Много неспокоен сън

  • 1 549
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте дами-мами Simple Smile започвам направо с проблема ни:

от август съня на нашия син стана много неспокоен , тоест буди се вечер през час понякога се случва дори през минути  Shocked
просто си сяда в кошарата или се изправя и ако няма никой до него почва да хленчи или реве, като отиде някой слага го да легне и той пак заспива... до след малко. Разбирам че може да е от зъбите, но постоянно ли  #Crazy пък и август все още нямаше и помен от зъби. Една от пра-бабите предложи че е може да се изплашил от нещо и да го заведем да му "леят куршум", ще минем през това събота. Знам също така че изминалия ден се отразява на съня, но той по цялден си играе с майка си, вечер и с мен, ходим и на разходки, не би трябвало да е разтроен през деня и да сънува лоши сънища после.
Дайте някакви идей, много ще съм благодарен на всякаква помощ, та да може да си поспи детето спокойно най-накрая и майка му покрай него  Cry

# 1
  • Мнения: 7 723
А колко е голямо детето, колко зъби има? newsm78
Зъбките тръгват да растат от коста, не избиват само на повърхността на венеца, т.е- пробиват доста голяма площ месо, докато "избият". Резците изникват сравнително лесно, в сравнение с кътниците, а особено болезнени за кучешките. През нощта процеса на никнене е по- засилен. Мажете го с лидокаинови гелчета, дори може да му дадете и нещо болкоуспокояващо (Панадол, например).  Wink
Това, с леенето на куршум.....  Thinking

# 2
  • Мнения: 25
Миналата седмица направи година, има общо 5 зъба. Мажем го вече с трети вид мазило за зъбите - сега сме на дентинокс, и панадол сме му давали, няма ефект  Rolling Eyes Ако стоим постоянно надвесени над кошарата спи Simple Smile взимали сме го при нас (макар че, не искам да го учим така) - пак се буди  Confused

# 3
  • Мнения: 7 723
Миналата седмица направи година, има общо 5 зъба. Мажем го вече с трети вид мазило за зъбите - сега сме на дентинокс, и панадол сме му давали, няма ефект  Rolling Eyes....

Растат му кътници на детенцето, мажете и се заредете с търпение- когато избият, ще се успокои  Wink

....Една от пра-бабите предложи че е може да се изплашил от нещо и да го заведем да му "леят куршум...

Не се занимавайте с глупости  Wink

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И синът ми се буди по няколко пъти вечер,но само измънква веднъж и пак заспива.И аз мисля,че е от зъбите.На 8 месеца сме ,а нямаме зъбче още.

# 5
  • Мнения: 516
Виж мила най-вероятно са зъбки заредете се с търпение докато никнат зъбки е така Peace
Много сте малки за куршуми да леете, по добре ако се съмняваш че детенцето ти е урочасано или уплашено дай на някоя баба даприбае на дрешка и я носете, друго не мога да те посъветвам newsm78

# 6
  • Мнения: 950
Моята дъщеря е на 6 и 1/2 месеца и от месец вечер постоянно се върти, търси си биберона. Досега не се е събуждала, само хленчи и ние ставаме по няколко пъти на вечер. И аз си мислех, че е от зъбите. Първото вече изби и имаше една-две спокойни вечери, но сега пак е същото - налага се постоянно да ставаме. Вече не знам какво да си мисля - дали пък и другото не е почнало да избива? newsm78 Надявам се да е така, иначе не знам какво ще правя.

# 7
  • Мнения: 262
Аз няма да те успокоя като другите майки. И кътниците вече и избиха на моята дъщеря и продължава да се буди по много. Просто се въоръжи с търпение, ще го израсте. Просто децата са различни. Димана откакто стана на 5,5 месеца започна да се буди и така е до днес. Стигала съм до над 20 пъти на нощ да ставам.

# 8
  • Мнения: 3 500
Моята беба е АБСОЛЮТНО същата. Все едно описваш нея.Тя се буди, сяда в леглото и мрънка.Аз ставам, слагам я да легве, давам бибата и тя пак заспива.Според мен понякога плаче насън и се разбужда, друг път мрънка, защото й е неудобно /усуква се в чувала/, понякога от зъбките може би, понякога за бибата.Просто съм свикнала вече.Станала съм сумнамбул. Shocked

# 9
  • Мнения: 2 587
И ние минахме през един такъв период точно преди три месеца и си мина от самосебеси след като пробиха кътниците.

Една от пра-бабите предложи че е може да се изплашил от нещо и да го заведем да му "леят куршум"

А моята свекърва тогава ми пилеше на главата,че понеже не сме я кръстили сънувала дяволи  ooooh! Не се връзвай на бабешки измишльотини.

# 10
  • Мнения: 25
Да растът кътници толкова рано  #Crazy   Значи да продължаваме с мазилата - тоя дентинокс или има нещо по добро  newsm78  или панадол да му даваме преди лягане  Thinking

# 11
  • Мнения: 1 883
До преди 2 месеца ,малкия се будеше по 5-6 пъти на нощ.Истински кошмар , и така от както се е родил.То не бяха колики, ваксини ,зъби, прохождане и какво ли не още.Една позната аптекарка ми препоръча сироп на  Боарон -Кю Етюд, за леки нарушения в нощния сън.Когато бяхме на 2г и 1 месец, реших да го отбия, понеже бях бременна в 3 месец.Купих сиропа и както пише  на листовката ,че на третата вечер трябва да има ефект,ефекта го имаше.Честно казано аз бях много скептично настроена и не вярвах, но факт.Лесно се отбихме и сега се будим по 1 път на нощ.първите 2-3 седмици пиеше мляко от шише, сега само се мести при мен, гушка ме и така си спим.Може да опиташ.Интересното е ,че през деня си е същия дивак, а през ноща спи.
Много сме доволни с мъжа ми, защото преди не се наспивахме.

# 12
  • Мнения: 25
хмммм Боарон -Кю Етюд безвредно ли е, всмисъл има ли някакви странични действия  newsm78 Колко време му го давате и колко горе долу пари да приготвя като тръгна за аптеката Simple Smile

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Моя се буди откакто стана на 3 месеца, яде по цяла нощ. Почти на година е и заниманието продължава. По 4 бутилки мляко на вечер! Като стане на 18г. няма да е така Mr. Green

# 14
  • Мнения: 7 723
Да растът кътници толкова рано  #Crazy   ...

Както писах и по- горе, зъбите растат в доста продължителен период от време. Тръгват от коста, която е доста под повърхността на венеца, пробиват живото месо, докато си проправят път. Както кътниците, така и кучешките са  обемни зъби и "пробиването" на венеца е по- болезнено  Wink

.... или панадол да му даваме преди лягане  Thinking

Панадола е на парацетамолена основа и не бива да се прекалява с него  Wink

Общи условия

Активация на акаунт