Дайте идеи за тези скосове

  • 3 071
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
 скосовете
Момичета, дайте идейки как да използваме това място рационално и интересно, ще ми се в спалнята да имаме нещо като вграден шкаф или ракла. В дневната под скоса си мисля за онези ниските дълги шкафове /примерно в цвят венге, защото кухнята ще е венге и бреза/ но за детската още нищо нямам на ум.
 Включете се с идеи плиииз!   bouquet

# 1
  • Мнения: 8 999
Ами че това са си готови дрешници! Само вратички и рафтчета да им сложиш - и готово. Или библиотечен шкаф. Или само рафтове - за играчки, книжки.... Въобще - прекрасни хранилища за всичко онова, за което нямаш място другаде.

# 2
  • Мнения: 2 891
Там, където е капандурата не слагай паркет или нещо, което не понася вода. На едни познати им прави конденз и им капе точно в средата на спалнята. Що се отнася до другите - чудесни места за етажерки.

# 3
  • Мнения: 8 505
В спалнята и детската можете да си поръчате дрешници.За дневната-защо не компютъра (ако си няма друго място).

# 4
  • Мнения: 4 916
бюро може да сложите там

# 5
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Ами че това са си готови дрешници! Само вратички и рафтчета да им сложиш - и готово. Или библиотечен шкаф. Или само рафтове - за играчки, книжки.... Въобще - прекрасни хранилища за всичко онова, за което нямаш място другаде.

и аз така го виждам!!! и на твое място така бих направила

# 6
  • Мнения: 77
Някой да е попадал на снимки на подобни шкафове или рафтове?

# 7
  • Мнения: 505
Аз имам снимки, но не зная как да ги кача тук, ако искаш пусни ми адрес на поща

# 8
  • Мнения: 479
Зависи и от квадратурата на стаите какво разбираш под рационално. Ако имаш достатъчно пространство, можеш да ги оставиш така, с някое малко шкафче/масичка с ваза, снимка или др. и на стената - един спот с насочващо осветление.
В спалнятя/ детската може да влезе с единия си край там детско легло;
Ако ги правиш вградени шкафове, може да направите с гипскартон тази стена на шкафа, която е скосена до прозореца.
 А вратата - да се отваря тип хармоника с релса , а не плъзгаща, защото ако е плъзгаща няма да имаш достатъчна видимост, като плъзгаш едното крило. Естествено може и по нормален начин да се отваря  Wink


[

# 9
  • Мнения: 7 640
Бая се зачудих на тая дума- откъде я измислихте Laughing.

Живея в подобно жилище- бих те посъветвала да иззидате дъното на скосените тавани на 50см примерно, з-то така както завършва под ъгъл 45 градуса, ще ти е много трудно за почистване, боядисване и пр, да не говорим, че ще те затруднява и при съхранението на вещи.

Ние не сме затваряли нишите с врати, защото пространството страшно се схлупваше- може да пробваш да сложиш нещо вместо врата и да прецениш при вас как ще е.
Легло е удачно само с краката съм скосеното да сложиш което автоматично означава да се спи с лице към прозоците- т.е. задължава те за някакви щори.

Вкъщи преценихе, че нишите остават така- за въздух и оптично разширяване на помещенията.
Само в хола там ни е телевизора. И догодина вероятно ще боядисваме почернелия таван Mr. Green

# 10
  • Мнения: 77
И догодина вероятно ще боядисваме почернелия таван Mr. Green
И аз това си представям в ъгъла зад евентуалните вградени шкафове с дрехи миришещи на мухъл   Sob
 Обмисляме да изправим ъгъла и задължително ще сложим изолация на тавана, дано да помогне срещу мухъл то каквото и да сложим в Бургас няма спасение от влагата
 Май баща ми - скептикът Rage  ruporuu  umnikuu  ще излезе прав, че не си е работа да се правим на Карлсон, който живее на покрива  newsm52  Joy Joy
 ...абе, поне ще имаме хубава гледка, пък  cold sweating Wear Umbrellanewsm24  Joy ще се правим, че  nnnuu  и ще си  cheers на терасата!

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 16:50 от 6nolka

# 11
  • Мнения: 7 640
имах предвид, че ще почернее таванът над ТВ-то Grinning
Ако ще правите вградени шкафове- само рафтове с врата, без гръб, едва ли ще мухлясват.
Пък и под покрива е задължително да има изолация- не приемат новото строителств иначе.

# 12
  • Мнения: 420
Осем години живях в подобно жилище - така и не можах да свикна със скосовете.
Заемат супер много място, а реално са почти неизползваеми.
Отначало ги бях оставила отворени и се оказа, че точно там трупаме купчинки с вещи.
После сложих леглото там, но не се чувствах комфортно - чувствах се захлупена и не е приятна гледката като се събудиш сутрин.
Накрая ги преградих като шкаф, но много трудно е използването му - все си удрях главата в тавана, когато ровиш вътре все си в някаква неудобна поза и т.н.
Иначе, гледката е незаменима - през прозореца се виждаше планината.
Но май само това е предимството.
Нямахме изолация и през зимата беше кучи студ, а лятото непоносима жега.
Ново беше жилището, но тавана прокапваше при дъжд.
Когато годината беше дъждовна, точно в скосовете имаше мухъл.
А катеренето пеш до петия етаж в началото ми беше романтично, но после в един момент започна да ми идва в повече - особено ако носиш покупки или друг багаж.
Е, така и не можах да свикна и вече сме в друго ново жилище - без гледка, но и без скосове. И с асансьор.

Общи условия

Активация на акаунт