преместването от ясла на градина Кога става?

  • 1 085
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 888
Здравейте мамчета.Тази сутрин в яслата ме изненадаха с новината, че дъщеря ми ще остане в яслата още една година, защото  в градината ще преместят децата набор 2004. Да, ама моята дъщеря е родена на 2 януари 2005. Не можах да реагирам навреме, защото не очаквах да не я преместят през септември. Аз искам да я преместят. Искам да си бъде с приятелчетата от декември. Как да им кажа. Ще настоявам, но не ми се иска да се карам. Мисля, че на 3г. и 9 месеца ще е доста голяма за яслата. Да не говорим, че тя е доста по - едра от връсниците си - 20кг, 1м. Не желая да  остане в яслата още една цяла година. Посъветвайте ме какво да правя.

Последна редакция: пт, 30 мар 2007, 09:43 от Ellypr

# 1
  • Мнения: 7 831
Просто иди и кажи на директорката това, което си написала. Но помисли от сега дали и ще я пускаш на училище по-рано. Защото, ако ще я даваш на училище с набора и, може сега да и е по-лесно да повтори яслата, отколкото да повтори предучилищната, когато осъзнава всичко и приятелствата са установени и по-трайни.
В групата на сина ми има дете родено 2000 и такова родено 2002, набора е 2001.
Успех  Simple Smile.

# 2
  • Мнения: 687
По принцип такива са правилата. Но не би трябвало да я държат до септември, а да я преместят през май/юни, когато изписват децата от първото полугодие. Поне в нашата градина правят така. Даже имаше парадокс, детенце родено на 31.12.2002, няколко минути преди полунощ, го изписаха септември, а приятелчето му с две седмици по-малко, на 1 юни. Но директорката беше безкомпромисна, такива били наредбите.
Все пак говори с вашата директорка, единствено тя може да разреши прехвърлянето.

# 3
  • София
  • Мнения: 888
Просто иди и кажи на директорката това, което си написала. Но помисли от сега дали и ще я пускаш на училище по-рано. Защото, ако ще я даваш на училище с набора и, може сега да и е по-лесно да повтори яслата, отколкото да повтори предучилищната, когато осъзнава всичко и приятелствата са установени и по-трайни.
В групата на сина ми има дете родено 2000 и такова родено 2002, набора е 2001.
Успех  Simple Smile.
Аз искам да тръгне в първи клас на 6г. и 9месеца, не на 7г. и 9м.Затова искам да тръгне по- рано на  градина. Още утре ще говоря с директорката и ще настоявам да я преместят. Незнам с какво е по - различна от декемврийчета. Ще си загуби и приятелчетата:(

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Аз искам да тръгне в първи клас на 6г. и 9месеца, не на 7г. и 9м.Sad

за това е още твърде рано да се говори.

По другия ти въпрос - говори си с директорката. Няма начин да не те разбере.

# 5
  • Мнения: 4 406
разбирам, че яслата и градината са обединени. При положение, че настояваш, не виждам защо да ти откажат. дай им същите доводи, които си написала тук

# 6
  • София
  • Мнения: 888
Моля ви кажете ми кога местят децата от ясла в градината -  дали при навършени три години или по - години, независимо дали са навършили трите годинки. Питам защото  лелките в яслата ми казаха, че в в градинката през юни ще местят   всички деца от набор 2004.Но моята дъщеря е родена на втори януари 2005 и не ми се иска да прекара още една година в яслата. Отидох при директорката, за да я преместят и нея, но тя ми каза, че местят само навършилите три години. После пак питах лелките и те пак ми казаха, че ще местят всички от 2004г.Добре, де, с  къде е истината?Обърках се тотално. Искам малката да върви с декемврийчетата.

# 7
  • Мнения: 251
Местят всички деца навършили 3 год. Напълно съм сигурна! Но не разбрах, защо се притесняваш сега? Догодина когато момиченцето ти навърши 3 год. ще я преместиш.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 888
Местят всички деца навършили 3 год. Напълно съм сигурна! Но не разбрах, защо се притесняваш сега? Догодина когато момиченцето ти навърши 3 год. ще я преместиш.  Peace

Притеснявам се за това,че ако местят всички деца от набор 2004-та, това включва и декемвричеетата дето няма да са навършили три години. АКо преместят обаче тях, аз иска мда преместят и дъщеря ми, за да не е с по- малките деца,а с приятелчета си.

# 9
  • Мнения: 5 362
Моля ви кажете ми кога местят децата от ясла в градината -  дали при навършени три години или по - години, независимо дали са навършили трите годинки.
По години,независимо дали са навършили 3-те години.
Ти имаш ли подадена молба в детска градина?И ако да,за кога?

# 10
  • София
  • Мнения: 888
Моля ви кажете ми кога местят децата от ясла в градината -  дали при навършени три години или по - години, независимо дали са навършили трите годинки.
По години,независимо дали са навършили 3-те години.
Ти имаш ли подадена молба в детска градина?И ако да,за кога?
Еми тя ходи на ясла в обедидено детск озаведение:)

# 11
  • Мнения: 7 831
Моля ви кажете ми кога местят децата от ясла в градината -  дали при навършени три години или по - години, независимо дали са навършили трите годинки.
По години,независимо дали са навършили 3-те години.
Ти имаш ли подадена молба в детска градина?И ако да,за кога?
Еми тя ходи на ясла в обедидено детск озаведение:)
Независимо, че е ОДЗ Молби се подават. Просто не се подават на 3.01, а по-късно и децата посещаващи яслата са с предимство за градината.

# 12
  • Мнения: 1 311
В нашето ОДЗ молби за детска градина не се подават. Питах няколко пъти и ми отговориха, че служебно ги преместват.
Пак в нашето ОДЗ (не знам в другите как е) юни миналата година трябваше да преместят навършилите три години, през септември трябваше да преместят останалите от набор 2003. На практика всички съгласни ги преместиха от 1 юни, защото госпожите, които ги поеха, бяха извели вече предучилищната група, т.е. нямаше да се мешат с по-големи деца, а и в яслата щяха да останат само няколко дечица от набора. Мен лично ме попитаха (сина ми е раждан септември) и аз предпочетох да се премести с приятелчетата си.

# 13
  • Мнения: 3 537
В нашата ясла които са родени да края на юни ги местят на 1 юни,а останалите -на 1 септември.

# 14
  • Мнения: 202
НАРЕДБА № 6 от 27.02.1987 г. за организацията и дейността на детските ясли
Чл. 22.  (1) Децата в детските ясли се изписват след навършване на 3 г. в следните срокове:
   1.  от 1 юни до 20 юни за родените от 1 януари до 30 юни;
   2.  от 1 септември до 15 септември за родените от 1 юли до 30 декември;
   3.  целогодишно, ако на детето е осигурено място в детска градина.
Това е наредбата и  директорите следва да я спазват.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт