кьрмене и риба

  • 1 381
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 430
докито ми забрани да ям риба докато кьрмя вярно ли е и има ли други храни вредни за кьрмачето

# 1
  • Мнения: 1 559
Яж си риба без угризения. Grinning Интересно ми е какви бяха доводите на докито ти?
"Вредни" за кърмачето храни...не знам колко е голямо кърмачето ти. Някои бебета реагират с колики при определени храни в диетата на майката, но доста бебета нямат проблеми каквото и да яде майката. Ако имаш някакви подозрения, че определена храна създава дискомфорт на бебето, може да я елиминираш от менюто си и да следиш дали нежеланата реакция се влияе от това.

Мамите, които кърмят алергични бебета, спазват строга диета изключваща алергените. Ако вашият случай не е такъв, не е нужно да се подлагаш на стриктна диета с цел превенция дискомфорт, алергия или непоносимост при бебето.

# 2
  • Мнения: 1 947
 newsm78 странно... Аз си ям редовно рибка. По-скоро не бива да се бърза с риба в менюто на бебето.

# 3
  • Мнения: 7 416
   Според д-р Сиърс при консумация на някои риби кърмата придобива "рибешки" мирис и бебето може да не я хареса.....Но лично аз съм яла риба и не съм забелязала промяна в апетита на бебето!
    Имаше и още нещо във връзка кърмене и риба,сега ще видя....
    Но,пък, нямаше ли някаква сериозна причина лекаря ви да забрани рибата?Без коментар ли е забраната? Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 559
 "Кърмата може да поеме миризми от храни, които майката е яла, най-забележимо чесън. В действителност, изследване, проведено от Mennella и Beauchamp (1991) показало, че бебетата предпочитат млякото с вкус на чесън и го консумират в по-голямо количество от “неовкусеното” - от тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27670.0

Бебето се запознава с различните вкусове и храни през кърмата. Едва ли индийките променят менюто си и преминават на "безвкусна" храна в периода на кърмене.

Ако бебето не прояви дискомфорт, непоносимост или алергия към нещо в менюто на майката (открива се какво е то по метода на изключването), няма от какво да се притеснява майката.

# 5
  • Мнения: 4 447
Не виждам абсолютно никакви проблеми за рибата, глюспоти са това, тя е толкова боагат на ... абе нсе се]ам на какво точно, ама е много полезна и не се ограничавай! аз много обичам и хапвам с удоволствие, а като гледам и на буан му харесва кърмата с риба - биба Stuck Out Tongue
 Party

# 6
  • Мнения: 256
Я си хапвай рибка ако ти се хапва не мисля че е проблем Peace

# 7
  • Мнения: 2 159
newsm78 странно... Аз си ям редовно рибка. По-скоро не бива да се бърза с риба в менюто на бебето.
Peace

# 8
  • Мнения: 289
И аз редовно хапвам риба и няма проблем. Моето педи каза дори, че било полезно да ям риба и изобщи да си хапвам на воля всичко, което ми се яде, без да се ограничавам в менюто си.

# 9
  • Мнения: 3 423
аз пък не ям риба-силен алерген е и не ми се рискува Peace

# 10
  • Мнения: 175
и аз си ям риба и не съм забелязала проблеми. Избягвам само лютото ...

# 11
  • Мнения: 2 616
аз пък не ям риба-силен алерген е и не ми се рискува Peace

 newsm10 Именно, защото е алерген се препоръчва да се избягва

# 12
  • Мнения: 7 416
   Четох ,че само някои риби не се препоръчват в случая,сред тях е и риба Тон,и още някои,но не си спомням кои.... newsm78.
   Със сигурност не се споминаваше за мерлуза,хек,херинга,хоки....(обърнах внимание на тях,защото си ги консумирам най-редовно)

# 13
  • Мнения: 1 353
Яла съм риба тон, скумрия, пъстърва и хек. Проблем не е имало

# 14
  • Мнения: 7 416
  Вярвам ти!
  По-принцип,алергиите са много индивидуално нещо.Трябва да се преценява според конкретен случай.Иначе,да сме спряли да ядем изобщо! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт