Моля ви, при кого да си направя цветна снимка?

  • 4 280
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Мили момичета, ще трябва да си правя цветна снимка  Sad .
Много ви моля  Praynig , кажете при кого да си я направя! Аз съм от София и ми се иска да я направя в Майчин дом (тъй като ми е най-удобно  Embarassed ). Прочетох вече, че болката е индивидуална и зависи от състоянието на тръбите, но все пак ми се иска някой лекар, който има практика с цветните снимки и е бил внимателен с вас.... Нали се защипва шийката на матката и прочетох няколко истории, при които тази подготвителна процедура не е станала съвсем лесно. И затова питам...  Embarassed А знаете (за съжаление) - страхът си е страх!
 Praynig

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Отлагах си цветната снимка 4 месеца от страх, сега си чакам М и ще я правя при д-р Владимиров. Вдъхва ми доверие, вече не ме е страх толкова и дори искам да минава по-бързо. Успя да ме убеди човекът, от половин дума, дет' се вика Laughing
Успех, стискам ти палци!

# 2
  • София
  • Мнения: 313
Аз правих снимката в клиниката на д-р Стаменов. По-точно снимката ми я направи д-р Персенска. Много съм доволна, много бяха внимателни и тя, и лаборантката. Чесно, почти нищо не усетих  Simple Smile
Успех, където и да отидеш!

# 3
  • Мнения: 479
Последно при Владимиров се обажда сестра ми преди седмица - казали й, че не правят цветни снимки, а хидротубация. При Стаменов същото й казали.  Thinking

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Последно при Владимиров се обажда сестра ми преди седмица - казали й, че не правят цветни снимки, а хидротубация. При Стаменов същото й казали.  Thinking
Shocked - ти направо ми обърка понятията. 100% съм сигурна, че последния път, като уточнявахме подробностите, попитах колко ще ми струва цветната снимка и д-р Владимиров каза да се обърна за информация към сестрата. Жената ми отговори и нито един от двамата не ме поправи, че не става въпрос за цветна снимка. От самото начало говорим за снимка, дори и по описанието на процедурата смятам, че не става въпрос за хидротубация /макар че не съм наясно с последната/. При нея контрастно вещество ли се използва newsm78

# 5
  • Мнения: 1 950
В понеделник правих цветна снимка в Клиника Малинов при д-р Стаменов.

# 6
  • Мнения: 479
В понеделник правих цветна снимка в Клиника Малинов при д-р Стаменов.

Току що се обадих в клиниката на Владимиров да "попитам" за цветна снимка - каза - да правим, но това не е точно цветна снимка с контрастно вещество... , а хистеро... /нещо си/.. сонография. Беше мъж на телефона, забравих да попитам да се представи.

# 7
  • София
  • Мнения: 313
При хидротубацията също се използва контрастно вещество, но преминаването му през матката и тръбите се наблюдава на ултразвук, докато при цветната снимка се използва ренгенов апарат.
Аз съм сигурна, че в Клиника "Малинов" правят именно снимки, защото доктора държи на "доказателствения мателиал".

# 8
  • Мнения: 939
В клиника Млинов правят цветни снимки. Сам д-р Стаменов ми каза, че прави.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Таря, много ти благодаря за разяснението  bouquet
Извинявам се, че използвам темата на Драгон Embarassed, но в тази връзка, само заради рентгеновото облъчване ли се смята, че хидротубацията е по-щадяща от цветната снимка, след като на практика излиза, че процедурата е еднаква Rolling Eyes
Сори за тъпите въпроси, ама тази тема ме хвърли в размисъл Blush

# 10
  • Мнения: 1 950
Ally McBundy, точно така - това е  наименование на така наречената "цветна снимка". HGS или HSG и аз не разбрах точно.
Но си е различно от хидротубацията при всички случаи.

Goldie , има много коментари по въпроса Wink. Но ти щом имаш доверие на лекаря си недей си тормози главата с това. Той е преценил Peace

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 14:42 от zvetun4o

# 11
  • Мнения: 939
Малко невежо ще прозвучи, но аз не виждам разлика от едното и другото - все е свързано с облъчване. А като зная как бариевата каша размазва резултатите от рентгеновите снимки на стомаха... мога да предположа и какво се вижда на 1 такава снимка, но щом е за идеята - ще го преживея. Скоро ще се облъча и другата седмица ще засветя геройски Simple Smile

Хистеросонография HSG трябва да е на сонограф - т.е. - видеозон.

# 12
  • Мнения: 9
Страхотни сте!  Hug

Благодаря много за бързите отговори!

Аз се насочих към цветната снимка заради профилактичното действие, което оказва на ресните в тръбите, доколкото разбрах от писаното във форума контрасното вещество при цветната снимка "засилва" така да се каже "движенията" на ресничките (извинете ме за грубото описание). Това само при положение, че тръбите са проходими...  Дай Боже!  Praynig

Значи в Клиника Малинов правят снимка със сигурност, но за Владимиров не разбрах  newsm78 ? Goldie, май само на теб ти предстои при д-р Владимиров, кога очакваш приблизително да я правиш снимката?

Също можете ли моля да ми кажете колко време предварително е добре да отида при съответния доктор, за да уговоря снимката и да запиша час?

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Драгон, аз чакам да ми дойде всеки момент и ще се обадя, за да си запазя час. Док. ми каза от 9-ти до 11-ти ден от МЦ. Вероятно ще се падне в дните след Великден.
Цвети, мерси  bouquet Имам му пълно доверие, но просто се замислих дали аз не съм разбрала нещо погрешно, че винаги като тръгна по прегледи загубвам ума и дума Embarassed

# 14
  • Мнения: 1 950
dragon, на мен ми бяха казали да се обадя да запиша час в деня който ми дойде, за първия, най-късно втория чист ден от цикъла. При мен това се пада 7, 8 ден. Така и направих. Дойде ми на 19-03 и записах час за 26-03.
Goldie, всички губим ума и дума до едно време Laughing, после свикваме Wink.
Ето примера с мен, отидох онзи ден на цветната снимка, все едно съм отскочила до фотото Laughing
 

Общи условия

Активация на акаунт