Бременност и настинка/или грип/

  • 1 227
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте бъдещи мами.Много съм притеснена,защото от 1-2 дни съм страшно отпаднала,болят ме мускулите,тече ми носа и пр.,опасявам се да не е някой вирус.При личния лекар ли трябва да отида или при гинеколога,ако е вирус дали има опасност за  бебето-в 17 г.с съм.Не съм на легло,ходя си на работа,но все пак се притеснявам, а и не се влошава състоянието ми и и се надявам,че утре,вдругиден ще отшуми.Задължително ли трябва да отида на лекар?
Предварително благодаря на всички,които ще ми отговорят

# 1
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Най добре иди на лекар.Грипа си е опасен.По време на бременност можеш да пиеш фервекс.Вземи си и витамини(вит Ц).

# 2
  • Мнения: 1 251
Иди на лекар, има много хомеопатични лекарства, които можеш да пиеш, но нека да ти ги изпише лекар, не чакай да се влошиш, защото тогава може да стане по-трудно лечението ти. Аз преди 2 седмици бях хванала някакъв вирус, даже първите дни имах и температура, веднага отидох на лекар, изписа ми подходящото лечение и си останах в къщи, за да мога по-бързо да се възстановя. Ако е грип при теб не чакай, ами отивай да се прегледаш-така само ще помогнеш на теб и бебо. По добре да вземеш мерки сега, отколкото по-късно да се наложи да ти изписват по-силни хапчета или антибиотици. Пази се! Успех!

# 3
  • Мнения: 4 546
по време на бременност не може да се пие фервекс, на мен лекарят ми каза да не пия дори панадол. а най-обикновен български парацетамол.
най-добре отиди на лекар, има много лекарства, които могат да се ипят от бременни, особено след 3тия месец  Peace

# 4
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Как може да чакаш досега? Направо ти се чудя!  newsm78
Няма да ти казвам оня ден какво ми разказа чистачката на нашия офис за нейната пременица - берменна с грип, и за последствията.
ВЕДНАГА на доктор, дано ТОЙ да ти каже, че не е нищо сериозно. От сърце ти го желая, мила.
Иди още днес, ако го няма личния ти, звънни му и се консултирай, ако трябва, но го направи веднага.
И не пий хапчета без консултацията и с двамата лекари - личен и гинеколог.

# 5
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Най-добре наистина се консултирай с лекар  Hug
Иначе и по време на бременост и при кърмене, може да взимаш определени хомеопатични лекарства - някой от тях и на мен ми се е налагало да ги взимам, така че споделям ... Осцилококциум, за кашлица - Хомеожен 9, за загуба на глас - Хомеовокс и за хрема - Коризалия ... Поне при кърмене, тай като ми се наложи да изкарам нещо като грип, ми препоръчаха чист парацетамол за сваляне на температурата и мнооого вит.С - но при бременност, може би нещата стоят по друг начин ...
така че бързооооо при ДОКИ ....  car003

# 6
  • Мнения: 114
Аз бях болна от грип когато бях 8г.с. пих антибиотик  и чист парацетамол и сироп за кашлица-Студаал.Но аз се обаждах на гинеколога, защото имах и висока температура.Пий и витамин С И много плодове и зеленчуци.Пожелавам ти бързо оздравяване.

# 7
  • Мнения: 5 362
Можеш да пиеш Парацетамол.Вит. Ц също.
Консултирай се с лекарят си без да се замисляш дори Peace

Общи условия

Активация на акаунт