Любимите ми баници

  • 973
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 375
Любимите ми баници - 1. Баница с яйца и сирене

1 пакет кори, 3 яйца, 200 г сирене, 1 ч.ч. брашно, 1 ч.ч. кис. мляко, 1 ч.л. сода, 1/2 к.ч. олио. Продуктите се смесват. Корите се разрязват на 2 части. Във всяка една от тях се слага от сместа, навива се на руло и се поставя в правоъгълна тавичка. Следващата се поставя пред нея и така и останалите се редят. Ако остане от сместа, се намазва отгоре. Пече се. След изваждането се напръсква с вода и покрива с кърпа. От брашното, киселото мляко и содата баницата бухва и става пухкава!

# 1
  • Мнения: 375
Баница с праз

1 пакет кори, 3 яйца, 200 г сирене, 1 ч.ч. брашно, 1 ч.ч. кис. мляко, 1 ч.л. сода, 1/2 ч. олио, 3 стръка праз.
 Празът се нарязва на дребно и се задушава в олиото, докато омекне. Другите продукти се разбъркват, прибавя се празът (поизстинал), разбърква се с тях. Във всяка кора се поставя от сместа, навива се на руло, т.е. прави се вита баница. Пече се. След изваждането от фурната се поръсва с вода и покрива с кърпа за 10-ина минути.

# 2
  • Мнения: 375
Баница с праз и кайма

1 пакет кори за баница, 250 г кайма, 3 стръка праз, 3 яйца, 250 мл газирана вода, 1/2 ч.ч. олио, !/2 ч.ч. кимион, 1/2 ч.л. черен пипер.

  Празът се нарязва на дребно и се задушава заено с разбитата с малко водичка кайма и подправките, докато водата изври. В намазано с олио тавичка и поръсена с брашно, се поставя първата кора. Върху нея се нагъва още една, слага се от сместа, пак - накъсна и нагъната кора, пак - от сместа и така, докато сместа свърши. Отгоре хубаво се покрива с 2 кори. Баницата се нарязва на парчета и се залива със сместа от трите яйца, олиото и газираната вода. Пече се. След изпичането се поръсва с вода и се покрива с кърпа.
Да ви е сла сладко! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 27 524
Аз чакам някой да ме подсети как точно беше баницата с кисело зеле, обожавам я  eat

Последна редакция: пт, 30 мар 2007, 15:40 от L е о

# 4
  • Мнения: 505
Ей сега ще ти я пуснат в "любимите ми баници - 4"  Laughing

# 5
  • Мнения: 7 474
Аз чакам някой да ме подсети как точно беше баницата с кисело зеле, обожавам я  eat



Те тъй (без месото , ако искаш) http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=168085.msg3289759#msg3289759

# 6
  • Мнения: 27 524
Тенкс, Лео, без месото, да   bouquet

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Добре, че баниците на Тина-Рина са с готови кори, че не съм много голям фен на месенето!  Wink

# 8
  • Мнения: 516
Отдавна се каня да направя баница с праз и кайма, та ще се възползвам от твоята рецепта  Peace

Общи условия

Активация на акаунт