Как да си увелича кърмата?

  • 384
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте,
Моето бебе е на 35 дена. Кърмя я, но дохранвам защото нямам достатъчно. Чудя се има ли начин да си увелича кърмата. Това което правя аз е да се изцеждам до край и пия чай за увеличаване на кърмата но няма ефект. Ако не я кърмя ами се изцедя от едната гърда изцеждам около 60 грама а от другата около 80. И при положение че не мога да и давам и от двете гърди на едно хранене е крайно недостатъчно.

# 1
  • София
  • Мнения: 555
А защо мислиш, че не трябва да и даваш и от двете гърди на едно хранене? Напротив - давай и двете и всичко ще е наред, имаш си достатъчно кърма! Даже се препоръчва редуване на двете гърди по няколко пъти в рамките на едно кърмене. Колкото по-често се изпразват гърдите, толкова повече мляко се произвежда. На колко часа кърмиш, даваш ли вода, нощем храни ли се бебка? Най- сигурния и изпитан начин за увеличаване на кърмата е честото кърмене на час - два или всеки път, когато е неспокойно, но според мен ти нямаш проблем с количеството. Simple Smile, просто давай и двете гърди, но преди да предложиш втората, изчакай бебка да изяде всичко от първата. Не ограничавай времето на кърмене.

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 14:06 от cat11

# 2
  • Мнения: 66
ми всички от акушерките в болницата, педиатъркатам други майки които познавам всички ми казват че на едно хранене трябва да се дава само едната гърда. Иначе млякото било не достатъчно "качествено" или нещо такова.
А иначе бебка се храни 6 пъти и вода не и давам.

# 3
  • Мнения: 371
Не се заблуждавай с подобни неща.
1. Ако бебето наддава добре /според нормите/ и не плаче от глад, значи кърмата ти му стига.
2. Хубаво е да се доизцеждаш след кърмене, така се стимулира образуването на повече кърма. Освен това, за да увеличиш кърмата, слагай бебето по-често на гърда.
3. Не е задължително да кърмиш само на едната гърда!!!! Ако мислиш, че е недостатъчно - КЪРМИ СИ И ОТ ДВЕТЕ! По-добре и от двете, отколкото да дохранваш с АМ!!!! Аз винаги съм кърмила и от двете гърди и не се е налагало да дохранвам.

# 4
  • Мнения: 66
Ами тогава така ще пробвам, пък дано да наддава нормално.

# 5
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Както вече са ти казали по-добре е да кърмиш от двете гърди вместо да дохранваш. Когаво видя, че беба не се е нахранила, винаги и предлагам и другата гръда Peace На следващото хранене давам тази, която чувствам по-пълна

# 6
  • София
  • Мнения: 555
ми всички от акушерките в болницата, педиатъркатам други майки които познавам всички ми казват че на едно хранене трябва да се дава само едната гърда. Иначе млякото било не достатъчно "качествено" или нещо такова.
 
Може би са имали предвид, че ако имаш прекалено много мляко и даваш и двете гърди на едно хранене, бебето ще поема само предното мляко, което не е толкова хранително. Погледни тази статия и ще ти се изясни механизма. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=177530.0

# 7
  • Мнения: 4 447
ми всички от акушерките в болницата, педиатъркатам други майки които познавам всички ми казват че на едно хранене трябва да се дава само едната гърда. Иначе млякото било не достатъчно "качествено" или нещо такова.
А иначе бебка се храни 6 пъти и вода не и давам.

 Shocked #Crazy ааааа, ама как?имаш така като гледам достатъчнмо кърма за твойто сладко бееб, давай от двете, няма да слушаш глупостите за некачещеван кърма, няма нехранителна и некачещевна кърма, ауу, давай на бебето да си случе и то двете, прочети за предата и жадната кърма и за другите неща в библиотеката, аккто аз направх, и ще се успокоиш. всичко е наред, давай от двете! не дохранвай, ако само не си 1001% сигурна, че не мус итга на бебчето. успех!
 baby_neutral

# 8
  • Мнения: 59
Съгласна съм с другите мами. Давай задължително и от двете гърди; изцеждай се за да увеличиш лактацията и предлагай по-често на бебо да суче. Не се притеснявай кърмата на всяка майка е с  качество, което най-добре отговаря на нуждите на нейното бебе.
Успех, сигурна съм че ще се справите.  Hug
 

# 9
  • Мнения: 111
Аз и досега редувам гърдите и бебчо си наддава прекрасно,да не кажа в повече:)  Така много повече се стимулират гърдите.Естествено ако усетя,че едната е достатъчно пълна,давам само от една.Усеща се по детето дали се е нахранило>Успех!

Общи условия

Активация на акаунт