банална тема

  • 1 737
  • 24
  •   1
Отговори
Не знам защо пускам темата,също не знам защо съм анонимна. Не знам дали търся съвет или просто искам да споделя. Историята е банална и класика в жанра. Става въпрос за една стара история с един момък тогава сега уж зрял мъж.
Нещата в моят брак не вървят и преди време аз исках да споделя с някой мой приятел за ситуацията в която съм в момента. Обадих се на въпросният гореспоменат мъж, мое бивше гадже. С него скъсахме преди много години, мислех че  може да ме изслуша и  да поговорим.Бяхме в много добри отношения до преди известно време, говорехме, шегувахме се даже в повече от допустимото. КОгато исках да му споделя наистина не съм мислила друго. Той прие нещата по друг начин, все едно че искам нещо повече от него. Започна да се държи понякога грубо, понякога нежно, понякога никак. Комуникацията ни е предимно електронна. Ето сега, имаме възможност да се срещнеме, и двамата обитаваме един и същи град в момента, аз се обадих, той говори с мене но не каза че ще се обади, днеска пак му звънях, каза че е зает. Писала съм му смс-и, някои от които гневни, в същност повечето гневни. Той не отговяря на тях, вдига телефона, сега се държи добре. Избягва всякакви срещи. Знам какво ще ми кажете, да не се занимавам с него и да си оправям семейството, но нещо ме човърка отвътре.Не мога да си обясня това поведение. Ако не искаш да се срещаш или да се чуваш с някой мисля че е редно да кажеш че не искаш, и толкова.
Това е в общи линии, ако може да не ми се смеете на обърканите мисли. Почти съм я преживяла ситуацията, но ако някой реши да сподели нещо с удоволсвие ще прочета.

# 1
  • Мнения: 364
Ох, не зная. Дано не ми се налага да мисля по въпроса! Praynig
Иначе, опитай се да намериш първо себе си. Не се поддавай на емоции, а помисли реално какво изпитваш и какво искаш.
Понякога, когато отношенията у дома не вървят ние сме склонни да драматизираме нещата повече, от колкото трябва. Неща, които преди са ни забавлявали, сега ни дразнят. Търсим си поводи, причини и грешки.
Опитай се да поговориш първо със съпруга си. Може би имате и дете. Ако се отдалечиш от ситуацията и помислиш трезво за бъдещето, тогава ще си изясниш ситуацията.
Винаги е по-лесно да избереш другия, онзи, с когото в момента е розово и прекрасно, но не забравяй, че ще дойде ден, в който и с другия  ще има проблеми, вече и с него няма да е розово......
Успех! Искрено ти желая да откриеш верния път!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 035
Направо love_sunrise ми е взела мислите  Heart Eyes....Абсолютно разсъждавам като нея, така че и аз бих те посъветвала същото  bouquet

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Аз ще те посъветвам да не бъркаш емоционалното с реалното, понякога се припокриват, понякога не. Вземи за себе си разумно решение. И не пречи на бившия. Не го обърквай. Той може би вече има нов живот. Понякога дребни залитания може да направят картинката пълен анархизъм.

# 4
  • Мнения: 125
Бившия си е бивш.Махни го не го търси.Намери си ново занимание,понякога една нова приятелка също е добър вариант за справяне с емоционални проблеми.

# 5
Вярно е че е бивш. Но нещо ми е влезнал в главата, и каот се прави на недостъпен още повече.
Не знам дали го обърквам, просто искам да знам защо му е ткаова поведението. Май само това ме интересува сега. И защо вдига телефона и не иска да се видим.

# 6
  • Мнения: 2 723
Имаше наскоро подобна тема но изчезна Thinking
Щом не иска да се види с теб - просто спри да го търсиш...
Нали си искала да споделиш - е споделила си...
Не е длъжен да ти дава обяснение защо не иска да се вижда с теб - ти имаш семейство и той го знае, нали?
Защо зорлян искаш да си навлечеш неприятности...?
Гледай си живота сега и не рови там, където нямаш право да ровиш Naughty

# 7
Имаше наскоро подобна тема но изчезна Thinking
Щом не иска да се види с теб - просто спри да го търсиш...
Нали си искала да споделиш - е споделила си...
Не е длъжен да ти дава обяснение защо не иска да се вижда с теб - ти имаш семейство и той го знае, нали?
Защо зорлян искаш да си навлечеш неприятности...?
Гледай си живота сега и не рови там, където нямаш право да ровиш Naughty

Права си Никси. Почти съм спряла да го търся. Просто поведението ме изумява. Освен това от време на време и той се закача и затова ми е интересно. Малко е хем така, хем иначе.

# 8
  • Мнения: 2 723
Да не ти дреме - разкарай го smile3513

# 9
  • Мнения: 2 035
Ей това ни е на нас жените, че все бягаме след тия които не ни искат, а тия които търчат след нас обикновено не ни интересуват. Шантава работа.  Crazy


Заложи на "питомното", а не да гони и "дивото" Naughty

# 10
  • Мнения: 1 761
За теб може той да е бивш, но за него може ти да не си забравена.Може би не иска да е причина,за да си развалиш брака.Може да не иска да те види,за да не направи това, което е искал преди много време, но сега е разбрал,че е късно.Може да се страхува,че приятелството ви може да се превърне в нещо, от което детето ти,мъжа ти,някоя негова близка, с която живеят заедно, да страдат....
И аз съм се държала така- с човек, в когото бях безумно влюбена, но исках да забравя.Знаех,че ако се видя с него няма да издържа и ще направя всичко, от което се страхувам.Затова и до днес не се срещам с него на живо,колкото и да се радвам на обажданията му.

# 11
Много ви благодаря за отговорите. Не знам дали бягам от питомното.Не мисля, щом като съм стигнала до тук , да се тръшкам за някой който не знае какво иска.

Картинка, не знам дали се радва на обажданията ми.Отношенията са ни много тежки. Един път се казва не искам да имам нищо общо, друг път се казва искам всичко. не бих имала нищо против все пак да има адекватно поведение.

# 12
Пак прочетох мненията, май всички сте на едно мнение.
Хич не обичам да бъда пренебрегвана, но явно ще трябва да се примиря. Явно човек не винаги може да има това което иска, за съжаление.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Пак прочетох мненията, май всички сте на едно мнение.
Хич не обичам да бъда пренебрегвана, но явно ще трябва да се примиря. Явно човек не винаги може да има това което иска, за съжаление.

Може да го има, въпроса е дали си струва. Все пак не говорим за една нощ, нали?

# 14
  • София
  • Мнения: 127
при вас с бившия нещо не е като затворена страница и остани ми приятел
що се включих като винаги горя мостовете след себе си... и такива отношения като вашите не ги разбирам

Общи условия

Активация на акаунт