Имам нужда от съвет - за облеклото за тържество в ДГ иде реч

  • 3 034
  • 24
  •   1
Отговори
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
За първи юни, детската градина прави 35 години. ПО този повод децата ни щели да ходят на бал Party
До тук добре. Но за въпросния бал, трябва да купя или ушия по поръчка на сина си официален черен панталон, бяла риза, папионка и бомбе!
Обясних любезно на госпожата че не намирам за оправдан разход да закупя официален черен панталон за един ден, бяла риза също.
Тя с недоволство ми обясни че не може детето ми да е с дънки,джинси, блуза или друг цвят риза.
Трябва да му купя официален костюм Shocked ShockedИзлезе ми с довода че сега ще купя костюма и на 15  септември , когато трябва да идем първи клас пак ще ползваме този костюм. Е да де но той е на 4.5, а на училище ще иде на 7. Какъв размер панталон да ида да купя???
Госпожата каза, че като имам дете трябва да давам пари за него. Ми аз давам, но кому е нужно да вложа едни 50лв за един ден? Никога повече няма да облечем този панталон и риза, и папионка.
Как да постъпя?? Да го облека или в черни дънки и да закупя бяла риза и да го пусна на тържество, или да си наведа главата и да купя и черен панталон, който после някое циганче да носи?

Вие как бихте постъпили на мое място?

# 1
  • Мнения: 3 663
ух, много деликатен въпрос
аз лично също донякъде го намирам за неоправдан разход и в същото време ще ми е съвестно да не купя дрешките  Confused
ако намериш някъде да ушият дали няма излезе по-евтино?

# 2
  • София
  • Мнения: 10 825
Всички дечица ли ще са така официално облечени? Ако да, може би твоето ще се чувства неудобно ако е с дънки, а сигурно и учителката ще му натяква.

Аз, понеже съм патка, щях да го купя без да се замислям, а после щях да му търся приложение на официалния панталон. Embarassed

Може би няма да е най-обличаната ви дреха,но пък можеш да го водиш с него на ресторант със семейството, на по-така гостита и други подобни newsm78

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Има много хубави "спортно-елегантни"  Crazy тъмни детски панталони. Малкият може после да си го носи и с други дрешки. Лошото е, че не знам дали много, много ще се върже с папионка  Rolling Eyes Малко скучно ми се вижда такива супер официални облекла за дете, има костюмчета разни, но втори път най-много на някоя сватба да го накиприте така... Поразпитай другите майки как ще процедират и прецени...

# 4
  • Мнения: 315
Най добре е да се консултираш с другите майки ,ако те купят дрехите и ти няма да имаш избор.

# 5
  • Мнения: 2 631
Ще купя, разбира се!  Peace Просто има поводи, когато се налагат и по-специални облекла.

Ще се съобразя с цвета, НО моделът ще е какъвто аз си реша, за да може и после, да се носи.  Crossing Arms
Синът ми има един тъмно-син панталон, имитира дънки, т.е. спортен е, но плата не е "варен", нито има надписи и пр. Един такъв панталон подхожда за всеки случай.
Ризата ще я търся също да е спортна с джобчета и пр., та ако ще и да не се връзва с папионката.

И в никакъв случай не бих допуснала детето ми, да слуша неодобрението ми към поставеното от госпожите изискване, за да не му развалям настроението от празника! Naughty

# 6
  • под тепетата
  • Мнения: 9 265
Защо не пробваш да потърсиш някъде под наем? Провери във сватбени магазини и агенции, там обикновено наред със рокли за момиченца има и костюми за момченца. Попитай и приятелките си, защото наистина днес децата се обличат удобно и спортно. Защо не се организирате майките и да си намерите шивашки цех, предполагам че с отстъпка и при количество ще ви излезе доста по-евтино от готово по магазините.Направете ги с ластик на кръста, за да са по-универсални като номер.

# 7
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Разпитайте приятели, те могат да ти помогнат. Само на госпожата и обяснете, че вратовръзка е по-модерно. Ама съвета за първи клас ме уби. Моите деца много обичат костюми, та общо взето се ръса за такива атрибути, но и приятели са ми услужвали и аз съм услужвала.

Аз днес за едно детско тържество услужих на две майки с бели ризи. Та не е само при вас.

# 8
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Аз пък не бих дала толкова пари за един ден само.
Сигурно бих търсила варианти за панталона и ризката - тя всъщност може да се носи в обикновен ден. Но папионката и бомбето ме разбиха просто! И защо ще ви задължават? Моята дъщеря от скоро ходи на градина, но досега не са ни задължили нищо да им купуваме - когато има празник пишат само да са облечени едикакси /примерно бяла блузка, бял чорапогщник/, но без претенции за модели и финтифлюшки. Като толкова искат да са официални, да ги закупят те облеклата. И какъв е този бал за толкова малки деца? Не е ли парти или празненство? Бал, боже!

# 9
  • Мнения: 2 556
Не бих облякла сина си в такова облекло при никаква ситуация. Просто не харесвам такива дрехи за момченце, особено за моето. Искам да дойде на мен една таква госпожа да ми обясни, че трябва синът ми да е с папийонка и бомбе. Може да съм единственото изключение, но няма да отстъпя. Идеята да се правят децата на клоуни не ме кефи. Бяла риза как да е, но всичко останало - няма начин.

Какво остава пък да го пратя в този вид на първия учебен ден...

# 10
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Направете Родителска среща и обсъдете с другите родители. Вероятно по-голяма част от тях няма да са вдъхновени от вмененото ви от градината задължение да закупите дрешки за еднократна употреба. Аз поне не бих прегърнала идеята. 50 лв. са си 50 лв. За госпожата може да са малко, но за средностатистическо семейство с дете (деца) са доста и могат да бъдат употребени по-рационално. Все пак градината има годишнина не децата, не родителите им. Като толкова много от градината държат да облекат децата като гарванчета, да им осигурят съответните костюми!

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И на мен са ми смешни така облечени дечица - в По-по-най се скъсват да ги труфят с подобни странни за дете дрехи.
А някаква учителка да ми нарежда как да похарча 50 лв - ще има да взема. Странно, след като са им по-малки заплатите, би трябвало да имат по-различно мислене - ако тази госпожа трябва да купи на детето си панталон за 50 лв за едното обличане, дали би се съгласила?!?! Много лесно се харчат чужди пари  Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999
По принцип мразя такъв тип дрехи за малки деца - изглеждат ми нелепо, още повече, когато и да съм виждала деца облечени така - дрехите са били доста нискокачествени... НО в случая имам друго мнение:

Има официален празник, решено е децата да следват определен дрес-код. Ако не желаеш детето ти да бъде облечено така - просто нека да не отиде на въпросното тържество.

Когато ме поканят на определено събитие се съобразявам как да се облека, ако не ми допада - просто не ходя.  Peace

# 13
  • Мнения: 135
По принцип мразя такъв тип дрехи за малки деца - изглеждат ми нелепо, още повече, когато и да съм виждала деца облечени така - дрехите са били доста нискокачествени... НО в случая имам друго мнение:

Има официален празник, решено е децата да следват определен дрес-код. Ако не желаеш детето ти да бъде облечено така - просто нека да не отиде на въпросното тържество.

Когато ме поканят на определено събитие се съобразявам как да се облека, ако не ми допада - просто не ходя.  Peace
Peace

# 14
  • Мнения: 1 858
Тук говорите за 50лв. за панталон, риза, папионка, бомбе(?).
Когато детето е с такова облекло му трябват и обувки, освен това трябва върху тази риза да има поне елече. Дори да се купят само ризата, панталон, папионката и бомбето сумата е доста над 50лв.
Ако се купят и останалите неща (обувки и елече) сумата скача прекалено много за да си заслужава.

Общи условия

Активация на акаунт