Ще ми кажете ли нещо повече за секциото

  • 562
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 207
здравейте,на мен ми казаха че със сигърност трябвало да родя със секцио,а незнам нищо за това дори и какви упойки се слагат и къде!Моля ви кажете ми нещо повече!





------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: сб, 31 мар 2007, 16:29 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 554
ползвай търсачката! много е изписано за секциото!
http://www.biberonbg.com/info/cezarovo.htm

ето малко да прочетеш!

Лека бременност и раждане!

# 2
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ами то наистина има много изисани теми по въпроса.
По теоретическата част е написано всичко в сайта горе.
Подготовката се състои в клизма и поставяне на катетър,които не са никак опасни и страшни за колкото се смятат.Поставя се система и се подготвя организма за операцията.
Иначе слага се упойка в гръбначният стълб-спинална или епидуарална.Усеща се леко затопляне на долните крайници,след което изтръпват и следва операцията.Иваждането на бебо,трае около 10 мин,след което те изчистват и зашиват.
Нас 24 часа ни държаха в реанимацията,вливаха ни системи,след което станахме на крака.Много е важно,колкото се може по рано да се стане на крака.Храната се преустановява от деня преди операцията,като може до 18.00 да си хапваш кисело мляко.
След операцията не се яде и пие нищо докато не се пуснат газове (това е в случай че има преплитане на червата) При мен се появиха 8 часа след операцията.После могат да се ядат пюрирани яденета-супички,кремчета,но е желателно да не са запичащи че после.. Banghead
Това е в най-общ план.Конците ги махат след седмица,а в болницата се седи поне 6 дена...зависи от състоянието на бебо и на майката.ХУбаво е раната да се почиства с етилов спирт и да се правят малко компреси с реванол,но да не се прекалява.Пръска се с Бивацин (изписват го и за пъпчето на бебо)
Накрая аз си вех и една пастичка (ВИТА МЕРФЕН) която е вътре с антибиотик за омазняване и по бързо заздравяване на раната.  bouquet

# 3
  • Мнения: 117
 Peace
Вс добре описано.
Упойката може и да е пълна, аз бях с такава.
Събуждаш се и разбираш вс. за детенце.
Колкото по рано станиш и поизправена ходиш толкова по бързо се възтановяваш.
Късмет и леко раждане   bouquet

# 4
  • Мнения: 131
аз не бях с пълна и много тежко преживах секциото. ако искаш съвет ,ще ти отговоря така: още сто пъти да раждам бих предпочела да е нормално.А знам как е,защото се пробвах 8 ч преди да се наложи секцио.но това си е 'жива' коремна операция,която не препоръчвам никому  Hug

# 5
  • Мнения: 1 044
Моето секцио трая 20 минути. Бебето се роди без всякакъв стрес. Аз бях с местна упойка, напълно в съзнание, нищо не усещах и се майтапехме през цялото време с анестезиоложката. 24 часа по-късно ме изведоха от реанимацията, станах, раздвижих се полека-лека и това беше. Имах болки, разбира се, но бяха напълно поносими и не ми създаваха кой-знае какви проблеми. Имах една криза около 40 ден - тогава прокървих малко повечко и болките бяха по-силни, но преминаха от самосебеси. Мисля, ако имам второ дете и то да е със секцио. Въпреки, че е коремна операция и като цяло си е по-рискова от нормалното раждане.

Общи условия

Активация на акаунт