траен отпечатък в/у децата. Безобразие е че толкова дълго търпиш това.

Общи условия

Активация на акаунт