Има ли детето ми температура?

  • 853
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Здравейте мами!
От известно време ми прави впечатление, че Т на дъщеря ми, която е на 3г и7мес е 37,8, измерена ректално.Нашата педиатърка ми е казвала , че от това число се изважда 0,5 и се получава реалната/аксиларна/ Т.От тук следва, че детето вече 2 седмици има Т 37,3.Няма никакви оплаквания, играе, хране се, изследванията на кръв и урина са нормални- само това 37,3? В нета и форума намерих и информация, че се изважда от 0,5 до 1 градус.
Вече започвам да се чудя има ли детео ми Т или не?
Моля Ви, мами пишете каква е нормалната Т на вашите деца и колко изваждате от ректалната Т, за да се получи нормална Т?
Благодаря предварително на всички отзовали се!

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 22:05 от Dorotea36

# 1
  • Мнения: 294
може да звучи тъпо, но когато я мериш на тялото (под мишницата или с електронен термометър в ухото или на челото) колко е температурата? Защо му мериш ректално температурата?
Нормалната температура е 36,5 до 37,0 градуса.

# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
36.7 отоговор на въпроса ти.

# 3
  • Мнения: 2 425
Нормалната температура е 36,5 до 37,0 градуса.

И аз така мисля Peace.

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Детенцето е достатъчно голямо, за да можеш да му измериш Т под мишницата.
Аз по принцип вадя 0,8 от ректалната, за да получа аксиларната. Peace


А по какъв повод си започнала да мериш Т? Били сте болни ли?

# 5
  • Мнения: 69
Детенцето е достатъчно голямо, за да можеш да му измериш Т под мишницата.
Аз по принцип вадя 0,8 от ректалната, за да получа аксиларната. Peace


А по какъв повод си започнала да мериш Т? Били сте болни ли?


Да, детето кашляше повече от един месец.

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Детенцето е достатъчно голямо, за да можеш да му измериш Т под мишницата.
Аз по принцип вадя 0,8 от ректалната, за да получа аксиларната. Peace


А по какъв повод си започнала да мериш Т? Били сте болни ли?


Да, детето кашляше повече от един месец.

Да, в такъв случай наистина е добре да й следиш Т. По- добре я измери под мишничката, за да си сигурна. Peace

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Съвсем аналогичен случай- близо три месеца през лятото моята дъщеря поддържаше Т между 37 и 37,3. Така и не се установи от какво е- ходихме на всякакви изследвания , ехографи, кардиолози и т.н. Но явно не й е такава и нормалната Т, защото сега си е с под 37.

# 8
  • Мнения: 69
Съвсем аналогичен случай- близо три месеца през лятото моята дъщеря поддържаше Т между 37 и 37,3. Така и не се установи от какво е- ходихме на всякакви изследвания , ехографи, кардиолози и т.н. Но явно не й е такава и нормалната Т, защото сега си е с под 37.
Имало ли е някакви оплаквания вашето детенце и от какво мислите, че спря да поддържа тази Т?Ходи ли на градина?Все си мисля, че от детската прихваща разни вируси, въпреки че от 3 седмици не ходи, но така се тъпкахме с АБ напоследък/варицела, пневмония.../-дали пък това няма някакво значение?Колко е голямо вашето детенце?

пп.Да, и на моята дъщеря нормалната Т и е по принцип 36,6, та затова се притеснявам....

Общи условия

Активация на акаунт