Използвате ли заплахи?

  • 4 537
  • 106
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 263
Уффф чудя се вече с какво оръжие да се боря с непослушаието. Та се сетих да ви питам ползвате ли заплахата като съюзник?
Какво казвате на малките палавници, изпълнявате ли заплахите ?
Понякога казвате ли им неща които е ясно че няма как да изпълните но звучат хмммм мотивиращо и за известно време те слушат?
Досега не съм прибягвала до такива методи, но онзи ден наговорих на малкия едни такива нещааааа  Embarassed Embarassed Embarassed, че чак аз се стреснах.
После ми стана жал и ме хвана яд защото всъщност държа децата да са честни и винаги съм давала пример за това до сега.
Просто се чудя дали постъпих правилно, но пък има невероятен ефект вече ден и половина де  #Crazy #Crazy #Crazy
Иска ми се да чуя и вашето мнение по въпроса. Не обичам много физическите наказания, а от говоренето езика ми вече е на хиляди лентички нацепен без грам ефект  newsm78 newsm78 #Crazy #Crazy

# 1
  • Мнения: 251
Да! Пример: ''... ще те пратя на тераса на тъмно при торбалан.." Никога не бих го направила, ама за момента действа. По-добре от колкото да я ударя. Не използвам често заплахи, но понякога  Embarassed
Ти ще споделиш ли, какви си ги наговорила.....

# 2
  • Варна
  • Мнения: 5 525
Зплахите, които ползвам обикновено са си съвсем реални и изпълними. Например, че няма да пусна повече филмчета за деня, че до края на седмицата няма да се купи близалка, че няма да отидем на детския кът.  Като цяло действат, особено при голямата. На малкия не му пука твърде от моите заплахи.  Sick
Плашила като Торбалан, баба Яга, кумчо вълчо и подобни не съм ползвала. У дома аз съм страшната.  Twisted Evil Mr. Green

# 3
  • Мнения: 983
Ами да, използвам. При малката действат, но при баткото нищо не помага, не го е страх вече от нищо, даже и от шамари.
А дъщеря ми я плаша с "сега ще извикам голямото куче", за сега това действа, друго не съм пробвала Peace

# 4
  • Мнения: 2 657
да използвам-събери си играчките,защото няма да ти дам сок,ме4ката и турбалан са на прозореца и 4укат,ако не легнеш в хралупката и не заспиш.....няма да полу4иш кола,ако не слушаш...
п.п.понякога действат,но не винаги

# 5
  • Мнения: 1 455
Заплахи от сорта,че няма да отидеме ТАМ ако не ме слуша-ДА.
А от типа за Баба меца или Торбалан са ми много смешни,не съм го заплашвала.Наскоро моя приятелка го заплашваше с Торбалан,той стои и я гледа,изобщо не схвана за какво му говори.
Предпочитам да го заплашвам с реални неща, а не да го вкарвам в измислени страхове.

# 6
  • Мнения: 3 479
Да, използвам заплахи, но само такива, които бих изпълнила.
В никакъв случай заплахи с плашене от Баба Меца, лошият чичко ще те вземе и т.н.
Преди месец бях оставила Петър и Матей да се занимават заедно, докато оправя Криси и баткото казал на Матей, че ще го вземе дядо Торбалан. Направо щях да го  bash . Оттогава малкият често се сеща за него и не хваща вяра като обяснявам, че всъщност Пепи си измисля и дядо Торбалан няма. Сега и той ме плаши с дядо Торбалан, като `не слушам` . Голям проблем ми е  ooooh!

# 7
  • София
  • Мнения: 529
Единствената заплаха е "наказан в коридора" като първо предупреждавам, после ако няма ефект заминава в коридора. Обикновено седи максимум 20 секунди  Laughing , но пък са достатъчни и резултатът е налице. Засега това е единственото, което действа.

# 8
  • Мнения: 3 447
Да! Пример: ''... ще те пратя на тераса на тъмно при торбалан.." Никога не бих го направила, ама за момента действа. По-добре от колкото да я ударя.
Не съм съгласна, че е по-добре. Явно родителите изобщо не си дават сметка какви страхове насаждат у децата си (и вероятно забравят какви страхове са им насаждани на тях самите). Не знам защо смятате, че този вид плашене е безобидно...
Това
Зплахите, които ползвам обикновено са си съвсем реални и изпълними. Например, че няма да пусна повече филмчета за деня, че до края на седмицата няма да се купи близалка, че няма да отидем на детския кът. 
вече е нещо друго.

# 9
  • Мнения: 7 263
Аааа не Торбаланковци и баби меци не ползвам, не искам да им внушавам излишен страх. Никога не съм ги заплашвала досега. Казвам няма да има шоколад до края на деня и няма, няма да има филмчета на компютъра до края на седмицата и няма - аз това не го имам за заплаха, а за част от наказанието. последния път не беше слушал в детската градина и ме свари в кофти момент даже и аз сега се чудя как ми го роди главата, но го заплаших че децата които често не слушат добрите госпожи в детската ги пращат в друг град в детска градина само за лоши деца и с лоши госпожи и без мама и татко.
След като му го казах и той ревна и каза аз там други майка и татко сам ли трябва да си търся се усетих че явно съм прекалила ......амаааа..... Embarassed Embarassed Embarassed
Направо ми идеше да накажа себе си. Но пък макар и временно имало ефект целия следващ ден бил като агънце  Sad Sad Sad
Знам че не е това начина и именно за това ми е криво, но е мноооогооо непослушен, ама много. Нашите госпожи са най-добрите в цялата градина, най-добрите са от трите градини които обиколихме с големия ми син. Така се случи че големия беше при тях и малкия после започна първа група пак при тях. Така че са ни вече нещо като семейни госпожи- страхотно обичат децата и нас, много се разбираме, но просто малкия е нещо опасно с дисциплината, а искам някак си да го вкарам в пътя преди училището, защото там пък съвсем не гледат с добро око на такива буйни персони като него.
Ейййй навремето съм си мислила, че няма нищо по-лесно от това да си родител.....

# 10
  • Мнения: 5 393
Да! Пример: ''... ще те пратя на тераса на тъмно при торбалан.." Никога не бих го направила, ама за момента действа. По-добре от колкото да я ударя.
Не съм съгласна, че е по-добре. Явно родителите изобщо не си дават сметка какви страхове насаждат у децата си (и вероятно забравят какви страхове са им насаждани на тях самите). Не знам защо смятате, че този вид плашене е безобидно...
Това
Зплахите, които ползвам обикновено са си съвсем реални и изпълними. Например, че няма да пусна повече филмчета за деня, че до края на седмицата няма да се купи близалка, че няма да отидем на детския кът. 
вече е нещо друго.

И аз мисля така Peace

# 11
  • Мнения: 3 537
Използвам заплахи,да .Не ми се иска ,но понякога не може без тях.
Например не ми дава да му прочиствам носа с физиологичен разтвар, знам,че не му е приятно, но .....и го сплашвам с доктора тогава, че ако не му махна сополите ще ходиме при дактора и ще го боцка по дупето.
Плаша го с доктора и когато вечер не иска да облича пижамата и ми се разхожда гол по гащи и потник, а в нас и си е хладно
Ако навън е много студено и той не иска да се прибира и се инати го плаша със Лошото куче ,че ще го пуснат и ще ни хапне за дупетата /в една съседна къща имат куче дето много лае по хората/.....
Заплашвам го и с това понякога,че няма да му купа нещо....

# 12
  • Мнения: 5 877
Използвала съм такива заплахи, каквито съм в състояние да изпълня.
Най-страшната, до която съм прибягвала в краен случай на вбесяване, беше "Ще ти прибера всички играчки в един голям чувал и няма скоро да ги видиш пак!"
Като цяло избягвам. Когато е в добър период, и едно "внимавай, че след малко ще се намръщя" върши работа. Като е в някакъв пубертетски цикъл, нищо не я впечатлява, та затова и веднъж изпълних това с играчките. (Това беше след един час истерия на автогарата).

Не я плаша с несъществуващи неща като Торбалан, нито с реални от сорта на кучета и доктори. Не разрешавам и на никого да я плаши, не искам да бъде страхлива.
Без заобикалки описвам реалните последици от някакво действие обаче - какво може да стане, ако не внимава на улицата, ако пипа печката, ако не върви с мен, а се изгуби в тълпата...
А също й обясних, че когато се държи разбрано и разумно, аз я смятам за голямо момиче и й разрешавам сама да преценява много неща, а когато се глези и тръшка - не.

Най-голямото наказание е да знаеш, че си загубил доброто мнение на някого.

Последна редакция: сб, 31 мар 2007, 13:19 от Aнда

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
С хора, животни и измислени герои не плаша. И не давам и друг да ги плаши с тях. Плаша с това, което мога да изпълня, без шамари.

А тези, които плашите с доктора, не се ли замисляте, че когато ви се наложи да заведете на лекар, прегледът ще е доста труден и неприятен, поради внушения страх у детето?

Когато говоря, мисля и за последствията, а не само за моментния резултат.

# 14
  • Мнения: 1 547
Общо взето, не. Когато се е налагало, са звучали по-скоро като предупреждения, отколкото като заплахи. Не бих си позволила да плаша децата си с кучета, доктори и таласъми - не е честно спрямо тях, не е достойно спрямо мен. Такова нещо резултира само в едно - истерии при вида на бяла престилка, ненавист към животните, страхове и кошмари, спане на светната лампа... Ужасно е  Tired

Общи условия

Активация на акаунт