Моля за разяснение относно неплатения отпуск

  • 910
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 026
Интересува ме следното нещо: Какъв е срока на неплатената отпуска, която се полага. Знам, че има някакви промени и ограничения сега , но какви са   Пример-искам да започна друга работа и да си взема неплатен отпуск, докато разбера как ще потръгне на новото място и ако не ми допада , да се върна на старата работа. Знам, че преди можеше с години да се ползва неплатен отпуск, но сега.... Надявам се , някой да може да ми помогне, а ми е и спешно. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 4 181
А как ще започнеш нова работа без да си напуснала старата? Няма веднага да сключваш договор на новото място ли?
Относно отпуска, след като прочетох в Кодекса на труда аз разбирам нещата така:
имаш право на 6 месеца неплатен отпуск, който работодателят не може да ти откаже. това време се брои за трудов стаж. Този вид отпуск се нарича "Непалтен отпуск за отглеждане на дете до 8-годишна възраст", дотогава имаш право да го ползваш наведнъж или на части.  Peace
А ако желаеш можеш да ползваш по принцип неплатен отпуск, който обаче работодателят трябва да се съгласи да разреши. Ако е до 30 работни дни за годината се брои за трудов стаж, ако е повече не.
Ако имаш други въпроси питай  Peace

Последна редакция: пн, 02 апр 2007, 01:23 от Клеопатра

Общи условия

Активация на акаунт