Какви са ми правата?

  • 2 571
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 95
Здравейте. Имам проблеми, които се задълбочват все повече. Живея при мъжа ми (на семейни начала), заедно с баба му, дядо му и баща му. Вече 8 месеца съм в тази къща и нещата вървят на по-зле. Баба му го е отгледала, тъй като родителите се развеждат и съда (чрез връзки) го дава на баща му. Цял живот тя е била сама домакиня и сега когато идвам аз започва да й става тясно. Прави ми забележки, учи ме как да нарежа салатата, как да сложа дрехите на простора, как да си гледам детето и още мнооооооого неща. Няколко пъти се карахме и мъжа ми все вземаше нейната страна. Та нали тя го е отгледала, не може да е виновна!?! Тя е светица. Вчера се скарахме с него и той ми наговори ужасни неща. Казах му, че нещата се повтарят. Майка му не е могла да живее в тази къща, сега и аз. Но той не разбира. Бабата има изградени закони за всичко и иска да й играя по свирката. Та аз съм на 30 и правя нещата по свой си начин. Положението вече не се търпи. Казах му да излезем на квартира, но НЕ-няма пари. Баща му пък се сърди, че не кръстихме детето на него, сърди се че не му казвам "татко" (а моят татко почина и не мога да се пречупя да го нарека така). Селски истории. Кажете ми какво да правя? Живота си тече, а аз вместо да се радвам на бебо, съм изнервена, не мога да ям и да спя.  Ако си тръгна какви права имам над детето?

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 23:18 от mama na Mishi

# 1
  • Мнения: 750
Е, как какви права имаш над детето- майка си! Мъжът ти също има права на баща. Помисли спокойно. Пиши ми на лични. Може да сме си полезни.

# 2
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Kaзваш, че живеете на семейни начала. Той припознал ли е детенцето?  newsm78

# 3
  • Мнения: 1 761
Трябва да решиш за себе си можеш ли да търпиш тези баби,дядовци,лели и друга рода или предпочиташ по-самостоятелен живот с детето.А мъжа ти...не знам какво да ти кажа,поговори с него и му кажи,че търпението ти също има граници.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 3 732
Както в една друга тема писах(не твоя), ти явно вече си решила какво да правиш и просто си дала предисторията на следствието. На мен поне това ми лъха от целия ти пост. Много се чудя дали да не си изкажа мнението, макар че това се очаква от всеки, но бих го направила едва ако си провела достатъчно разговори с мъжа си и всичко останало, в това число политиканстване, съблазняване, разговори с бабето, и подаръчета към крехката й особа, един вид опитала си всичко. Все пак започни да обработваш бабето...

# 5
  • Мнения: 4 629
50 на 50 са правата върху детето, ако бащата, го е припознал след като нямате брак

# 6
  • Мнения: 95
Kaзваш, че живеете на семейни начала. Той припознал ли е детенцето?  newsm78
Да припозна го

# 7
  • Мнения: 594
ako si reshila  che slagash krai se iznesi itriabva da zavedesh delo za prisajdane na roditelskite prava na teb ( inache sa 50/50)
togava na bashtata se prisajda rejim na svijdane i izdrajka

# 8
  • Мнения: 4 916
ako si reshila  che slagash krai se iznesi itriabva da zavedesh delo za prisajdane na roditelskite prava na teb ( inache sa 50/50)
togava na bashtata se prisajda rejim na svijdane i izdrajka

точно така.

# 9
  • Мнения: 6 315
Ако си тръгваш, тръгваш си заедно с детето при всички положения! След това завеждаш дело както са ти казали. Правата ви в момента са равни.

# 10
  • Мнения: 95
Ако си тръгваш, тръгваш си заедно с детето при всички положения! След това завеждаш дело както са ти казали. Правата ви в момента са равни.
Така й ще направя. Без детенцето не тръгвам. Ако той иска нека ме последва. В крайна сметка никой не може да ме задължи да живея там. Благодаря

# 11
  • Мнения: 151
Каквото и да решиш- УСПЕХ! Дръж ни в течение за нещата около теб.

# 12
  • Мнения: 4 621
50 на 50 са правата върху детето, ако бащата, го е припознал след като нямате брак

Така е - имате абсолютно еднакви права.

# 13
  • Мнения: 420
Виждала съм я на живо твоята история.
При моите съседи сценката е същата.
Навремето бащата се развел с майката заради свекървата и детето останало при него.
Сега момчето се ожени, роди им се дете, но бабата не спря да се меси в живота им.
Младата жена разбра, че положението е неспасяемо и се изнесе с детенцето.
Никакво молби не успяха да я върнат - условието беше, че няма да живее повече с бабата.
А бабата не спря да сипе плюнки срещу снахата и да го увещава да се разведе и да си вземе детето.
Не знам по какъв начин снахата успя да се пребори с бабичката, но един хубав ден сина и внука изнесоха багажа на бабата в друго жилище, а снахата се върна вкъщи.
Сега бабата живее сама, не спира да пустосва снахата, но... това е положението.
Дано тази реална история ти даде сили да се справиш с проблема.
Ясно е, че търпението не е решение в твоя случай.
Успех!

# 14
  • Мнения: 8 999
Проблемът не в бабата, а в мъжа ти. И аз познавам младо семейство, в което свекървата беше решила да доминира, но снахата й се опъна яката и синът /мъжът на приятелката ми/ взе страната на жена си и децата си и сега майка му ходи да вижда внуцита на специален режим. Ако мъжът ти боготвори чак толкова тази своя баба, не виждам как може да се промени съотношението на силите - или ти трябва да се съобразяваш на 100% с нея, или да си навириш главата и да принудиш мъжа си да те последва. Ако той предпочете баба си - да си стои при нея! Аз лично не бих търпяла такова положение - в края на краищата си се събрала с НЕГО, а не с НЕЯ и това, че се налага да живеете в един апартамент не й дава право да се меси в живота на едно съвсем отделно семейство.

Общи условия

Активация на акаунт