картофена крем-супа

  • 3 015
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
 лукът пасира ли се или се вади? жълтъци слагат ли се или масло и прясно мляко са достатъчни?

# 1
  • Мнения: 899
Аз лук не слагам изобщо - само картофи и един морков + бульон. Според мен така е по-вкусно. Но ако държиш все пак на него, сложи го цял и преди пасиране го извади.
Няма нужда от жълтъци, само прясно мляко и бучка масло. Или заквасена сметана вместо млякото.

# 2
  • Мнения: 4 546
а съотношението на водата и млякото какво е горе-долу?

# 3
  • Мнения: 3 447
Аз слагам и лук, и морков... въпрос на вкус, аз обичам лук. Варя ги в не много вода, подсолена. После пасирам. Гъстотата горе-долу е като на по-рядко пюре. Доливам мляко - около 1 чаша. Ще си прецениш на момента - да не стане много рядка. Слагам и бучица масло и като заври - махам.

# 4
  • София
  • Мнения: 897
Аз я правя така: задушавам 1 лук, 2 моркова може и чушка в малко масло, прибавям картофите  нарязани на дребно /около половин килограм, може и повече/  добавям целина, магданоз, черен пипер и пасирам всичко след като се е сварило.  Запържвам малко брашно с малсло, добавям прясно мляко. Накрая застройвам с 1 жълтък с още малко прясно мляко. Сервирам задължително с крутончета, ако имам заквасена сметана прибавям в чинията при сервиране. Как обясних само.... ooooh! надявам се че си разбрала става много вкусна. Крутончета може да си приготвиш сама като намажеш филийка с масло, поръсваш с кашкавал, нарязваш на кубчета и запичаш във фурната. Да ти е сладко! Hug

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 21 604
А у нас изглежда така. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 546
благодаря за отговорите. направих я само с картофи, лук, масло и мляко, без жълтъци. и изядох цялата  тенджера Blush следващият път ще пробвам и с други зеленчуци  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт