Идеи за крутони?

  • 3 501
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 065
Имам изостанал хляб и искам да направя по-голямо количество крутони.Дайте ми идеи как да стане бързо и лесно  това, и как и колко време могат да бъдат съхранявани?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 581
Бързо и лесно е в тавичка с олио( което може да е и ароматно) и на фурна. За съхранението нямам опит, но пък си мисля( освен ако не могат да се замразавят newsm78 Rolling Eyes), че не може дълго да стоят заради мазнината... Thinking

# 2
  • Мнения: 1 402
Аз сам ги нарязвам на кубчета и ги слагам под грила на фурната,разбърквам един или два пати и ги съхранявам в хартиени торби или кутии.После при сервиране използвам подправки, ако е за салата слагам в дресинга ,ако е крем супа предлагам различни и всеки си слага каквотот иска.
А друга идея, в която можеш да използваш останалият хляб е салата с кисело мляко и орехи, всъщност е нещо като пастет или разядка , особено ако сложиш и чесън.
Салата с хляб и кисело мляко и орехихляб и кисело мляко-толкова , че като го разбиеш с ножа на пасатора да е гъсто като пастет, добавяш зехтин на вкус , ако желаеш сол на вкус ,орехи, колкото повече -толкова по-добре, и чесън на вкус.Отново всичко се пасира.
Моите деца я обожават, става да се сервира с риба, като салата,може и с препечени  филиики.

# 3
  • Мнения: 187
 EmbarassedМазнината задължителна ли е?  Защото аз ги правя без мазнина. Нарязвам на кубчета хлебните филийки и ги запичам във фурната. После, кат изстинат  - в полиетиленова торбичка. Нищо им няма. Държала съм ги до 2 седмици.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 21 581
А, чак задължителна.. щом си правила и без, значи може... просто аз не съм правила без мазнина. Grinning

# 5
  • Враца
  • Мнения: 871
Аз ги пържа в тефлонов тиган без мазнина ..до зачервяване и веднага ги поръсвам с шарена сол.Какъв аромат разнасят...  ooooh!

# 6
Нарязвам хляба на кубчета,разбърквам го с малко зехтин,сол и подправки в огнеопрна тавичка и го слагам в микровълновата за 10мин.Разбърквам 1-2 пъти,получават се страхотни кубети.

# 7
  • Мнения: 534
Аз ги пържа в тефлонов тиган без мазнина ..до зачервяване и веднага ги поръсвам с шарена сол.Какъв аромат разнасят...  ooooh!
И аз така,ама с малко масълце,ако са ядене в момента или с малко олио за после,но не са оставали,
мисля че в платнена торбичка ще се запазят по-дълго  newsm78
майка така си пази сухарите

# 8
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Целите филии намазвам със зехтин, поръсвам с шарена сол, сминдух и квито мерудийки имам и запичам на грил-скара. После нарязвам на кубчета  Peace

# 9
  • Мнения: 6 958
Нарязвам ги на кубчета, постилам ги в една тава, поставям течен маргарин и чубрица и по желание черен или червен пипер... Препичам ги за около 10 минути, като по някое време ги разбърквам. След като са готови ги съхранявам в кутия с пластмасов капак за да е добре херметически затворено и да не влиза въздух (по щатстка рецепта) стават много хубави  Peace

# 10
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Когато ги правя за директна консумация и аз им слагам мазнина, но ако искаш да ги съхраниш ги нарежи на кубчета, във фурната докато се зачервят и в хартиена торбичка ( както се правят сухари). 

# 11
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз пък нарязвам хляба на кубчета,в суха тава запичам кубчетата и още горещи ги заливам внимателно със зехтин и ръся с подправки.

# 12
  • Мнения: 431
Аз ги правя така : .Нарязвам хляб на кубчета,слагам ги в тавичка,а отделно забърквам повечко олио,вегета,чубрица,чер пипер,червен пипер и напръсквам с тази смес хлебните кубчета.Запичам във фурната за кратко и са готови. Peace

# 13
  • Мнения: 3 447
Ако искаш да ги съхраняваш по-дълго време - без мазнина. Иначе аз много обичам да си правя за директна консумация - разбърквам олио, маслко сол и червн пипер и 1 счукана скилидка чесън. Мажа филиите, след това ги нарязвам на кубчета и запичам на грила за няколко минути. Много вкусни стават.

# 14
  • Мнения: 2 956
Златни сте направо  Hug От няколко дни се каня да  направя кубети и мислех да се пробвам тази вечер за биричката;)
И сега...както си цъкам из форума попадам на тази тема  Grinning

Мисля да нарежа хляба на кубчета,да поръся с подправки (чесън и лук на прах,Вегета и ще видя какво още имам),да ги сложа с намаслена тавичка и във фурната;)

Общи условия

Активация на акаунт