Пътуване след изписване

  • 4 234
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 253
Момичета, дайте ми съвет как по-леко да мине пътуване с малко бебче, веднага след изписването - от Варна до Бургас. Чудя се как ще е най-добре - да го държа на ръце или в кошче - порт бебе. За столче за кола ми се струва много рано.

Ще съм ви благодарна за съветите.  Grinning

# 1
  • Мнения: 11 003
Задължително в кош за кола за новородено.
Само не го дръж на ръце.

# 2
  • Мнения: 3 116
Според мен е добре бебето да пътува в кошче за кола, което става за новородено. Майчето, още от деня на изписването се вози в такова кошче  Peace

# 3
  • Мнения: 209
Не мисля, че ще има проблем. Не е много дълго разстоянието.
Само, че наистина използвай кош за новородено, както са ти написали досега. Peace
Лек път.

# 4
  • На морето!
  • Мнения: 5 747
Задължително в кош за кола за новородено.
Само не го дръж на ръце.
Но не го дръж повече от 2 часа в коша.Тъй като пътуването е дълго след час и половина спрете и го гушни малко,за да си почине и след 15-20мин пак продължете.Карайте бавно и не отваряйте прозорци,не пускайте и климатик.
Това знам аз от педито,тъй като и аз мислех да раждам във Варна и също съм от Бургас. Peace

# 5
  • Мнения: 253
Благодаря Ви за бъзрзите отговори. Аз пък си мислех, че за столче е много рано, нали не било хубаво заради гръбчето.

 

# 6
  • Мнения: 3 116
Благодаря Ви за бъзрзите отговори. Аз пък си мислех, че за столче е много рано, нали не било хубаво заради гръбчето.

 

Важно е столчето да е за новородено и както са казали мамите по-горе бебето да не прекарва първите 1 - 2 месеца повече от 2 часа в него. Навсякъде по света бебетата пътуват точно в такива столчета, само в България някои педиатри ги отричат, е не знам защо  Sick

Когато малката стана на 2 - 3 месеца, това столче за кола го ползвах като шезлонг вкъщи и тя прекарваше цялото време докато не спеше в него. Подлагах възглавница с която изравнявах нивото. Възглавницата махнах при навършени 3 месеца.

Дано да съм помогнала  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 1 032
Задължително в кош за кола за новородено.
Само не го дръж на ръце.
Но не го дръж повече от 2 часа в коша.Тъй като пътуването е дълго след час и половина спрете и го гушни малко,за да си почине и след 15-20мин пак продължете.Карайте бавно и не отваряйте прозорци,не пускайте и климатик.


И по- често да правите почивки пак не е проблем. Леко и безпроблемно раждане ти пожелавам  Hug

# 8
  • Мнения: 3 500
В подходящо столче за кола.

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
В подходящо столче за кола.

 Peace

# 10
  • Мнения: 605
Задължително в столче за новородени и с кратки почивки /ако позволява времето/.

# 11
  • Мнения: 5 393


Ето този тип кошници се ползват още от първия ден.В повечето страни не е позволено да се изпише бебето без да има такава  в колата.Не е прекалено рано за такава кошница-все пак няма да го държиш там по цял ден.Това е най-сигурния начин за пътуване на бебе в кола.

# 12
  • Мнения: 667
Задължително с кошница за кола.  Бебчето, предполагам, ще спи през целия път, особено ако преди тръгване е нахранено. Според мен трябва да внимаваш за температурата в колата - да не стане много горещо.
Леко раждане!

# 13
  • Мнения: 574


Ето този тип кошници се ползват още от първия ден.В повечето страни не е позволено да се изпише бебето без да има такава  в колата.Не е прекалено рано за такава кошница-все пак няма да го държиш там по цял ден.Това е най-сигурния начин за пътуване на бебе в кола.
Това е наистина най-добрия вариант!

# 14
  • Мнения: 1 294
Хе-хе още една решила да бяга от Родилно -Бургас. Mr. GreenПоздравления за което  bouquet
А сега по темата...Аз бях избягала да раждам в Добрич и малката пропътува разстоянието в кошче за новородени.В никакъв случай не те съветвам да пътува в ръцете ти.Най-безопасното място за бебчо е в кошчето, а и на теб така ще ти бъде по-удобно пътуването.
Леко раждане Hug

Общи условия

Активация на акаунт