Пак за захранването

  • 658
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Мили мами,едно въпросче за захранването.Знам че е малко банално но...
Мисля да започнем със захранването на малко сладко Марти със безмлечна оризова каша на Милупа.До това решение стигнах след препоръките на мами от форумчето.Обаче моля ви кажете с какво количество да започна.И  тук ли както при пюретата се започва с лъжичка,после 2,после 3 и т.н.Ами то с лъжичка или в шишето се дава?После,но след колко време е въпросът,мисля да дам зеленчуково пюре.По колко грама?Само веднъж ли на ден?И после плодово.За него знам,че е между храненията.Нали?
Абе моля ви споделете вашият опит.Приемам примерна схема за захранване.
Имам отлична педиатърка,но за това ранно захранване не можем да се разберем.Послъгах малко Embarassedпоследният път на консултацията и веднага смених темата.Та затова ми е много ценен вашият съвет.

# 1
  • Мнения: 451
Да и с кашите се започва по малко, особено ако ви е първа храна, дава се веднъж дневно както и зеленчуковото пюре. Аз лично купувам млечна но Милупа. Дава се като следобедно хранене, обикновено това към 17ч.  Първо я давах по-рядка в шише, след няколко дни с лъжичка. Става бавно докато свикне с този начин на хранене, но при нас беше лесно-тя е голяма лакомница.  Изчакай да минат поне две седмици от захранването с каша,даже обикновено се въвеждат новите храни(в смисъл-каша, зел.пюре,кисел и тн)с интервал един месец.За зеленчуковите- първо започваш с морков или картоф, може и тиква. Започваш с 2-3 лъжички и дохранваш с млеко. Така постепенно увеличаваш докато за около 10-на дни не заместиш напълно хранене, обикновено обедното. Когато увеличаваш пюрето съответно намаляваш млекото.Моето бебе примерно яде пюре колкото е количеството на едно млечно хранене.Когато въведеш един зеленчук изчакваш 5 дни примерно и въвеждаш втори. Него прибавяш към вече познатия, като първо слагаш по няколко лъжички. Така с всики нов зеленчук, и следиш за евентуални алергични реакции. Същото е и плодовите. На този етап се дават между храненията, аз лично понякога замествам следобедното, но добавям млеко  и бишкоти Плазмон. Дано да съм обяснила разбираемо.

# 2
  • Мнения: 96
Много благодаря мамче tsuffyq.Супер отговор.

# 3
  • Мнения: 508
Ние се захранихме на 4.5 м. със зеленуково пюре., сега давам и каша. Но знам, че еднакво правилно независимо с кое от двете ще започнеш. Аз давах две седмици само пюре и след това започнах и каша. Пак по лъчичка-две. При теб просто е обратното.

# 4
  • Мнения: 2 677
Аз пък не съм захранвала с кашата.  newsm78 Мина си веднага на пълна доза.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
Жалко,че не можеш да се разбереш с педиатърката относно ранното захранване.Моят син го водя при 2 педиатърки и двете са за късното захранване,което НЕ трябва да бъде с каша обаче.Според тях това е по-трудно смилаема храна за бебешкото стомахче.Едната ни педиатърка е съавтор на книга,написала е раздела за хранене,тя препоръчва захранване със зел. пюре.
Съответно аз захраних със зел. пюре.Първо 2-3 лъжички,увеличавах постепенно-бебето си показва кога не иска повече-моят син започва да плюе примерно.Цялата доза/около 180-190 гр. / достигна след 20 дни и чак тогава заместих млечно хранене-едно,обедното.Един месец ще караме на зеленчуци и после ще въвеждам плодовете-пак 1 месец.Кашите-след това.
Не съм давала немлечна храна в шише за да свикне с лъжицата и да си отваря сам устата като я види-много бързо се научи.

# 6
  • Мнения: 96
Благодаря ви момичета.Не знам какво щях да правя без вас.
Идеята ми беше да захраня с безмлечна оризова,но днес ме уверяват че млечната е по-удобно,защото смесваш с вода,а другата с мляко.Иначе нямало никаква разлика.И понеже вие ме убедихте за безмлечната сега съм длъжна пак вас да питам какво мислите по въпроса.

# 7
  • Мнения: 1 701
Благодаря ви момичета.Не знам какво щях да правя без вас.
Идеята ми беше да захраня с безмлечна оризова,но днес ме уверяват че млечната е по-удобно,защото смесваш с вода,а другата с мляко.Иначе нямало никаква разлика.И понеже вие ме убедихте за безмлечната сега съм длъжна пак вас да питам какво мислите по въпроса.
Аз бих започнала с безмлечна каша, която се смесва с АМ, което пие детето. Иначе някои млечни каши /напр. Милупа/ се правят с АМ, но за всеки случай...

# 8
  • Мнения: 258
dty,извинявай,4е се включвам и аз с въпрос в твойта тема, но не искам да пускам нова.  bouquet
Като навършим 4 месеца искам да го захраня,защото сме със запек,но незнам с коя храна е най-удачно да започна.Не искам да му давам сокове,защото от тях получи зверски колики.Мислих за плодово пюре,но не съм сигурна.Надявам се,4е ако се захраним правилно този проблем ще се оправи.

# 9
  • Мнения: 1 701
dty,извинявай,4е се включвам и аз с въпрос в твойта тема, но не искам да пускам нова.  bouquet
Като навършим 4 месеца искам да го захраня,защото сме със запек,но незнам с коя храна е най-удачно да започна.Не искам да му давам сокове,защото от тях получи зверски колики.Мислих за плодово пюре,но не съм сигурна.Надявам се,4е ако се захраним правилно този проблем ще се оправи.
Пюре от тиква ще оправи нещата /водят го зеленчуково/!  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 298
dty,извинявай,4е се включвам и аз с въпрос в твойта тема, но не искам да пускам нова.  bouquet
Като навършим 4 месеца искам да го захраня,защото сме със запек,но незнам с коя храна е най-удачно да започна.Не искам да му давам сокове,защото от тях получи зверски колики.Мислих за плодово пюре,но не съм сигурна.Надявам се,4е ако се захраним правилно този проблем ще се оправи.

Ние имахме подобен проблем, беба акаше на 3-4 дни веднъж докато беше само на АМ.
Аз захраних 5-ти месец със зеленчуково и след кратко време не можехме да насмогнем на памперси - към бройките за смяна по график се добавиха още 5-6 бройки дневно- тя си акаше без график по толкова пъти на ден. Мисля, че зеленчуците помагат повече за запека, а може да подбираш и такива, за които е ясно, че разхлабват. Тиквата е идеална както за целта, така и за първа храна при захранване.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 522
dty захранването независимо с каква храна (каша, плодово, зеленчуково пюре) се започва с 1-2 лъжички. Кашата се дава веднъж на ден, обикновено замества следобедното хранене. Количеството което ще изяжда твоето дете е доста индивидуално, не смея да давам грамажи тъй като моята дъщеря примерно е изключително лакома и аз я ограничавам на известно количество. Относно кашата аз лично бих дала безмлечна просто за да я приготвя с АМ което детето пие, а иначе наистина няма голямо значение и в двата случая се прави с АМ. И още нещо, по мое мнение е погрешно да се слага каша в шише и да се дава като АМ, та нали целта на захранването освен да свикне с новата храна е бебето да свикне и с новия начин на приемането и. Следва да кажем зеленчуково пюре, което би трябвало да въведеш, когато заместите едно хранене с каша, а това ще стане след около седмица, до 10 дни, то се дава на обед и замества съответно обедното хранене. Плодово по правило се дава между храненията и съответно ще го въведеш, когато захраниш със зеленчуково. Успех в захранването и най-важното води се по твоето детенце, то най-добре ще ти покаже какво и по колко трябва да яде.
kundurdjieva няма проблем да започнеш с плодово пюре захранването. Тиквата е много добър вариант. Разхлабващи са също пюретата от сини сливи и круша.

# 12
  • Мнения: 258
kundurdjieva няма проблем да започнеш с плодово пюре захранването. Тиквата е много добър вариант. Разхлабващи са също пюретата от сини сливи и круша.
А коя марка пюрета е най-подходяща за захранване newsm78 Някъде бях прочела,4е Хип нямали едно-компонентни пюрета,а не съм много запозната с този въпрос.

# 13
  • Мнения: 1 701
kundurdjieva няма проблем да започнеш с плодово пюре захранването. Тиквата е много добър вариант. Разхлабващи са също пюретата от сини сливи и круша.
А коя марка пюрета е най-подходяща за захранване newsm78 Някъде бях прочела,4е Хип нямали едно-компонентни пюрета,а не съм много запозната с този въпрос.
Имат - тиква, морков, слива, ябълка, круша... май това бяха...  newsm78 Най-подходящи за захранване са тиква и морков.  Peace

# 14
  • Мнения: 258
Благодаря много за отговора jane1.Искам да го захраня с Хип,а като стане малко по-голям ще пробвам и българските.

Общи условия

Активация на акаунт