частни уроци по немски без филология?

  • 780
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 314
накратко става въпрос за следното-предстои ни прибиране в бг(няколко години бяхме в австрия)и съответно на преден план стои въпросът какво ще работим аз и мъжът ми.той завършва, така че при него е по-лесно с ориентацията,но на мен ми престоят още 2 години следване,а трябва да си гледам детето,така че по-скоро се чудя с какво да се захвана,за да имам поне малък принос към семейния доход.и ми хрумна идеята да давам уроци по немски.сега да уточня.не съм завършила въпросната филология,а тук-в австрия изкарах 2 семестъра немски с много солидна подготовка(6 часа на ден ),имам всякакви материали,учебници,всичко,което евентуално би ми било необходимо,за да преподавам.говоря примерно за хора,които започват от А и Б в езика.смятам,че мога да се справя.притеснението ми е,че нямам представа дали за такова нещо се изисква на всяка цена да имаш филология и въобще какъв е шансът да си намеря на кого да преподавам.имам документ от курса,който е към университета.винаги мога да го преведа и легализирам ако някой го интересува.и все пак,кажете вие,как ви се струва? newsm78

# 1
  • Мнения: 1 114
Ами несериозно ми се струва.
Твоята "солидна" подготовка я има всеки осмокласник от ЕГ. 

# 2
  • Мнения: 5 539
Можеш, разбира се. Например да помагаш на ученици по немски. Но трябва да е на по-ниски цени, иначе няма да се котираш.

# 3
  • Мнения: 4 555
Аз съм работила като учителка по немски и наблюденията ми (включително и над колегите) са, че е по-важно да имаш понятие от дидактика, отколкото да си завършила филология.
Понеже много по-често се налага да предподаваш начално ниво и самите ти знания по езика ще са предостатъчни, но много по-важно е дали имаш умения на дидактик, защото всъщност това е преподаването.

Посещавала съм курсове, където преподават филолози и някои са много добри, но други са пълна скръб откъм дидактика. Ако нямаш опит в преподаването или някаква теоретична основа (макар че практическата е по-важна), ще ти бъде много трудно.

Затова зарежи граматиката. Можеш да предлагаш разговорен немски за сравнително напреднали. Просто да си водите разговори, за да се пречупят те да говорят свободно. Много хора имат достатъчни знания по граматика, но нямат практика със свободното говорене и съответно не го могат.
Такива разговорни курсове се предлагат в някои езикови школи, проучи въпроса.

# 4
  • Мнения: 1 100
Да ти кажа, че в моя град уроците по немски вървят доста.
18 лв - 80 мин. Има и за повече.
Тъй като ти не си преподавателка в някое училище би трябвало да свалиш летвата.
Успех и ако не си сигурна в знанията си, по-добре не се заемай.

# 5
  • Мнения: X
Не се комплексирай от това, че нямаш филология, щом владееш добре езика, а освен това владееш и "живия език" - понеже си живяла в чужбина, няма да имаш проблеми особено за начално ниво. Просто цената трябва да е по-разумна, защото високата цена обикновено е аргументирана с титли (за жалост не означава винаги качество). Успех  Peace

Общи условия

Активация на акаунт