За промяната в продължителността на цикъла след раждане

  • 3 089
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Ами..... варианта - чичо доктор ще ти каже ми е добре известен, този месец ми е време за профилактичен преглед, та ще си питам, но все пак.....

За какво иде реч - преди да забременея бях като часовнк - всеки месец на 28 дни, тук-там 27 или 29, мнооого рядко със закъснения от 10 дни, обикновено при смяна на сезони или подобни.
След като родих обаче пак ми идва всеки месец, но вместо на 28 на 38 дни  Shocked Все едно всеки месец ми закъснява по 10 дни. В началото изпадах в ужас, а вече почвам да си мисля, че просто това ми е нормалната продължителност...... та незнам сега има ли някой подобни изменения или проблема е в моя телевизор  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 771
И при мен се получи така. Моят цикъл също беше много точен, а след раждането имах чести закъснения с по 7-10 дни, което в един момент вече не ме стряскаше. За себе си подозирам, че може и да съм имала кисти, които са се спуквали и цикълът е настъпвал. Сега, когато ми констатираха втора бременност, заедно с нея откриха и една огромна киста.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Преди да забременея ми идваше на 32-3 дни, а сега първите три пъти ми закова на 28, след това на 27, а последния път на 26. Не знам дали все още се регулират нещата и дали ще се оправят с времето, защото все пак са минали само 7 месеца, но пък и не знам до кога ще се скъсява цикалът ми. Та не си само ти с такива промени, макар и в обратна насока, (което си е по-добре - поне не се шашкам) и при мен нещата са се променили.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
При мен пък се получи обратното - преди да родя имах удължен цикъл - на 32 дни. След раждането, цикълът ми стана по-къс - на 26 дни. Важното е да ти идва всеки път през еднакъв интервал от време.

# 4
  • Мнения: 5 228
И при мен се получи обратното - преди раждането цикълът ми беше точно 28 дни, винаги много точен и продължаваше по 5 дни. Сега е през 25 дни и продължава само 3 дни. Което ме подсеща, че и аз трябва да ходя на профилактичен преглед.

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
При мен пък сякаш няма разлика  Rolling Eyes Никога не съм била точна в това отношение  Mr. Green За периоди цикълът ми е с различна продължителност и тъкмо му хвана цаката, взема, че се променя   Tired Онзи ден правих поредния тест за бременност след почти месец "закъснение". Другата седмица съм на лекар, трябва да вземем вече някакви мерки  Naughty

# 6
  • Мнения: 656
Нали по време на бременността настъпват хормонални промени, които после трябва да се възстановят. Мисля, че ако не си се възстановила е възможно подобно нещо. Така че просто направи това, което си знаеш (за чичо доктор) и ако той ти каже "нормално е", тогава дай уво на притеснението и не мисли затова повече.

# 7
  • Мнения: X
Нали по време на бременността настъпват хормонални промени, които после трябва да се възстановят. Мисля, че ако не си се възстановила е възможно подобно нещо. Така че просто направи това, което си знаеш (за чичо доктор) и ако той ти каже "нормално е", тогава дай уво на притеснението и не мисли затова повече.

Да, знам, ама две години и половина  Shocked

# 8
  • Мнения: 1 079
При мен след първото раждане закъсняваше .След второто тотално се обърка .И по - рано и по-късно или въобще го няма .

# 9
  • Мнения: 9 063
Защо си мислите, че цикъл, различен от 28 дни е ненормално нещо Simple Smile Това е т.нар. стандартна дължина на цикъла.
Страно как на съвсем малко жени йм е 28, повечето могат да се похвалят или с 25-26, или с 30 и нагоре.
Ако цикълът ти е редовен всеки месец, няма за какво да се притесняваш. Hug
Проблем е ако ти закъснява с по седмица, ако имап силни болки, големи съсиреци, кървене между два цикъла и т.н.

Все едно всеки месец ми закъснява по 10 дни.
Казва се, че имаш закъснение, когато цикълът се забави извън установената дължина, т.е. ако сега цикълът ти е по 38 дни, закъснение ще имаш ако ти дойде на 40, 42 и т.н. Не се брои от 28-мия ден Simple Smile

# 10
  • Мнения: 638
Аз бях като 4асовник преди да родя,27 дни!Оба4е след раждането кърмих малко и се запо4на 30,31 дни, а предния месец дори липсва6е,луднах естествено,правиха ми тук изследвания,добре съм пих хап4е за предизвикване на цикъла и сега взе 4е ме о6тастливи  Grinning.Голямо облек4ение,ина4е хормоните ми играят здраво,ту се смея ту се мръ6тя  Rolling EyesДо кога се 4удя и аз  Thinking
И аз съм съгласна 4е стандартно цикъла е 28 дни,зависи от много не6та,климат,промяна,диети!

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 907
В моя цикъл след раждането пък няма промяна. И преди, и сега - на 29 дни с продължителност 5 - 6 дни.

# 12
  • Мнения: 3 146
Важното е, че идва на равни интервали.
И при мен имаше лека промяна.

# 13
  • София
  • Мнения: 786
И на мен ми се промени. Преди да забременея ми беше на 30 дена, сега ми е на 28.

Общи условия

Активация на акаунт