майки,оперирани с хистеректомия

  • 1 438
  • 3
  •   1
Отговори
При раждане на второто ми дете се получи усложнение е се наложи да отстранят матката и яйчниците ми.След около9 месеца реших да премина на хормоно заместителна терапия.Моля, споделете ,ако сте в моето положение!Вие как се справяте?Аз съм на 38години.

# 1
  • Мнения: 656
Не съм с хистеректомия, но вероятно карам ранен климатериум. Имам малък гинекологичен проблем в момента, и когато се справя с него ми препоръчват евентуално хормонално заместителна терапия.
Но майките тук във форума са по-млади и е малко вероятно да намериш информацията, която търсиш. Опитай в някой медицински сайт. В повечето случаи жените в България без яйчници или без яйчникова функция са в по-напреднала възраст и не са много напред с информационните технологии, така че трудно е да намериш информация по този начин.

Така че ако имаш конкретни питания потърси в други сайтове, www.puls.bg/forum отговарят доктори (поне така пише), сигурна съм че ако потърсиш ще намериш още сайтове.
(Побутвам темата) Wink

# 2
Аз съм оперирана преди 7 месеца заради киста и полапс на матката.Направиха ми тотална хистеректомия и сега съм изведнъж без мензис. На 43 години съм с едно дете. Пия хормонални таблетки - естрофем всеки ден и се чувствам много добре. Само не знам колко години да ги пия.

# 3
Предстои ми хистеректомия през юни. На  36 години съм с три деца, обясниха ми, че ще ми оставят яйчниците и няма да ми се налага хормонална терапия. С моите клинични показатели това е най доброто решение според специалистите. Разчитам на Божията помощ и лекарската компетентност. Confused

Общи условия

Активация на акаунт