Колко дълго пред телевизора?

  • 1 079
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 221
Колко дълго разрешавате на децата си да стоят пред телевизора?
Моят син е на 1.11 м. и напоследък гледа много детски филмчета. Притеснявам се, че го оставям прекалено дълго да гледа, почти 60-70 % от времето, когато сме вкъщи. Опитвам се да го занимавам с други неща, книжки, рисунки, игри, но има ефект само първите няколко минути и пак почва да иска и да се моли да му пусна лчбимите филмчета.
Какво ще ме посъветвате, да изчакам известно време този интерес да отмине или да предприема нещо? От друга страна откакто е така запален по филмчетата, се държи по-добре, не пищи и не се тръшка, изслушваме, когато обяснявам и се разбираме много добре.
Станал е по-спокоен, но се притеснявам за очите и за една статистика, която показва, че децата, които гледат повече телевизия, стават по-агресивни, като пораснат.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Никога не съм ограничавала дъщеря ми за телевизора.Колкото иска,толкова гледа.От раждането си в стаята има телевизор.Даже четох в книгата на Додсън,че децата,които гледат ТВ изпреварват децата,които не гледат или са ограничавани с една година в развитието си до започване на 1-ви клас

# 2
  • София
  • Мнения: 903
Аз не разрешавам много време да гледа телевизия. Гледа най-много по едно филмче на ден ( и то не всеки ден). Гледам да я занимвам с други неща - рисуваме, оцветяваме, редим пъзели и т.н.  Тя също понякога не иска да се занимава с друго, но не й оставям друг избор - изключвам телевизора и казвам, че ако иска можем да рисуваме например, ако не - ще си играе сама. Тя обикновено избира заниманията с мен, защото изобщо не обича сама да играе.
Смятам, че за едно малко дете е много вредно да седи пред компютъра и телевизора по цял ден ( даже и за възрастен е вредно).
Хубаво е човек да свърши някаква работа докато детето се е захласнало пред телевизора, но пък не бих го правила за сметка на здравето му. Предпочитам детето ми да не е "компютърен специалист" още на 4 години.

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Почти на три години е. Дневно гледа телевизия около два часа. По един час сутрин и следобед. Понякога може и повече да се събират, но пък има дни, в които не гледа и 30мин. Различно...

# 4
  • Мнения: 448
Моите деца са по-големи,но дори като бяха малки не съм ги ограничавала.Идва момент,в който на самите тях им омръзва и предпочитат да излезнат навън или да се занимават с нещо друго.Според мен и компютърът и телевизорът са вредни в големи дози,но забранените удоволствия са най-сладки,така че е по-добре да се изчака на децата да им премине интересът.

# 5
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Моят син е почти на пет и времето му пред телевизора е ограничено до час на ден (рядко час и половина).
Пред екрана, по-скоро, защото той не гледа телевизия, а детски филм или играе електронна игра.

# 6
  • Мнения: 3 740
Колкото по-малко, толкова по-добре.
Телевизията и компютърът развиват у децата зависимост, която с нищо не е по-добра от зависимостта от алкохол или цигари, да речем. Затова са нервни, раздразнителни и пищят, като ги лишиш от любимия екран.

# 7
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Един час дневно. Имат право да си избират компютър или телевизия. Но не един час такова, пък после - един час онакова.
В почивните дни са по два часа - сутрешните анимации и след обяд евентуално - на компютъра.

# 8
  • Мнения: 1 547
Според мен от телевизия се оглупява. Предпочитам децата ми да си играят, да четат книжки и да се научат да използват въображението си. Синът ми гледа филмчета и MTV - някъде около час, час и нещо дневно - след това е вече видимо отегчен. Не бих го държала повече пред телевизора, особено с цел "спокойствие вкъщи"...

# 9
  • Мнения: 151
Дъщеря ми е на възрастта на твоя син. До 1,5 год. въобще не е гледала телевизия и мислех да отложим това "забавление" за след 2 год. За съжаление тази зима беше много студена и снеговита и поради продължителното стоене вкъщи бях принудена да и пускам по някое филмче. Не повече от половин час дневно и все гледам да са образователни и музикални програмите, които гледа.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Не я ограничавам  Naughty Повече се застоява пред компютъра  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 4 678
Голям проблем!Малката е на 6 г и си мисля ,че вече е изтървана!Или ще пред компа или пред TV.!В къщи се гледа само GTV,под строгия контрол на щерката!Знаят се всички серияли и предавания.Ако реша да сменя канала с възпитателна цел ,тя отива и си пуска другия TV(общо са 4 и май ще трябва да ги намаля) И в крайна сметка се получава ,че всеки от нас си гледа ТиВито!Абе анархия newsm44.А с дистанционото се справя доста ловко(мисля ,че тренира тайно)и не мога да и го отнема в първия момент!За сега съм се спрял на идеята да размествам каналите,така че в първите 5-6 секунди я забавям малко! smile3508

# 12
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Макси не си пада по гледането на филми и подобни.
Повече от 5 минути не може да се задържи, ако му се пусне филм, примерно.
Няма любими детски герои, но не му и липсват.

# 13
  • Мнения: 391
Дъщеря ми към 8-я месец започна да гледа Baby TV.Гледаше я непрекъснато,почти през целия ден.Много бързо се научи да ръкопляска ,да маха за довиждане ,да изговаря разни думички  на английски .Към 1г. и 3 месеца вече почти не проявява интерес към телевизора. Предпочита да си играе с играчките и да тича напред-назад.Бърбори непрестанно на български и английски.Не мисля,че телевизията до тук й е навредила .Но признавам,че се бях притеснила от желанието й да гледа телевизия. За щастие сега то силно намаля.

# 14
  • Мнения: 4 629
Синът ми запо4на да гледа филмчетата "Бебе Айнщайн" около 4 месеца. Гледаше по 1 най-много 2 фолмчета на ден. Към 1 годинка загуби всякакъв интерес към телевизията  Rolling Eyes И Сега от няколко месеца пак започна да гледа по малко. Гледа "Улица Сезам" по 1 път на ден. Не бих му разрешила да гледа телевизия повече от 2 часа на ден♠

Общи условия

Активация на акаунт