? за бунгалата в с. Българево

  • 2 778
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 508
Здравейте! Тази година ще водим за първи път бебка на море и наши приятели ни предлагат бунгала в с. Българево. Имате ли информация за тези бунгала, въобще някой ходил ли е в района? Мислите ли, че е подходящо място за бебе на 9-10 м.? Мерси!  bouquet

# 1
  • Мнения: 289
Аз съм ходила в Русалка - на около 10 км е от с. Българево. Преди доста време беше обаче - около 5 години някъде. Тогава определено не беше подходящ района за бебета  Wink в смисъл че нямаше откъде и една вафла да си купиш... голяма пустош. Спомням си, че майките с малки деца, които почиваха в Русалка, ходеха с такси чак до Бургас, за да купят детска храна и сокчета... не зная от тогава как са се променили нещата, но аз лично не бих отишла толкова на север  Confused

# 2
  • Мнения: 11 747
От Русалка до Бургас са повече от 200км...!! newsm78Тука има някаква грешка!
Аз в Българево не знам къде има бунгала... newsm78,ама явно има!Българево се намира на около 5-10км от Каварна.В самото село има няколко механи в които готвят прилично.Има и май 2 магазина за хранителни стоки.Може да се отскача до Каварна за пазаруване.
На близо за гледане има хубави места - Калиакра,Тюленово,Камен браг.Съвсем наблизо е и мидената ферма "Дълбока",която се обсъжда усилено в друга тема в този форум.Може и до Русалка да се иде - мястото е много красиво,има хубав плаж!
Само едно не знам - къде до Българево има плаж? newsm78То там са едни висооооки,високи скали,много е красиво,ама освен на поляната да се печете.Верно,че плажа на Каварна е сравнително близо.По-наблизо има един мнооого красив плаж,много затънтен,ама как да ви обясня къде е,като няма ни табели там,ни нищо!

# 3
  • Мнения: 289
Не, нямам грешка, същото село Българево е, но не изясних предисторията просто - въпросните майки, които споменах, бяха германки, които бяха виждали Русалка само в каталога в турагенцията, където Русалка се рекламираше като идеално място за семейства с деца. На място обаче се оказа, че няма подходяща храна за децата, изобщо че нищо не е както са го видели на снимка... и въпреки че ги уверявахме, че във Варна също може да напазаруват, вярваха вече само на очите си  Confused и тъй като бяха пристигнали от Бургас, решиха да не рискуват, и отидоха директно там. Да, далече е Бургас, но нямаха избор явно... не мога да преценя, защото тогава нямах дете.. та за мен храната беше супер..
Иначе, в Русалка не можеха да влизат външни хора само за плаж - или някой от персонала ги придружаваше, за да разгледат набързо, или плащаха по 20 лева на човек, ако искат да влязат, защото може да хапнат някоя сладка, или да пийнат нещо на аванта  Wink там е all inclusive
В Каварна ходихме веднъж... не ми се говори.. нямаше къде да убиеме половин час дори...
Като цяло изобщо не ми допадна този район.. но всичко е въпрос на гледна точка - аз харесвам по-оживени места, където като не ти е симпатична продавачката в единия магазин, да има поне няколко други, в които да отидеш примерно... а там определено не е така. Но ако се търси спокойна почивка, далеч от света.. тогава може би

# 4
  • Мнения: 11 747
Ами в случая става върос за Българево,а не за Русалка.
После,това да ходят до Бургас за храна...... ooooh!,е нямам думи!Представете си във Варна няма да има храна,ще има в Бургас и ще хващаш такси за 200км!Ми те са си били луди!Да не говорим,че и Добрич щеше да им свърши работа,ако не се доверяват на Балчик!Ама това с Бургас си е направо лудост - те в добро психично здраве ли са били? newsm78

# 5
  • Мнения: 289
Да, верно, отклоних се от темата, исках да кажа, че Русалка отпада като вариант за плаж, пък и  там съм била, през Българево само съм минавала, затова говоря за впечатленията ми от района като цяло. Добре си бяха майчетата иначе... просто се оказаха неподготвени за българската действителност  Wink очакваха да намерят всичко така, както беше в каталога на ITS, едно към едно. А пък и Добрич и Балчик не им говорят нищо на немците.. навивахме ги за Варна, но както казах, вече вярваха само на това, което са видели вече, и то на живо, не на снимка. Всъщност, точно тези спомени ме спират да тръгнем на почивка извън България с малкия.. бих се чувствала безпомощна ако се окаже, че няма храна за детето, а аз не зная в кой град какво има, че нямам и кола... кофти история.

Последна редакция: пн, 02 апр 2007, 08:21 от Edelia

Общи условия

Активация на акаунт