Смесвали ли сте плодови и зеленчукови пюрета ?

  • 934
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 522
Днес щяхме да започнем с чисто зеленчукови - но уви.
Ранните моркови на Хипп, които съм купила - фалирали, ни капачка щракна ни чудо, вътре пюрето се разделило на вода и някаква гад.  Sick  Sick  Sick .
Другото беше морков с картофпак на Хипп - додах на Плами ( тя ми е опитното зайче, защото е по-лакома, яде почти всичко и не пробира  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green )- обаче тц - ще повръне. Та взех едно ам -ам - ябълка и ги смесих т.е. не точно смесване вземам от моркова и картофа и после с ябълката замаскирам отгоре - изтрепаха се да ядат.
Вие правили ли сте така и дали е правилно ?

# 1
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Да, в началото точно така ги хапваше. След седмица махнах плодовото , а зеленчуковото го хапва с удоволствие
Да ви е сладко  Grinning

Аз и друг път съм го писала, но това за смесването го пише като съвет дори на страницата на Hipp Laughing

# 2
  • Мнения: 2 100
и аз ги смесвам-не знам дали може
за сега нямаме проблем

# 3
  • Мнения: 3 153
Аз му правя вкъщи пюренца и започнах с варен картоф-първите 2 дни направо се тресеше и като на голям човек му се повдигаше, затова сложих 1 лъжичка ябълка и го понесе:) Сега как яде картоф, броколи, тиква и моркови не искам да ти казвам, при това без никаква подправка в тях, супер безвкусно..........ама лапа като луд и пита за още;)

# 4
  • Мнения: 372
Ние пък нали не ядем плодови пюрета,затова слагам  ябълка в края на варенето на  зеленчуците.

# 5
  • Мнения: 1 263
bibi, аз имах подобен проблем със зеленчуковите пюрета и мамите тук ме посъветваха да смесвам зеленчуковото с плодово. Ето и темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=17020&highlight=%E7% … 2%EE+%EF%FE%F0%E5
mecho_puh казва, че дори Хип го препоръчвали.

# 6
  • Мнения: 6 206
Аз не съм смесвала, защото не ми е отказвал зеленчукови пюрета, но има нещо друго.
Когато ме викнат по спешност на работа преди обяд, няма кой да му готви домашно пюренце, та взимам бебето, едно бурканче зеленчуково на Хип, лъжицата и го храня на работата....
Един път бях взела тези прослувути ранни моркови или само моркови беше, не си спомням, е, отказва това дете да ги яде и отказва. А иначе не подбира. Направих си експеримент да видя след няколко дни пак ще ги яде ли, пак не искаше. А съм му давала още няколко вида зеленчукови на Хип без проблем. Най-харесва "различни зеленчуци" пише на етикета, каквото и да значи това... Мисълта ми е да пробваш с друго зеленчуково пюре, тия моркови имам още две бурканчета и така си седят, сигурно ще ги смеся с нещо по нататък.

# 7
  • Мнения: 1 263
Само да дапълня (може да ти помогне): След като смених всякакви марки и смески ooooh!  се оказа, че единствените пюрета, които моето злоядо човече яде са на Ам Ам (макар аз да бях много предубедена към тях). Те имат разни плодово-зеленчукови комбинации : картоф с ябълка; картоф с тиква; тиква с морков; грах с ябълка и тиква и т.н.

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Смесвам, но се продават и плодово-зеленчукови.Преди време взех доста на Семпер.Ей,голяма гадост,особено броколите........Останалите са като павета,как може да пише че са за бебета над 3-4 месеца,те трябва да се дъвчат Twisted Evil За това сега смесвам Хип и Семпер.Наистина на Семпер е по-голям избора, но Семпер са по-добри на вкус.

# 9
  • Мнения: 3 334
Не съм ги смесвала,но не мисля,че е проблем.Щом си хапват добре малките защо пък не!!!

# 10
  • Мнения: 18 542
Оооо, редовно! В началото Борис не искаше да яде зеленчуковите пюрета и трябваше да ги смесвам с плодови, за да ги изяде.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 158
Смесвам-към картофеното и морковеното слагам по няколко лъжички ябълка или др., за да станат по желани, иначе им се мръщи.
То и при готовите Hipp  и др. има доста артикули, които са смеска от зеленчуци и плодове, така че си е ОК.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И на мен ми се налагаше да смесвам в началото, защото Мони не искаше да яде само зеленчукови. Или пък купувах плодово-зеленчукови (на "Ам-Ам").

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Не съм смесвала, но само защото Ники е  Animal Pig и всичко яде.Но мисля, че няма проблеми.

# 14
  • Мнения: 1 464
Смесвала съм и не мисля че има проблем,щом продавт и готови смесени

Общи условия

Активация на акаунт