Секцио - копринени или резобриращи се конци?

  • 4 534
  • 35
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Понеже лекарката ми е близка, пък и си плащам за допълнителното внимание и екстри, мога да поискам да ме зашият с определени конци. Затова ви питам с какви конци бихте препоръчали да ми зашият външната рана на секциото? Предполагам, че резорбиращите се спестяват неприятната процедура по махането им, но пък дали са достатъчно издържливи за такава голяма рана?! Какво сочи вашия опит?

# 1
  • Мнения: 5 255
Доцента, при който раждах ми написа рецепта и ме прати да си купя конците от аптека на ул.Ами Буе.
Бяха около 70 лв. + лепенките за раната.
Ако те интересува ще потърся рецептата, за да ти кажа.
Иначе изцяло се доверих на Доцента.

# 2
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: mam@
Доцента, при който раждах ми написа рецепта и ме прати да си купя конците от аптека на ул.Ами Буе.
Бяха около 70 лв. + лепенките за раната.
Ако те интересува ще потърся рецептата, за да ти кажа.
Иначе изцяло се доверих на Доцента.


Аз че няма да си ги купя, няма! И без това достатъчно ще си платя за раждането!  Twisted Evil Да ги осигури лекарката!
А какви бяха - от тези, които се махат, или падат сами?

# 3
  • Мнения: 2 258
Зъхи,аз бях с резорбиращ конец.Докторката все пак искаше да го махне и каза,че ако ме боли ще го остави да се резорбира.Вярвай,че нищо не усетих от махането-стана за секунди без никакво усещане.

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Цитат на: Зъхи
Цитат на: mam@
Доцента, при който раждах ми написа рецепта и ме прати да си купя конците от аптека на ул.Ами Буе.
Бяха около 70 лв. + лепенките за раната.
Ако те интересува ще потърся рецептата, за да ти кажа.
Иначе изцяло се доверих на Доцента.


Аз че няма да си ги купя, няма! И без това достатъчно ще си платя за раждането!  Twisted Evil Да ги осигури лекарката!
А какви бяха - от тези, които се махат, или падат сами?


аз преди 1,5 год. бях зашита с резорбиращи се и досега държат. Но...ти си прецени или питай и хирург

# 5
  • Мнения: 1 502
Искаш да кажеш, че конците на външната рана могат да се махат? Извинявам се за въпроса, но ми е интересно как зашиват раната в БГ, защото прим мен доколкото си спомням никакви конци не са ми махали, а ме залепиха и след това, не ми се смей, ме защипаха с железен телбод, който по-късно махнаха и сега нямам никакви следи от операцията.

# 6
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Mama Vessi
Искаш да кажеш, че конците на външната рана могат да се махат? Извинявам се за въпроса, но ми е интересно как зашиват раната в БГ, защото прим мен доколкото си спомням никакви конци не са ми махали, а ме залепиха и след това, не ми се смей, ме защипаха с железен телбод, който по-късно махнаха и сега нямам никакви следи от операцията.


Е това вече не е истина!  #Shocked Някой знае ли у нас дали се практикува телбод за секциото?  Laughing И аз искам да нямам белег!  Sunglasses

# 7
  • Мнения: 3 146
Зъхи, кой ще те оперира?Пусни на лични, ако искаш.А как се разбира с какви конци си?Аз не знам с какви - на 7 ден ми махаха нещо за 1 сек, но то беше нещо като 2 макарички (не знам как да го обясня) от 2-та края на разреза.

# 8
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: mama kenga
Зъхи, кой ще те оперира?Пусни на лични, ако искаш.


Абе не е тайна... Д-р Луизова се казва. 62-годишна, пенсионерка, на договор със Св. София.

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
ами....да кажа и аз, въпреки, че не знам какво ще помогне това, мен след секциото ме зашиха.... и после на ден седми ми махнаха конците (така се процедира в Майчин Дом -София, на всички мами - секцио така им махнаха конците на седмия ден), предполагам, че не са имали претенции те самите за конците, защото всички минахме по този ред, не знам и дали са знаели, че има резорбиращи се конци (аз също не съм знаела Blush ), та така.......но може би е по-добре от естетическа гледна точка.
и щом струват 70 лева, сигурно има за какво да са толкова.... Thinking

# 10
  • Мнения: 1 502
Цитат на: Зъхи
Цитат на: Mama Vessi
Искаш да кажеш, че конците на външната рана могат да се махат? Извинявам се за въпроса, но ми е интересно как зашиват раната в БГ, защото прим мен доколкото си спомням никакви конци не са ми махали, а ме залепиха и след това, не ми се смей, ме защипаха с железен телбод, който по-късно махнаха и сега нямам никакви следи от операцията.


Е това вече не е истина!  #Shocked Някой знае ли у нас дали се практикува телбод за секциото?  Laughing И аз искам да нямам белег!  Sunglasses


Майтапа на страна, съвсем сериозно ти говоря. Наистина ще ми е интересно , дали в БГ се практикува това. Моята майка и тя не вярваше (беше при нас), но като и показх под превръзката се укокори  #Shocked

# 11
  • Мнения: X
Цитат на: mama kenga
Зъхи, кой ще те оперира?Пусни на лични, ако искаш.А как се разбира с какви конци си?Аз не знам с какви - на 7 ден ми махаха нещо за 1 сек, но то беше нещо като 2 макарички (не знам как да го обясня) от 2-та края на разреза.


И аз бях така, няма конци, мисля, че съм лепена - остава само една черта, в двата края са едни макарички, като от силикон, издърпват ги и толкоз, няма шевове никакви.... Thinking  мисля, че е практика в Шейново, защото никой не ме е питал за конци, а и мамите в моята стая също бяха така.

# 12
  • Мнения: 155
Аз родих секцио в Шейново, но без да има уговорка. Може би затова ме зашиха samo отвътре с резорбиращите се конци, а отвън с такива, които ги махнаха на 7-мия ден. Самото махане беше неприятна процедура, защото махат тези подобни на макарички пластмасови неща и изтеглят конеца от единия край. Гадно си беше Sad . Така,че ако може да те зашият и отвън с резорбиращите конци ще е по-безболезнено и по-малко досдно.
Леко раждане и здраво бебе.

# 13
  • Мнения: 46 437
Цитат на: pandora
И аз бях така, няма конци, мисля, че съм лепена - остава само една черта, в двата края са едни макарички, като от силикон, издърпват ги и толкоз, няма шевове никакви.... Thinking  мисля, че е практика в Шейново, защото никой не ме е питал за конци, а и мамите в моята стая също бяха така.


Не знам как определят кой как да шият. Другата жена в моята стая беше с такъв, дето се издърпваше, а моя си беше с напречни конци. Изписаха я и се върна още вечерта, че й се отвори раната. Аз не усетих нищо от махането, а много се бах панирала.

# 14
  • Мнения: 143
Моите са резорбиращи, не са ми ги махали и до сега са издържали въпреки всички килограми дто трябва да носят (аз съм категория мини-хипопотам : )) Имам белег, но не знам колко е голям, защото нямям никакъв мерак да го разглеждам, въпреки че не е нещо страшно. Но някои мами казват, че съвсем нямат, по-добре те да кажат как е станало.

Общи условия

Активация на акаунт