Помощ за ползването на миялна AEG FAVORIT AUTO

  • 6 595
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 640
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09013789
Имам миялна отскоро/като показаната/,пусках я 3 пъти досега,но имам няколко в-са относно ефективното и' ползване.
   Бутоните и' са:
 ИНТЕНЗИВ 70 градуса             изображение на часовник                дисплей
 АВТОМАТИК                              ЕСО 50 градуса                                                                             ВКЛ./ИЗКЛ.
 30 МИН                                     3в1
Според даденото описание миялната има 4 програми и 4 температури,отложен старт,турбо сушене,....
Не ми е ясно как се задейства този отложен старт.Това е първият ми в-с.
Тази "ЕСО 50градуса " програма в какви случаи се ползва/включва/?
Това турбо сушене автоматично ли се задейства,като избирам още програмата, или от мен се иска нещо накрая да направя?
Досега натисках само бутон"3 в 1" или "30 мин"- и в двата случая чиниите са измити,но стоят на капки,влажни са,т.е- не са сухи.
Подсушавате ли с кърпа миялната след приключване на програмата?Някакви предпазни мерки или грижи за поддържането и'?
 Дано някой има такава миялна и да ме посъветва,иначе ще се наложи да експериментирам,ама не се знае докъде ще доведат лаишките ми опити.
 Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 1 640
Подновявам си питането.

# 2
  • Мнения: 1 152
1. За отложения старт си има бутон с часовник, който отброява часовете до започване на програмата, която си задала.
2. Еко програмата е най-дълга, но и най-икономична за ток, вода, но трябват и еко препарати за нея - не знам как стоят нещата с тях в България.
3. Няма турбо сушене - а това е принципа на самосушене, което се получава от топлината, която отдават съдовете след измиване. При кратката програма от 30 мин./36 мин. ако ползваш функция 3 в 1/ наистина са доста мокри - почакай преди отваряне.
4. Почиствай си ръчно нанофилтъра на 3-4 ползвания.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

3. Няма турбо сушене - а това е принципа на самосушене, което се получава от топлината, която отдават съдовете след измиване.

айде бре  Thinking

# 4
  • Мнения: 1 152

3. Няма турбо сушене - а това е принципа на самосушене, което се получава от топлината, която отдават съдовете след измиване.

айде бре  Thinking
Не се чува турбото бре. Що така? Mr. Green

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
eeeeeeee, ама ти да чуеш турбото ли чакаш?  Thinking Не знаех  Whistling

# 6
  • Мнения: 1 152
Знам, предупредиха ме. Но на късата си има капки...

# 7
  • Мнения: 1 311
Моята миялна не е такава и не бих могла да съм ти от помощ за нея. Но е то за това исках да кажа:

Подсушавате ли с кърпа миялната след приключване на програмата?

Никога дори не ми е идвало на акъл да го направя. Държа я леко отворена - около 1 пръст и толкова.


P.S. Сигурно Шани е много щастлива от такива като мен, но аз съм на мнение, че уредите трябва да ни служат на нас, а не ние на тях  Laughing

# 8
  • Мнения: 1 640
Meрси за информацията.
  Този бутон,представляващ изображение на часовник,да го натискам,за да дам допълнителни настройки към програмата ли е ???Поправям се-този бутон бил за отложения старт-сега се сетих,че го прочетох в отговора!Ама само за това ли служи???
  Може ли да карам само на програма "автоматик" без да пипам друго копче?  След като ползвам таблетки 3 в 1 ,да натискам ли това копче"3 в 1" или само"автоматик"???
  И аз я държа /миялната/ открехната,за да съхне що-годе.А след 1 път я забърсах,а после се усетих,че може би е ненужно.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

по-скоро е Money  Wink  bouquet

# 10
  • Мнения: 3 960
Не се заяждам ама няма ли книжка към нея newsm78

# 11
  • Мнения: 1 034
Моята е модел 40860, но е с почти същите бутони. Ползвам 30 мин.програма за миене на чаши и на др. неща, които не са много замърсени/но по-рядко/.Всекидневно ползвам програмата "автоматик", която мисля че миеше на 55-60 градуса обикновено с отложен старт за през нощта. Само при загорели тенджери пускам на 70 градуса. Когато ползваш таблетки 3 в 1, тогава натискаш този бутон. Явно тогава не дозира автоматично и блясък за изплакване. Аз ползвам прах Калгонит или Сомат. Таблетки само при много замърсени съдове. Предполагам, че и твоето упътване на български е преведено много разбираемо като моето!

# 12
  • Мнения: 1 640
То упътвания много,ама на всякакви чужди езици!Това,дето беше на български, го скрих от детето,ама всъщност от себе си го скрих,защото не се сещам къде е!Знаех си ,че ще ме попитате за това пусто упътване,сега ще трябва разчистване на къщата да правя заради него,пък дано го открия.
  Благодаря за отговора,започнах да си навързвам нещата.Значи "3 в 1''натискам,когато ползвам комбинирана таблетка.Аз и досега така правех,но натисках и "автоматик" наред с "3 в 1".Програмата за 70 градуса не я ползвам,защото винаги имам меламинови и пластмасови дет.съдове и се боя,че от високата температура ще се деформират и избелеят съвсем.

# 13
  • Мнения: 3 960
 Joy Много ми е познато и аз така правя ,все още немога да открия неща който скрих преди година  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт