Бобена салата.....

  • 5 026
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Моля, как да направя боба на салата.... Имам и черен, и бял боб, имам и лютеница... Та се чудя... Правила съм боб с лютеница, ама ако вие имате нещо по интересно да го споделите мен...

А и може да споделите как правите боба на салата - с и без лютеница. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 3 447
Аз го правя без лютеница - само с лук, джоджен, сол, оцет и олио.

# 2
  • Мнения: 187
Това е една от любимите салати у дома. Сварявам боба /независимо дали е бял или друг, дребен или едър/,  като поизстине му добавям нарязан лук, какъвто има, и накълцан магданоз.  Заливам с марината от оцет, олио и сол.   Simple Smile
Понякога разбърквам и с лютеница. Но по-рядко, защото моите не я уважават много на салата. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 11 747
Ами аз чак нямам какво да споделя- сварявам боба,отцеждам от водата и слаган нарязан лук,сол, олио.Толкова,нищо друго,ама много си го харесвам!

# 4
  • София
  • Мнения: 10 825
Сварявам боба, нарязвам кисели краставички, и разбърквам с лютеница. Ако имаш пушена риба можеш да добавиш и от нея. Става много хубаво

# 5
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Това е една от любимите салати у дома. Сварявам боба /независимо дали е бял или друг, дребен или едър/,  като поизстине му добавям нарязан лук, какъвто има, и накълцан магданоз.  Заливам с марината от оцет, олио и сол.   Simple Smile
Понякога разбърквам и с лютеница. Но по-рядко, защото моите не я уважават много на салата. Simple Smile


Към това добавям и печени чушки. Много му върви   chef

# 6
  • Мнения: 11 607
Замислих се... Бях забравила за магданоз... (ще се обадя на мъж да купи) и за печените чушки..... дано имам... Това е идея - на ситно печени чушки... Благодаря! И все пак ако има някой какво да каже - да казва....

# 7
  • Мнения: X
Аз го правя без лютеница - само с лук, джоджен, сол, оцет и олио.
А ако е за гости -правя купичка от многолистно тесто.
Нарязвам тестото на квадрати и ги обръщам върху чашки за крем карамел.Изпичам по обичайния начин  и непосредствено преди сервирането слагам от салатата в тях. Много е ефектно.

Последна редакция: пт, 30 мар 2007, 11:44 от Анонимен

# 8
  • Мнения: 2 491
Аз го правя със ситно нарязани кисели краставички, със червени кисели чушки от туршия(пак ситно нарязани), нарязвам и малко шпеков салам, олио и задължително червен лук. Понякога слагам и лютеница. Става много вкусна Peace

# 9
  • Мнения: 226
Аз слагам и сварени моркови , нарязани на колелца.

# 10
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Бобена салата правя по следния начин:
Боб (сварен хубаво, от по едрия)
печени чушки
моркови
кромид лук
няколко скилидки чесън
винегрет от зехтин, оцет, джоджен, чубрица, 1-2 супени лъжици дом. пюре
Пропорциите са според гладниците Mr. Green
Всичко се накълцва добре, смесва се с боба и се залива с винегрета. Оставя се да престои 15-20мин.
Понякога добавям бекон или пушенан сланинка и тогава консумираме направо като основно Mr. Green Може да се добавят и кисели краставички, но аз не обичам особено и не слагам.
Бон апети  chef

# 11
  • Мнения: 4 546
Камамбер морковите сваряваш ли ги?

# 12
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Камамбер морковите сваряваш ли ги?
Не, обичам да ми хрупкат Party но ако искаш можеш да ги свариш Peace

# 13
  • Мнения: 2 491
Да бе, забравих за морковите ooooh! Аз също слагам моркови, нарязвам ги на колелца и малко(10 мин.) преди да махна боба ги слагам да омекнат.

# 14
  • Мнения: 11 607
Значи какво разбрах....

Боба се вари в момента.... После моркови, лук, кисели краставички, имам печени чушки, и заливам с марина + подправки.... Вместо олио ще сложа зехтин....

Общи условия

Активация на акаунт