Един наболял въпрос....Бг посолства

  • 2 572
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 811
4уствате ли се мамени от дипломати4еските ни мисии в странство?
     Колко струват документите заявление,пълномощни за изготвяне на детски паспорт при вас?
     Какви снимки ви искат?т.е трябва ли детето да е снимано във фото изри4но посо4ено от консулската служба?
     Има ли разни фирми ,асоциации и фондации,които се натискат да ви попълнят "грамотно" заявленията и пълномощните?
     Какво е нивото на обслужване?

Отварям темата и задавам тези наболели за нас,испанските мами,въпроси,защото ни писна да ни правят на маймуни  Twisted Evil.
От бг посолството ни в Мадрид си правят каквото си искат.Консулката М.Стефанова се разхожда из страната,предлагайки конс.услуги и между другото са го ударили и на бизнес. За едно и също нещо искат разли4ни суми.Отворили са си фото студия ,както в Мадрид,така и в градовете ,които посещава споменатата "дипломатка" и не те задължават,но ти дават да резбереш,4е е "желателно" да се снимаш в това фото.
Има още куп неща,но ще допълвам по натам,както и испанските мами.  Grinning
 Та,кажете как е при вас.Няма на4ин да не ви се е налагало поне един път да ползвате така наре4ените услуги.

Ето и още нещо по темата



Наша консулка в Мадрид блажи от българските имигранти


Пиша ви от Испания. Работя от дълги години в държавна испанска институция - кметството в Гандия.  Повод за писмото ми са неправомерните действия на Мая Стефанова - консул на РБългария в Мадрид. Тя открива частна фирма за извършване на консулски услуги. Офисът е на българката Наталия, която има фотографско студио в близост до посолството ни в Мадрид. Такива фирми се откриват из цяла Испания. Аз, Мария Димитрова Томова, работя в кметството на града, в Департамента за сътрудничество и социална интеграция. Консулката е могла с всичките си права да се обърне към нас за предоставянето на помещение, което е необходимо единствено за събиране на държавните такси за документите. Защо трябва да има фирма посредник, когато това може да се осъществява от нашия департамент? Той е част от държавната администрация и е тясно специализиран именно в дейности за интеграцията на чужденците, вкл. и българските граждани, които след влизането в ЕС имат равни права с всички европейци. Обръщаме се към АТАКА за съдействие и проверка, защото на практика тези частни услуги бъркат в изтънелия джоб на имигрантите в чужбина. Тук регистрираните български имигранти сме над 3400.

Мария и Тео Томови,
Гандия, Испания


Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 18:28 от alest

# 1
в бг консулсво в Милано съм ходила само веднъж за вадене на бг паспорт
на гишето имаше едно много любезно момиче
друг е въпроса, че имаше само едно отворено гише, а чакаше доста народ
за снимките има определени изисквания и затова най-често се правят във фото, намиращо се в близост до посолството, защото там са запознати с изискванията
таксите си бяха съвсем редовни и с бележка
сам си попълаваш документите, по образец, за улеснение
по телефона ми дадоха грешна инфомация

# 2
  • Мнения: 811
Знам,4е снимките ни са специални,но сега с дигиталните апарати нещата в тази област дръпнаха доста...Казвам,4е студията са техни и затова ни пращат там. Mr. Green
Ина4е и тук по телефона ни баламосват,мрънкат си,едвам ги разбираш,много лакони4ни и трябва с 4енгел да им вадиш думите.

# 3
тук не е тяхно, правят снимки за всички посолства, такава е зоната
между другото нашите не са от най-специалните
иначе има на стената в посолството списък от изисквания за снимката, 2 страници е май, ако искаш можеш и в друго студио да отидеш и да им обясняваш как да те снимат  Grinning

# 4
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз съм чувала, че дори и телефона им е трудно да вдигат нашите хора в мадрид.

# 5
  • Мнения: 1 128
Аз съм в Испания и положението с нашето посолство е пове4е от траги4но.
Записване за срещи става само последния петък от месеца по телефона.Можеш да си изгубиш целия ден докато се вредиш или докато ти вдигнат.Срещи се дават за месеци напред.Когато дойде дългоо4аквания ден и си цял ден на опашката вън независимо дали вали,дали умираш от жега в задушния Мадрид(през лятото 44 градуса),дали си стар,дали си с бебе ни третират като стадо овце.Излиза 4и4кото и вика ли вика."Бе" и "ма" са класика в репертоара.Да не говорим,4е са абсолютно неграмотни и никаква работа не могат да ти свършат.Като не знаят как да го направят излизат с номера,4е това не било разрешено.Бележки се попълват на ръка,това компютъра в наше село се не та4и.Снимки за документите е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се правят в едно фото до тях.Дори и да отидеш със снимки,който покриват изискванията не са валидни.Вси4ки тук си правим извода,4е са на %.За липсата на култура в обслужване няма какво да ви разправям,пулна скръб.Сега тръгнала някаква лелка от консулството по градовете да върши консулски дейности и се оказва,4е е на 4астни на4ала.Вси4ко се плаща  в пове4е.Мога да продължавам още доста и се в този стил...
Та мисълта ми е как е при вас?Тук ве4е сме изморени от това.4удя се как можеме да направиме нещо по въпроса,та поне малко да се промени ситуацията.Давайте идей какво можем да направиме.Подписки,писма,телевизий.....

# 6
  • Мнения: 811
Ама смееее ..  Joy hahaha
и аз отворих същата тема  Joy.
освен Дивиана да ги обедини  Praynig

# 7
  • UK
  • Мнения: 1 334
днес в Стандарт пише, че ще сменят другарите в Испания  Sunglasses

# 8
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Записвам се в темичката, въпреки, че я обсъждаме и в испанските мами. Но дали може в заглавието да се допълни, че става дума за Бг посолствата? Така всеки още преди да я отвори, ще разбере за какво иде реч.  Peace

Общо взето, дали и в други посолства цари такъв произвол, и дали имат "отделни" правила за всеки по-голям град?  newsm78

И навсякъде ли отношението към обикновения българин, дошъл по работа от някой край на държавата, е повече от ... ( на мястото на точките  сложете по избор  Mr. Green - нагло, нахално, безочливо, пренебрежително,... да продължавам ли?) Twisted Evil

# 9
  • Мнения: 1 128
Сега те видях Mr. Green и се 4удя как да я изтрия моята newsm78

# 10
  • Мнения: 811
Вдигат ГО  Joy,ама само един път месе4но...последния петък на месеца  Grinning

# 11
  • Мнения: 811
Сега те видях Mr. Green и се 4удя как да я изтрия моята newsm78
защо,недей  Grinning.По добре Дивиана да ги обедини.
За какво си се трепала да пишеш толкова  Mr. Green?

# 12
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
според мен единствено и само медиите могат да раздухат случая и да има ефект.
аз писах някакъв мейл до консулски отношения, ама отговор йок!

# 13
  • Мнения: 1 128
Кой медий,нашите или испански?

# 14
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ето го линка в Стандарт за смяната на посланика. Но си е обикновена смяна, нищо повече. Просто един стол си сменя притежателя  Crossing Arms

Нови посланици в Рим и Мадрид

Общи условия

Активация на акаунт