стерилизирането на шишета

  • 3 031
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Мили мами, чувам за всевъзможни начини за стерилизиране - от специалните уреди до обикновените тенджери. Някоя от вас пробвала ли е да изварява в обикновена пластмасова кутия в микровълновата фурна? Обясниха ми, че е на принципа на микровълновите стерилизатори, но инвестицията е...никаква. Ако някоя е наясно - обяснете ми в детайли тази "технология"  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 336
Стерилизаторът на Chicco представлява именно пластмасова кутия, но от 3 части - долна, плитка пластмасова част, в която се наливат 200 мл вода, средна - в която се слагат шишетата и чието дъно е на дупки, през които минава парата, когато водата заври, и горна - капак. При опитите ми да сложа нещо затворено и пълно с вода в микровълновата, щом водата заври, капачето изхвърча. Предполагам, че не е така просто... А ако сложиш съд, който не е затворен, всичко в него ще стои на повърхността по време на вренето. Което пък едва ли е проблем... Важна е високата температура, нали?
Иначе от скоро аз не точно изварявам или стерилизирам - просто взимам шишето, което ми трябва, пълня го с водя и го слагам в микровълновата докато водата заври - примерно минутка. След това я изливам и считам, че шишето е достатъчно чисто...

# 2
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Можеш да стерилизираш и с таблетки за студена стерилизация.Такива съм ползвала една година и съм доволна.

# 3
  • Мнения: 133
Медела предлага специални торбички за стерилизация в микровълновата, те са за 20 ползвания. Аз така стерелизирам помпата...

# 4
  • Мнения: 2 616
Ние си взехме стерилизатор на Бейби Лукс за 11лв, възнамерявам после да го използвам като обикновена кутия за разни неща за хладилника например

# 5
  • Мнения: 139
Благодаря за инфо-то! Ивелина, а всякакви шишета ли могат да се стерилизират в твоята машинка? За микровълнова ли е?

# 6
  • Мнения: 950
Мили мами, чувам за всевъзможни начини за стерилизиране - от специалните уреди до обикновените тенджери. Някоя от вас пробвала ли е да изварява в обикновена пластмасова кутия в микровълновата фурна? Обясниха ми, че е на принципа на микровълновите стерилизатори, но инвестицията е...никаква. Ако някоя е наясно - обяснете ми в детайли тази "технология"  Simple Smile
Аз отначало ползвах пластмасова купа за салата (но разбира се трябва да издържа на температурата в микровълнова) и пластамосов капак с дупка, за да може да излиза парата и да не прави налягане. Слагах шишетата вътре, вода колкото да влезе малко в тях и стерилизирах 10 мин.

# 7
  • Мнения: 256
Аз ползвам таблетки за студена стерилизация на Чико са и съм много доволна. Ползвам ги от самото начало Peace

# 8
  • Мнения: 152
Мога ли да разбирам, че сте доволни от стирилизаторите за микровълнова , не е ли вредно да се използва за бебета?

# 9
  • Мнения: 390
Аз съм доволна от такъв-използвам на Авент за микровълнова.Ама то в случая единствено позволява водата да заври до такава степен че да почне изпарение-какво да е вредно?И по този начин се убиват евентуално бактериите-все едно да вариш в тенджера-бих разбрала въпроса ако става дума да топлиш ядене,но това не му виждам вредното.

# 10
  • Мнения: 1 896
И аз мисля, че микровълновата е по-добре от таблетки - в нея просто се изваряват шишетата, а таблетките са на хлорна основа. Хлорът е бойно отровно вещество   Sick
Никой не може да ме убеди, че един стерилизиращ хлорен разтвор, който убива всички микроорганизми наоколо, е безвреден за детето ми.

# 11
  • Мнения: 390
И аз мисля, че микровълновата е по-добре от таблетки - в нея просто се изваряват шишетата, а таблетките са на хлорна основа. Хлорът е бойно отровно вещество   Sick
Никой не може да ме убеди, че един стерилизиращ хлорен разтвор, който убива всички микроорганизми наоколо, е безвреден за детето ми.
абсолютно-никога не бих си сложила разтвор за студена стерилизация-не им вярвам-това си е химия и не съм сигурна колко добре се отмива после.

# 12
# 13
  • Мнения: 289
Аз също ползвам стерилизатора на Авент, много съм доволна, става много бързо и лесно, не се занимавам с изваряване на шишета, помпи, биберони, лъжички и др. Просто всичко пъхам в стерилизатора /преди това са добре измити/, избирам съответната продължителност, в зависимост от мощността на микровълновата, и повече не се занимавам

# 14

Общи условия

Активация на акаунт