Час за преглед-след 6месеца?!?

  • 3 104
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 290
Привет момичета!Досега не съм започвала нова тема,но вчера бях изумена от нещо.След 2 неуспешни инсета реших да се консултирам и с друг лекар.Опитах да запиша час в една клиника/не искам да споменавам точно коя/ за първоначален преглед.Попитаха ме дали съм тяхна пациентка.До тук добре.Но като отговорих,че не съм - познайте "да се обадя след месец, за да запиша час за СЕПТЕМВРИ,ОКТОМВРИ.
Как бихте коментирали това?Във всички клиники ли е така?

# 1
  • Мнения: 902
В двете клиники, които съм посещавала (на д-р Стаменов и д-р Владимиров) съм си записвала час най-много за две седмици напред.

# 2
  • Мнения: 1 951
Тук при нас (Австрия) за всякакви специалисти е така - ако не си пациент или не умираш от болки ти дават час за след месеци.

Навремето ходих веднъж при един гинеколог който ми даде час за следващия ден, но ми се видя подозрително и се отказах, до такав степен е нормално да те ставят да чакаш...

# 3
  • Мнения: 290
В нашите случаи обаче трябва да се борим и с времето.Не ви ли се струва,че тези 6 месеца са доста дълъг период?
Имам горчив опит от "едногодишно мотаене" в изследвания и нищо повече.

# 4
  • Мнения: 1 950
raval, права си абсолютно.
Но фактите са следните - 270 000 двойки борещи се със стерилитет в България и най-много 5 работещи ефективно клиники, съответно екипи.

Няма как да стане Sad.

# 5
  • Мнения: 2 640
Предполагам че става въпрос за клиниката в която работи д-р Стаменов. След телевизионното му появяване по Нова ТВ телефоните им буквално загряха. Аз бях в клиниката 2-3 дни след излъчване на предаването и чух персонала да коментира. Попитах и самия д-р Стаменов, защото бях обезпокоена и той ми каза да не се притеснявам - няма да поеме по вече пациенти от колкото може да поеме физически (което е похвално). Каза ми че ще поема нови на мястото на освободилите си места - от родили вече Simple Smile

# 6
  • Мнения: 820
И аз получих същия отговор, че ще записват нови пациенти за Септември. Предполагам става дума за същата клиника (на д-р Стаменов).

Успях да си запиша час при доктор Персенска, тя работи в същата клиника. Ако искаш вземи си час при нея не е толкова натоварено.

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 16:32 от Didka_M

# 7
  • BG
  • Мнения: 794
Аз имам час за д- р Владимиров утре. Досега не съм ходила и нямам впечатления. Запазих си час преди три седмици.

# 8
  • София
  • Мнения: 626
Не можеш ли да отидеш в друга клиника?
Опитай.Успех!  bouquet

# 9
  • Мнения: 4 399
Тук при нас (Австрия) за всякакви специалисти е така - ако не си пациент или не умираш от болки ти дават час за след месеци.

Навремето ходих веднъж при един гинеколог който ми даде час за следващия ден, но ми се видя подозрително и се отказах, до такав степен е нормално да те ставят да чакаш...


В нашите случаи обаче трябва да се борим и с времето.Не ви ли се струва,че тези 6 месеца са доста дълъг период?
Имам горчив опит от "едногодишно мотаене" в изследвания и нищо повече.

За съжаление мога само да потвърдя това което ти е написала Марински. КОгато исках да си запиша час за първоначален преглед (или по-точно разговор) в клиника във Виена, се оказа че трябва да чакам 5-6 месеца и затова на мен не ми се струва толкова странно. За късмет обаче през това време забременях естествено, така че дългото чакане не е непременно лошо. Понякога точно тогава човек се успокоява и получава приятна изненада. Пожелявам ти и ти да се радваш на същия късмет и изобщо да не ти се налага да си използваш часа.

# 10
НАИСТИНА КЛИНИКИТЕ , КОИТО СЕ ЗАНИМАВАТ С ПРОБЛЕМИТЕ НА СТЕРИЛИТЕТА СА МАЛКО, ТАКА , ЧЕ Е НОРМАЛНО ДА НЯМА ЧАСОВЕ. САМО КОЛКО МОМИЧЕТА СА В ПРОЦЕДУРИ, ЧАКАЩИ ЗА ЛАПАРОСКОПИИ, НА ЛЕЧЕНИЕ С ИНЖЕКЦИИ, МАНИПУЛАЦИИ И ДР.............ПОМИСЛЕТЕ ДОКТОРИТЕ СЪЩО СА ХОРА КАТО НАС И ТЕ ИМАТ НУЖДА ОТ ПОЧИВКИ, МОРЕТА И ОБУЧЕНИЯ И СЕМИНАРИ. АКО ЗАПИСВАХА ВСИЧКИ НАКУП, ЩЕ НИ ПРЕТУПВАТ И РЕЗУЛТАТА НЯМА, ТАКА, ЧЕ НЕ СЕ СЪРДЕТЕ , А ИМ ВЛЕЗТЕ В ПОЛОЖЕНИЕТО. ХУБАВИТЕ РАБОТИ СТАВАТ БАВНО, УСПЕХ И КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ. Grinning

# 11
  • Мнения: 532
Момичета, много е неприятно - определено има недостиг на читави репродуктивни клиники Confused

Според мен, запиши си час за след шест месеца, а междувременно си запиши в някоя друга клиника за по-скоро - може дотогава да свършиш нещо полезно на друго място, а пък и ще прецениш, може да ти допадне другото място и да си останеш там.

Успех Grinning

# 12
  • Мнения: 4 700
Ами ни6то ново не е това. Аz съм в Германия и тук zа преглед при специалист, когато си нов пациент, се 4ака 3 до 4 месеца. А какво остава zа добра клиника по стерилитет, където жените от цяла България ходят. Направи си 4ас zа когато ти дават, а пък ние 6те стискаме палци докато си 4ака6 реда да се отпусне6 и току виж станало бебето.  Hug  Hug  Hug

# 13
  • Мнения: 290
Здравейте пак момичета!Благодаря за отговорите ви.Нямах компютър 1 седмица и не можах да ви пиша.Исках да си запиша час и при друг лекар за второ мнение.Но явно не се получи.Така че продължавам в клиниката,в която ходя.Вчера бях там и ме изненадаха с добрата новина,че мога да започна инвитро /ако искам разбира се/.Не очаквах,че ще стане толкова бързо.Може би от Великден започвам с първите лекарства.Така,че стискайте ми палци.Сигурно ще ви питам за много неща и знам,че ще ми отговорите,за което ви благодаря предварително.Стискам палци и за всички вас.  bouquet

# 14
  • Мнения: 707
Само zа протокола да вметна, че при теzи цени zа АРТ процедурите и това отноШение... Ами като не им достига персонал - да наzначат нови хора!
Практиката в други страни е след като zабременее жената само до 12 г.с. посеЩава клиниката, а след това се прехвърля при нормален гинеколог, който да следи бремеността и. В клиниката по стерилитет са специалисти и те трябва да върШат специфичната си високоплатена работа, а не да иzzемват функциите на ЖК!

Общи условия

Активация на акаунт